Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Brama Domyślna - brak dostępu do sieci - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Brama Domyślna - brak dostępu do sieci (/brama-domyslna-brak-dostepu-do-sieci-8416-t)



Brama Domyślna - brak dostępu do sieci - labalab - 13.08.2010 10:49

Witam.
Jestem nowicjuszem postaram się jak najdokładniej wszystko opisać.

Windows 7 ultimate 64
Płyta asus P5N72-T Premium na nforce 780 SLI - wiec karta sieciowa wbudowana na płytę - sterowniki ostatnie ze strony susa - NVIDIAMCP72_Chipset_V1541_Win7
4gb ram

A wiec od 3 dni mam Internet od Netii 20 MB - ruter asmax AR1004g - zasadniczo net chodzi bez problemowo, ale jak ściągam to są kłopoty (ściągam freerapid downloadr najnowszy)
ściągam z kilku serwerów jednocześnie jak program podaje łączny transfer na poziomie 300 - 600 kb/s jest ok net działa ale jak wskoczę na transfer 800 kb/s - 1,20mb/s to net zanika
taki komunikat
sieć brak dostępu do internetu
połączenia IPv4 i IPv6 - brak dostępu do sieci
jak diagnozuje połączenie to naprawia je i podaje ze naprawiono "Brama domyślna jest niedostępna"

Czy ktoś wie jak to rozwiązać? Jeżeli mam podać jeszcze parametry to proszę piszcie jak do laika, w jaki sposób je uzyskać?

Pozdrawiam

PS właśnie zauważyłem po diagnostyce rutera mam taki komunikat
Test ATM OAM F5 segment ping: FAIL

Żeby wpisać adres bramy domyślnej w konfiguracji IPv4 muszę też podać resztę czyli IP a ono jest przydzielane automatycznie.


RE: Brama Domyślna - brak dostępu do sieci - LadyInBlue - 13.08.2010 11:32

Przede wszystkim musisz znać adres bramy domyślnej. Najłatwiej jest zrobić to tak: Uruchom -> cmd -> i tam wpisujesz polecenie: ipconfig . Pojawi Ci się wtedy adres IP, adres maski podsieci i właśnie adres bramy domyślnej. Następnej wchodzisz w swoje połaczenie neta [ Centrum sieci i udostępnienia], klikasz na swoje połączenie [ u mnie połączenie lokalne], wybierasz Właściwości i zaznaczasz Protokól internetowy w wersji 4 i je edytujesz i tam w odpowiednim polu wpisujesz adres bramy domyślnej.


RE: Brama Domyślna - brak dostępu do sieci - bodziulla - 13.08.2010 13:34

Hej.
Czy masz problem tylko i wyłącznie z freerapid?. Ja już z tego odszedłem, bo sobie jaja z nas robią. Kombinowałem, pisałem i nic. Też mnie tam uwalało, że aż miło. Znalazłem inny sposób na pobór i teraz nie chcę widzieć freerapid.


RE: Brama Domyślna - brak dostępu do sieci - Illidan - 28.10.2010 20:07

Miałem ten sam problem.Długo szukałem przyczyny i nic nie udawało mi się z tym zrobić.Prawdopodobnie masz kartę "Realteka" zintegrowaną na płycie głównej...Mi pomogła całkowita de-instalacja starych sterowników i ponowne zainstalowanie nowych.Z tym że wpierw KONIECZNIE trzeba odinstalować stare,bo nałożenie nowych na stare sterowniki nic nie da i problem nadal będzie występował!Nie mam tu na myśli sterowników do Chipsetu tylko do Karty Sieciowej.Te powinieneś znaleźć na stronie Reatek'a lub Asusa.Pozdrawiam.Cwaniak


RE: Brama Domyślna - brak dostępu do sieci - HrabiaHodon - 28.10.2010 20:27

Wklei logi z routera.


RE: Brama Domyślna - brak dostępu do sieci - andrew-jar - 29.10.2010 07:44

Witam
Możesz zobaczyć w opcjach programu czy masz możliwość ustawienia prędkości pobieranych plików (ogranicznik prędkości).
Piszę o tym gdyż używam IDM, i kilka razy miałem podobny problem., po ustawieniu prędkości wszystko powróciło do normy. teraz mogę jednocześnie serfować i pobierać pliki.
Myślę, że ustawienia karty na sztywno nic nie pomogą (już to sprawdzałem) .
Pozdrawiam


RE: Brama Domyślna - brak dostępu do sieci - labalab - 14.04.2011 22:52

problem sie rozwiazal po instalacji nowszych driverow od karty sieciowej


Brama Domyślna - brak dostępu do sieci (rozwiązany) - House - 08.02.2012 22:17

Wątek rozwiązany.