Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Windows 7, problem z kontem administracyjnym (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Windows 7, problem z kontem administracyjnym (rozwiązany) (/windows-7-problem-z-kontem-administracyjnym-rozwiazany-8400-t)



Windows 7, problem z kontem administracyjnym (rozwiązany) - legio - 12.08.2010 13:48

Witam. Kupiłem właśnie temu laptopa z windowsem 7. Po pierwszym uruchomieniu system nie utworzył konta administratora. W tym momencie mam tylko jedno konto o statusie UŻYTKOWNIK STANDARDOWY. Nie mogę nawet zainstalować jakiegokolwiek programu, bo system wymaga hasła administratora - a takiego konta nie ma. Nie mogę też zmienić ustawień konta, bo to może zrobić tylko administrator. Czy da się coś z tym zrobić?
Dodam tylko, że rozwiązanie zaproponowane wcześniej na forum ( Tutaj ) nie działa.


RE: Windows 7, problem z kontem administracyjnym - Portator - 12.08.2010 14:16

Witam. To znaczy co nie działa?
- nie możesz zmienić typu konta
- nie możesz zalogować się jako pełny administrator
- nie możesz użyć trybu awaryjnego


RE: Windows 7, problem z kontem administracyjnym - legio - 12.08.2010 14:25

Nie mogę zmienić typu konta ze standardwoego użytkownika na administratora. Nie mogę się zalogować jako pełny administrator, bo nie istnieje konto administratora. Wiem, że brzmi to absurdalnie, ale obecnie na moim komputerze NIE MA konta administratora. Jest tylko jedno konto z uprawnieniami użytkownika standardowego.


RE: Windows 7, problem z kontem administracyjnym - ihatebuffering - 12.08.2010 14:28

Witać, że nie czytałeś tamtego wątku. Wpisujesz w menu start CMD, gdy pojawi się na liście klikasz PPM na ikonce, uruchom jako administrator. Następnie wpisujesz komendę:

net user administrator /active:yes

Teraz logujesz się na nowo powstałe konto o nazwie Administrator. Stamtąd przeprowadzasz wszystkie operacje.


RE: Windows 7, problem z kontem administracyjnym - legio - 12.08.2010 14:38

Widać, że nie czytałeś mojego posta. Czytałem tamten wątek i tak jak pisałem metoda nie pomaga. kiedy próbuję uruchomić wiersz poleceń jako administrator windows pyta czy chcę pozwolić programowi na wprowadzenie zmian na komputerze. Nie mogę wcisnąć przycisku tak a windows chce, żebym wpisał hasło administratora przy czyn nawet nie pojawia się miejsce na wpisanie takowego.


RE: Windows 7, problem z kontem administracyjnym - Portator - 12.08.2010 14:44

Proszę wyłącz UAC całkowicie i zresetuj komputer. Potem powinno się udać.
Lub tak: Windows / system32 / i znajdź plik o nazwie CMD i PPM uruchom jako admin. oraz wydaj komendę.


RE: Windows 7, problem z kontem administracyjnym - legio - 12.08.2010 15:13

Żadnej z tych rzeczy nie mogę zrobić z tego samego powodu co powyżej.

"Windows pyta czy chcę pozwolić programowi na wprowadzenie zmian na komputerze. Nie mogę wcisnąć przycisku tak a Windows chce, żebym wpisał hasło administratora przy czyn nawet nie pojawia się miejsce na wpisanie takowego."

Działam z poziomu użytkownika standardowego i nie mam jak nadac sobie uprawnień administratora.


RE: Windows 7, problem z kontem administracyjnym - bodziulla - 12.08.2010 15:23

Hej.
Prawdopodobnie masz Windows 7 Starter, ale niekoniecznie. W Twoim przypadku jest jedna rada musisz utworzyć konto nowe lub nadać sobie prawa admina tylko i wyłącznie w trybie awaryjnym czyli podczas uruchamiania klikasz F8 uruchamiasz w trybie awaryjnym i tam możesz działać co powiedziałem powyżejCwaniak
Pzdr


RE: Windows 7, problem z kontem administracyjnym - ihatebuffering - 12.08.2010 15:24

Spróbuj jeszcze tak:


Klikamy na niego PPM (na ikonkę CMD), Właściwości, zakładka Zabezpieczenia. Klikamy na Zaawansowane, zakładka Właściciel, Edytuj, w nowym oknie wybieramy swoją nazwę usera i klik na OK. W oknie zaawansowane też zatwierdzamy OK. W zakładce zabezpieczenia wybieramy Edytuj. Dla każdej z grup zaznaczamy fajkę Pełna kontrola. Klikamy OK i potem znów OK.

Wtedy spróbuj uruchomić jeszcze raz cmd jako admin i to wpisać, jeśli nie będzie to możliwe, to uruchom CMD normalnie i wpisz komendę.


RE: Windows 7, problem z kontem administracyjnym - legio - 12.08.2010 15:34

Metoda z CMD nie działa. Za każdym razem pojawia się komunikat o tym, czy chcę pozwolić programowi na zmiany na tym komputerze a nie mogę kliknąć "tak". Nie mogę nadac uprawnień nikomu, bo nie pozwala mi na edycję kont (w zabezpieczeniach). Jedyne co wiem to to, że istnieje konto o takiej samej nazwie jak moja oznaczone jako administrator. Zakładałem tylko jedno konto i nie mogę się przelogować.

Mam Win 7 home premium. Co zrobić dokładnie po wejściu w tryb awaryjny?
Ok - udało się to zrobić przez tryb awaryjny. Dziękuję wszystkim za pomoc i poświęcony czas.

Koordynaty dla następnych osób z takim samym problemem:
1) Włączyć komputer
2) Wcisnąć F8
3) Wejść w zwykły tryb awaryjny
4) Wybrać konto Administrator (musi być)
5) Nadać swojemu użytkownikowi uprawnienia administracyjne