Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
W7 praca offline - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: W7 praca offline (/w7-praca-offline-8366-t)



W7 praca offline - kijanka9 - 11.08.2010 08:51

Witam, od pewnego czasu podczas pracy co jakiś czas (ok1h) rozłącza mi się połączenie sieciowe, zarówno na WiFi jak i kablu i komp wchodzi w prace offline i trzeba się ponownie łączyć z internetem. Przeskanowałem kompa i nawet znalazł jakieś niebezpieczne pliki, usunał i nadal to samo. Mam obok na dysku XP i na XP takich problemów nie ma, pod XP przeskanowałem partycję z W7 ale nic to nie dało, dalej pod W7 się rozłącza net. Trochę to wygląda jak jakiś dialer, ale jak go znaleść? Ktoś ma jakiś pomysł co z tym można zrobić oprócz reinstalacji?


RE: Windows 7 praca offline - LadyInBlue - 11.08.2010 09:26

Zobacz jakie masz połączenia sieciowe, w przypadku neta przez kabel sprawdź numer dostępowy. Obejrzyj również Autostart. Oprócz tego zobacz też: Uruchom -> cmd -> i wpisz: netstat . To polecenie pokazuje wsystkie połaczenia internetowe jakie masz uruchomione w komputerze.


RE: W7 praca offline - kijanka9 - 16.08.2010 16:43

Przy uruchomionej przeglądarce na forum wpisałem polecenie netstat i takie mi wyskoczyły połączenia, ale po nownym wpisaniu ilość sie zmniejszyła, autostart jest pusty, msconfig tez uruchamia tylko niezbedne programy do zarzadzania lapkiem


RE: Windows 7 praca offline - LadyInBlue - 16.08.2010 20:27

To co Ci się wyświetla nie wygląda podejrzanie, wszystko to wygląda na strony www. A dlatego część zniknęła bo najprawdopodobniej już wcześniej z nich wyszedłeś Uśmiechnięty Dla mnie te wyniki są w porządku. Jeżeli podejrzewasz, że jednak nadal to dialer to weź zablokuj połączenia na 0 700 itp.


RE: W7 praca offline - andrew-jar - 17.08.2010 06:19

Witam.
Wejdź w ustawienia kart sieciowych (właściwości) i zobacz jak masz ustawione "Zarządzanie energią" (ostatnia zakładka).
Być może problem leży po tej stronie.
Pozdrawiam.