Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Deinstalacja Windows 7 i problem z instalacją XP - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Inne (/inne-11-f)
+--- Dział: Pozostałe systemy Windows (/pozostale-systemy-windows-31-f)
+--- Wątek: Deinstalacja Windows 7 i problem z instalacją XP (/deinstalacja-windows-7-i-problem-z-instalacja-xp-8325-t)



Deinstalacja Windows 7 i problem z instalacją XP - kropek1980 - 09.08.2010 09:47

Witam,
Od jakiegoś czasu posiadam Windows 7 system ok, ale część programów mi nie chodzi i jestem zmuszony na ponowny powrót do XP. Problem w tym, że podczas instalacji XP z płyty wyskakuje mi niebieski ekran z informacją, żebym sprawdził kompa antywirusem i coś tam jeszcze, ogólnie nie jestem w stanie zacząć instalacji XP bo ciągle wyskakuje ten błąd. Ponowna instalacja Win 7 przebiega bez problemu... Co robić ? Jak pozbyć się tego systemu dodam, że partycja c - systemowa może być formatowana, a druga d - chciałbym, żeby została w takim stanie jakim jest (ważne dane).


RE: odinstalowanie Win7 i problem z instalacja XP - House - 09.08.2010 10:02

A więc włóż płytę do napędu Twojego komputera, restart PC, ustaw bootowanie z cd/dvd. Następnie wyskoczy Ci komenda naciśnij dowolny klawisz (blablabla). Naciskasz. Zgodnie z instalatorem potwierdzasz warunki licencyjne itd/Instaluj system. Przechodzisz do okna z wyborem partycji. Zaznaczasz C i Instaluj - system sam ją sformatuje i zainstaluje system. Pozostałe partycje pozostaną nietknięte.


RE: Deinstalacja Windows 7 i problem z instalacją XP - kropek1980 - 09.08.2010 11:09

Tak robię, ale zaraz po części w której instalator kopiuje sterowniki bodajże scasi itd instalacja się wysypuje. Chodzi mi o instalacje XP w Windows 7 przebiega bez problemów.


RE: Deinstalacja Windows 7 i problem z instalacją XP - fourup - 09.08.2010 12:43

Masz dysk twardy w standardzie SATA, a takich dysków instalator XP nie rozpoznaje.

Musisz troszkę w BIOSie pomieszać w ustawieniach SATA - Native / Compatibile... i poleci... Cwaniak


RE: Deinstalacja Windows 7 i problem z instalacją XP - House - 09.08.2010 12:45

Lub z opcji AHCI na IDE przestawić Uśmiechnięty.


RE: Deinstalacja Windows 7 i problem z instalacją XP - ihatebuffering - 09.08.2010 13:06

Lub zintegrować dodatek SP3 do instalatora. Windows XP z sp3 nie ma żadnych problemów z dyskami Sata (najwyżej u mnie).