Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Udostępnienie drukarki - problem - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Udostępnienie drukarki - problem (/udostepnienie-drukarki-problem-8319-t)



Udostępnienie drukarki - problem - fastlone - 08.08.2010 20:17

Witam. Próbuję właśnie udostępnić drukarkę z komputera stacjonarnego podłączonego do routera przez kabel (Windows 7 Pro.) dla laptopa połączonego z routerem przez WiFi (Windows XP Pro.). Router to AirLive WL-1500R. W opcjach drukarki została ona udostępniona, doinstalowałem sterowniki dla 32bitów. Problem w tym, że komputery się nie widzą. Ja nie widzę laptopa, ale laptop widzi mnie (nie mogę go spingować, lecz z laptopa daje się spingować komputer stacjonarny). W czym może być problem?


RE: Udostępnienie drukarki - problem - House - 08.08.2010 20:21

Zastosuj się do porad które zamieściłem w tym temacie Udostępnianie plików i drukarek.


RE: Udostępnienie drukarki - problem - fastlone - 08.08.2010 20:34

Wiesz może, w jaki sposób dodać sieć do zaufanych?
@edit
ustawiłem sieć lokalną jako zaufaną, lecz nie pomogło. dalej nie mogę pingować laptopa. Mój antyvirus to Kaspersky Internet Security 2010.
W obu komputerach jest taka sama nazwa Grupy Roboczej... Laptop nie jest dołączony do grupy domowej.
Zauważyłem poprawę, udało mi się spingować laptop. Teraz problem w tym, że dalej nie mogę drukować z laptopa używając drukarki podpiętej pod stacjonarnego.


RE: Udostępnienie drukarki - problem - stingear - 08.08.2010 21:47

A spróbuj na laptopie: START -> Uruchom -> "\\nazwa_komputera_z_drukarką" i Enter. Powinieneś wejść na komputer z drukarką, potem wystarczy tylko ją kliknąć dwa razy i zostanie dodana automatycznie.


RE: Udostępnienie drukarki - problem - fastlone - 09.08.2010 19:52

Nazwa komputera czy nazwa konta, czyli PAWEL-KOMPUTER. O to chodzi?

Dobra, udało mi się połączyć, tylko że nie pokazuje mi żadnych drukarek podpiętych do stacjonarnego. A jeśli chodzi o użytkowników, to widzę tylko gościa i inne konto, bez konta admina. Nie wiem, jak dostać się do drukarek.