Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Komputer nie chce czytać dyskietek - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Inne (/inne-11-f)
+--- Dział: Pozostałe systemy Windows (/pozostale-systemy-windows-31-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Komputer nie chce czytać dyskietek (/komputer-nie-chce-czytac-dyskietek-8279-t)



Komputer nie chce czytać dyskietek - LadyInBlue - 07.08.2010 14:10

Witam, mam problem z moim starym komputerem z windows 98 [tak, jeszcze żyje Zadowolony ], Otóż od pewnego czasu przestał czytać dyskietki: albo ich w ogóle nie widzi albo są dla niego uszkodzone. Nie można ich odczytać ani z poziomu Windows ani za pomocą trybu MS-DOS. Te same dyskietki są bez problemu czytane przez inne komputery. I tak się zastanawiam czy to padł napęd dyskietek czy też powaliło się w systemie?


RE: Komputer nie chce czytać dyskietek - House - 07.08.2010 16:42

Padł napęd na 99.9%. Przeskanuj dla testu tego 98 jakimś antywirusem.


RE: Komputer nie chce czytać dyskietek - LadyInBlue - 07.08.2010 20:08

Z chęcią tylko znajdź mi jakiś antywir, który z nim bym chodził Zadowolony Jak na razie mam tam zainstalowany coś ale program antywirusowy i wg niego komp jest czysty. Ja również podejrzewam, że padł napęd bo niby próbuje coś tam czytać, ale jest jak jest. Dzięki za pomoc, można zamknąć wątek.


RE: Komputer nie chce czytać dyskietek - House - 07.08.2010 22:14

Nie poddawaj się. Możesz jeszcze otworzyć PCta i "podociskać kabelki". Może, ale i nie musi pomóc.


RE: Komputer nie chce czytać dyskietek - LadyInBlue - 07.08.2010 22:16

Ten służbowy akurat nie ma plomb więc może spróbuję. Choć pewnie padł ten czytnik bo komp już ponad 10 wiosen ma więc i tak nieźle się trzyma Uśmiechnięty Dzięki za pomoc Uśmiechnięty