Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Jak skonfigurować połączenie wifi aby dobrze udostępniło Neostradę? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Jak skonfigurować połączenie wifi aby dobrze udostępniło Neostradę? (/jak-skonfigurowac-polaczenie-wifi-aby-dobrze-udostepnilo-neostrade-8210-t)

Strony: 1 2


Jak skonfigurować połączenie wifi aby dobrze udostępniło Neostradę? - filmowiec - 03.08.2010 23:55

Witam mam problem z działaniem wifi na laptopie, posiadam TP-LINK TD-W8901G i neostradę, na stacjonarnym PC wszystko działa ok, lecz laptop wykrywa połączenie ale pisze, że brak dostępu do Internetu. Jak klikam diagnozuj problem to wykrywa ze serwer DSN nie odpowiada. Próbowałem wpisywać jakiś serwer ale to nic nie dało, z góry dzięki za pomoc.


RE: jak skonfigurować połączenie wifi aby dobrze udostępniło neostradę? - LadyInBlue - 04.08.2010 11:01

Ja bym Ci poradziła pogrzebać w ustawieniach połączenia internetowego na stacjonarnym kompie. Tam znajduje się informacja o adresie serwera DNS.


RE: Jak skonfigurować połączenie wifi aby dobrze udostępniło Neostradę? - filmowiec - 04.08.2010 12:17

Tak wiem, wpisywałem adresy, ale to nie pomogło.


RE: Jak skonfigurować połączenie wifi aby dobrze udostępniło Neostradę? - andrew-jar - 04.08.2010 14:43

Witam
Nie wiem jak masz ustawione opcje w routerze ale:
nie wpisuj DNS'ow tylko ustaw DHCP i twoja karta sieciowa (wifi) sama pobierze DNS'y
Pozdrawiam


RE: Jak skonfigurować połączenie wifi aby dobrze udostępniło Neostradę? - filmowiec - 04.08.2010 19:08

Ustawiłem i nic, tylko że teraz jak biorę diagnozuj problem to pisze żebym zresetował modem ,albo wyłączył i włączył, robiłem rest i nic nie dało.


RE: Jak skonfigurować połączenie wifi aby dobrze udostępniło Neostradę? - andrew-jar - 04.08.2010 19:51

Zapodaj screen z ustawień WiFi, oraz ustawień neo.
pozdrawiam


RE: Jak skonfigurować połączenie wifi aby dobrze udostępniło Neostradę? - filmowiec - 05.08.2010 00:40

o te ustawienia Ci chodzi?


RE: Jak skonfigurować połączenie wifi aby dobrze udostępniło Neostradę? - HrabiaHodon - 05.08.2010 07:17

Wyjaśnij mi to.

[attachment=1327]


RE: Jak skonfigurować połączenie wifi aby dobrze udostępniło Neostradę? - stingear - 05.08.2010 08:24

Mam ten sam router w domu i też neo przez niego leci. Zaktualizuj soft w routerze ze strony producenta, następnie skonfiguruj połączenie, wyłącz rozgłaszanie nazwy (SSID) i hasło. Dodaj także filtrowanie po MAC adresach, dodaj MAC'i do listy w routerze, następnie zrestartuj Zaporę systemu Windows(wyłącz Zaporę, restart kompa i włącz ponownie Zaporę) i podłącz do sieci bez nazwy (Twoja sieć, z najlepszym zasięgiem, jeśli wykryje Ci jeszcze jakieś inne), za nazwę wklep SSID, który ustawiłeś w routerze, potem podaj hasło i wszystko będzie działać. Spróbuj najpierw z samym restartem Zapory Windows, jeśli to nie pomoże to dopiero wtedy soft'a zaktualizuj. I tak jak post wyżej, uzupełnij adresy MAC komputerów, które mają mieć dostęp, to zacznie działać.


RE: Jak skonfigurować połączenie wifi aby dobrze udostępniło Neostradę? - andrew-jar - 05.08.2010 09:17

witam
@filmowiec - czegoś tu nie rozumiem piszesz na początku, że masz Neostradę a w podanych screenach widzę w ustawieniu:
Interface Setup dalej w Encapsulation zamiast PPPoA/PPPoE masz Bridge mode.
Oraz :
Dla Neostrady powinno być VPI: 0 VCI: 35.

Sprawdź jeszcze czy aby masz na karcie sieciowej laptopa, włączone automatyczne przydzielanie IP oraz DNS.
Jeżeli to Windows 7 to szukaj w Protokół internetowy w wersji 4 ( TCP /IPv4) "właściwości" i tam pisze.
Pozdrawiam


RE: Jak skonfigurować połączenie wifi aby dobrze udostępniło Neostradę? - filmowiec - 05.08.2010 10:09

dopisałem ręcznie adres nie pomogło, wyłączyłem i też nic, łączy tak jak wcześniej i brak dostępu do internetu, gdy klikam diagnozuj problem to mi radzi abym wyłączył modem i włączył lub reste mu zrobić. Próbowałem zrobić tą aktualizację ale wywala mi kominikat ze dodałem zły plik.


RE: Jak skonfigurować połączenie wifi aby dobrze udostępniło Neostradę? - andrew-jar - 05.08.2010 10:24

Nie do końca się rozumiemy.

Ustawiłeś tak jak pisałem wyżej PPPoA/PPPoE? w zakładce "Interface Setup" dalej "Internet" w "Encapsulation"?.
Ty masz Bridge mode = połączenie mostkowe
Oraz wyłącz (deactivated) Wireless MAC address filter w zakładce "Interface Setup" / "Wireless".

Na karcie sieciowej wszystko ustaw na auto (nic nie przypisuj)


RE: Jak skonfigurować połączenie wifi aby dobrze udostępniło Neostradę? - filmowiec - 05.08.2010 10:38

Zmieniłem te ustawienia o których pisałeś i teraz mam neta na laptopie a stacjonarny nie chce się połączyć wywala błąd 651


RE: Jak skonfigurować połączenie wifi aby dobrze udostępniło Neostradę? - andrew-jar - 05.08.2010 10:46

Stacjonarny masz podpięty skrętka do routera? (lan)
Wywaliłeś aplikację Neostrady ze stacjonarnego? (masz się łączyć kartą sieciową z routerem, a nie poprzez aplikację TP)


RE: Jak skonfigurować połączenie wifi aby dobrze udostępniło Neostradę? - filmowiec - 05.08.2010 10:49

Tak skrętką, to nie jest aplikacja neo, normalnie z Windowsa się łączę.


RE: Jak skonfigurować połączenie wifi aby dobrze udostępniło Neostradę? - andrew-jar - 05.08.2010 10:52

(05.08.2010 10:49)filmowiec napisał(a):  tak skrętką, to nie jest aplikacja neo, normalnie z Windowsa się łączę.
Jasne , że z Windowsa ale poprzednio miałeś wgraną aplikację Neostrady na USB i stąd ten komunikat
Cytat:wywala błąd 651
pokaż ten screen.
Jeżeli możliwe to proszę o screen z routera "Interface Setup" zakładka "LAN"


RE: Jak skonfigurować połączenie wifi aby dobrze udostępniło Neostradę? - filmowiec - 05.08.2010 11:02

jasne, tu masz te screeny


RE: Jak skonfigurować połączenie wifi aby dobrze udostępniło Neostradę? - andrew-jar - 05.08.2010 11:09

No i wszystko jasne czyli:
wejdź w "Centrum sieci i udostępnienia" następnie "połącz z siecią"
Jeszcze jedno czy nie masz kabla podpiętego pod WAN w routerze? (ma być LAN)


RE: Jak skonfigurować połączenie wifi aby dobrze udostępniło Neostradę? - filmowiec - 05.08.2010 11:14

no to przecież tak klikam tylko że robię to z paska, wtedy wyskakuje okienko trwa łączenie przez WAN Miniport (PPPOE) i na tym sie zatrzymuje i zaraz ten błąd.


RE: Jak skonfigurować połączenie wifi aby dobrze udostępniło Neostradę? - andrew-jar - 05.08.2010 11:20

Wejdź przez panel sterowania - sprawdź pod które wejście masz podpięty z kompa kabel do routera.
Dodatkowo wejdź w menadżer urządzeń i odinstaluj z "karty sieciowe" - WAN miniport IP