Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Gdzie znaleźć hasło administratora? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Gdzie znaleźć hasło administratora? (/gdzie-znalezc-haslo-administratora-8161-t)



Gdzie znaleźć hasło administratora? - adrian476 - 01.08.2010 22:38

Witam, mam problem z hasłem w profilu. Kupiłem niedawno komputer i było w nim ustawione hasło np. lolek. Gdy chce zmienić/usunąć wpisuje te hasło - lolek ale wyskakuje komunikat, że hasło jest niepoprawne i aby wpisać aktualne hasło. Myślę, że chodzi o hasło administratora, wpisywane przy instalacji Windowsa. I tu moje pytanie- czy mogę gdzieś znaleźć to hasło czy muszę przeinstalowywać widnowsa. Przy kupnie facet powiedział, że hasło mogę usunąć klikając przy starcie komputera F8 i wybrać napraw komputer, aby wrócić do początkowych ustawień, ale tam również trzeba wpisać hasło i także lolek nie działa. Proszę o pomoc.


RE: Gdzie znaleźć hasło administratora? - ihatebuffering - 01.08.2010 22:40

Gdy klikniesz F8, masz do wyboru tryb awaryjny z dostępem do sieci. Wybierz to i sprawdź czy tam będzie prosić o hasło.


RE: Gdzie znaleźć hasło administratora? - adrian476 - 01.08.2010 23:31

Ale na kompa mogę normalnie wejść z tym hasłem lolek. Tylko usunąć/zmienić go nie mogę.


RE: Gdzie znaleźć hasło administratora? - Portator - 02.08.2010 06:46

Witam. Jeżeli używasz konta standardowego lub z uprawnieniami administratora,( hasło działa ale się nie zmienia ) a w opcjach zasilania nie da się wyłączyć, to może być tak, że zmiana hasła lub jego usunięcie będzie możliwe z poziomu konta pełnego administratora.

1 - W menu start wpisz cmd jak się pojawi lista kliknij na nim prawym przyciskiem myszy i wybierz uruchom jako administrator i w konsoli dopiero wydaj polecenie
Net user administrator /active:yes zatwierdź enterem. Wyloguj się. Przy ponownym logowaniu będzie nowe konto - Administrator ( to jest pełny admin. )
Po zakończeniu operacji.
Aby wyłączyć konto ( to samo polecenie, lecz z końcówką :no )
lub
2 - Windows / system32 / i znajdź plik o nazwie CMD i PPM uruchom jako administrrator.
Powodzenia


RE: Gdzie znaleźć hasło administratora? - stingear - 02.08.2010 06:52

Żeby zalogować się na administratora w W7, musisz najpierw włączyć konto(PPM na Komputer -> Zarządzaj -> Użytkownicy i grupy -> Użytkownicy i tam aktywujesz konto). Jak już masz włączone te konto, to się wylogowujesz, ALT + CTRL + DEL(albo CTRL z ALT zamień kolejnością, nie pamiętam), pojawi się edytowalne okienko logowania, tam wklepujesz login "Administrator" i klikasz Enter.


RE: Gdzie znaleźć hasło administratora? - adrian476 - 02.08.2010 12:45

Pomógł sposób fundacji, teraz tylko jeszcze jedno. Korzystać z tego profilu administrator czy z tego mojego?


RE: Gdzie znaleźć hasło administratora? - War_3_ - 02.08.2010 12:54

Osobiście zalecam pracę na własnym koncie bez uprawnień admina z włączonym UAC.


RE: Gdzie znaleźć hasło administratora? - magdalena_k1000 - 07.10.2011 00:46

Pomocy !!1
Nie wiem jak to się stało ale zapomniałam hasło administratora, które sama założyłam 1,5 roku temu.Działam cały czas na użytkowniku.
Próbowałam w trybie awaryjnym - nic
Program do odzyskiwania hasła tez nie chodzi na Windows 7
no i do tego zgubiłam płytę do resetowania hasła.
Proszę o pomoc.Wstydniś