Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Menadżer rozruchu systemu Windows - stan 0xc0000225 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Menadżer rozruchu systemu Windows - stan 0xc0000225 (/menadzer-rozruchu-systemu-windows-stan-0xc0000225-8145-t)



Menadżer rozruchu systemu Windows - stan 0xc0000225 - marcinw7 - 01.08.2010 10:51

Wczoraj wyskoczył mi taki komunikat:

Menadżer rozruchu systemu Windows

[Uruchomienie systemu Windows nie powiodło się. Przyczyną może być ostatnia zmiana sprzętu lub oprogramowania. Aby rozwiązać
ten problem:

1. Włóż dysk instalacyjny systemu Windows i ponownie uruchom komputer.
2. Wybierz ustawienia języka, a następnie kliknij przycisk Dalej.
3. Kliknij pozycję Napraw ten komputer.[/i]

Jeśli nie masz tego dysku, skontaktuj się z administratorem systemu lub producentem komputera, aby uzyskać pomoc.

Stan: 0xc0000225

Informacja: Nie można uruchomić pozycji rozruchu, ponieważ wymagane urządzenie jest niedostępne.


Niestety do tego HP nie miałem płytki z W7. Na kompie jest partycja z W7 ale nie mam pomysłu jak się do niej dobrać.


RE: stan 0xc0000225 - andrew-jar - 01.08.2010 11:08

Witam
Do Recovery możesz dostać się naciskając klawisz F11 podczas uruchamiania kompa.
Przyczyną błędu jest błąd zgodności z ACPI.


RE: stan 0xc0000225 - Portator - 01.08.2010 11:11

Witam. Znalazłem taką informację:
Naciśnij przycisk zasilania, aby uruchomić komputer, a następnie naciśnij klawisz F11 podczas wyświetlania standardowych komunikatów systemu BIOS na czarnym ekranie. NOTA: Naciśnięcie podczas uruchamiania klawisza F11 komputera z zainstalowanym fabrycznym obrazem HP spowoduje uruchomienie narzędzia System Recovery nawet wtedy, gdy ta wiadomość nie jest wyświetlana.

Jeśli narzędzie HP Recovery Manager może odczytać partycję odzyskiwania, przed rozpoczęciem procesu odzyskiwania zostanie wyświetlone okno z zapytaniem o stworzenie kopii zapasowej plików. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.
Jeśli narzędzie HP Recovery Manager nie może uzyskać dostępu do dysku twardego i naprawić błędów systemu operacyjnego, należy użyć zestawu utworzonych płyt odtwarzania w celu przywrócenia dysku twardego do pierwotnego stanu.
Jeśli płyta odtwarzania systemu nie została utworzona lub została ona uszkodzona, można zamówić płytę zamienną z firmy HP.

Pochodzi ona ze strony