Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
W7 64bit Wifi i problem zasięgu/połączenia - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: W7 64bit Wifi i problem zasięgu/połączenia (/w7-64bit-wifi-i-problem-zasiegu-polaczenia-8131-t)



W7 64bit Wifi i problem zasięgu/połączenia - Pain - 31.07.2010 14:22

Witam wszystkich użytkowników.

Przeszukałem forum w tematach o wifi i nie znalazłem podobnego do swojego, więc postanowiłem się poradzić. Otóż...

Router: TP-Link WR340G v5 084125BF, Firmware Version: 4.3.7 Build 090901 Rel.61899n

Karta wifi: Realtek RTL8185 PCI (Pentagram Hornet coś tam coś tam)

Problem dość ciekawy, nie ma połączenia z internetem. Komputer stał zaraz przy routerze, siła sygnału maksymalna - internet jest, łączy się, pobiera adresy, wszystko działa. Dzisiaj doszło do przemeblowania i komputer poleciał na drugi koniec domu. Internetu nie ma. System widzi sieć, zasięg dostateczny 2-3 kreski), łączy się z routerem, ale nie pobiera już adresów. Drugi komputer znajdujący się w tej sieci, korzystający z tej samej karty sieciowej a stojący w miejscu z gorszym zasięgiem działa bez problemu na XP + sterowniki producenta. Poszedłem więc za ciosem, zainstalowałem sterowniki producenta do XP/Visty/7ki 64bit. Niestety bez efektów. Po użerałem się z ręcznym wklepywaniem adresów i konfiguracją routera również bez efektów. Co ciekawe... Po instalacji XP i sterowników producenta na tym samym komputerze wszystko śmiga na tych 2-3 kreskach. Zastanawia mnie dlaczego wcześniej wszystko bezproblemowo śmigało na 7ce bez sterowników, a w przypadku gorszego zasięgu, nawet ze sterownikami nie chce zaskoczyć.


RE: Windows 7 64bit Wifi i problem zasięgu/połączenia - LadyInBlue - 09.08.2010 10:39

Może to zależy co tam masz obok tego komputera.Może masz jakąś rzecz, które zakłóca fale albo je pochłania.