Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Nie bootuje płyty z Windows 7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Nie bootuje płyty z Windows 7 (/nie-bootuje-plyty-z-windows-7-8111-t)



Nie bootuje płyty z Windows 7 - jobba - 30.07.2010 15:24

Witam !

Problem jest taki ze jak wkładam płytkę z Win 7 to mi wyskakuje problem ze jest nie kompatybilne i tak dalej. Wiec chyba muszę ustawić Biosa żeby się bootował z płytki, nie? Tylko nie wiem czy mam ustawić cd/dvd jako pierwszy priorytet i tylko tyle? Czy pozostałe priorytety po prostu usunąć?

Sorki za brak polskich znaków ale nie posiadam polskiej klawiatury.
Pomocy !


RE: Malutki problem w instalacji Win 7. - bodziulla - 30.07.2010 15:26

Hej.
Musisz tylko w biosie ustawić na napęd jako pierwszy cd/dvdCwaniak


RE: Malutki problem w instalacji Win 7. - jobba - 30.07.2010 15:33

Ale jak tak zrobię ze
1 - cd/dvd
2 - hdd
3 - pen drive
4 - network
to dalej wchodzi mi w Viste
Co robić ?


RE: Malutki problem w instalacji Win 7. - bodziulla - 30.07.2010 16:30

Hej.
Pokolei. Gdy masz tak ustawione w biosie. Wkładasz płytę do napędu uruchamiasz komputer i gdy masz komunikat "Dowolny klawisz spowoduje uruchomienie cd/ dvd......" możesz też to mieć po angielsku. Klikasz na enter i powinno czytać z płytyCwaniak.


RE: Nie bootuje płyty z Windows 7 - stingear - 30.07.2010 22:45

Mogą być dwie opcje, pierwsza to taka, że nie masz napędu DVD, a płytka z W7 jest na DVD, ale w to wątpię, a druga opcja to to, że Twój BIOS wymaga aktualizacji, aby był kompatybilny z W7. Producenci płyt głównych często robią schody dla przeciętnych użytkowników, aby ten siespeszył i kupił nowe, a w rzeczywistości wystarczy wgrać uaktualnienie. Pobierz ze strony producenta BIOS, wypakuj go bezpośrednio na dysku C, restart kompa i w zależności od płyty głównej(na pierwszym ekranie jak się komputer włączy), tam gdzie będzie pisało coś w stylu "Press F3 to Setup Q-Flash", wciskasz te "F3", za źródło wybierasz dysk C, na liście wyświetli Ci się dostępna aktualizacja, klikniesz enter, proces potrwa chwilę(pamiętaj aby Ci prądu nie brakło w tym czasie, bo płyta się nie uruchomi i tylko serwis/kupno nowej pozostanie), jak skończy to dasz EXIT, komp się zrestartuje i teraz powinno czytać Ci tą płytę.