Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Optymalizacja sieci dla potrzeb gier fps - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Optymalizacja sieci dla potrzeb gier fps (/optymalizacja-sieci-dla-potrzeb-gier-fps-8018-t)



Optymalizacja sieci dla potrzeb gier fps - atomic - 26.07.2010 11:31

Witam

Szukam programu do optymalizacji mojego łącza w celu wykorzystanie go do gier fps. Słyszałem, że są takie programy jak np. cFosSpeed, które optymalizują nasze łącze, a także nadają odpowiednie priorytety danym aplikacją w celu uzyskania lepszego połączenia np. podczas gry.

Jestem ciekawy czy warto w ogóle coś takiego instalować.
Co sądzicie na temat tego cFosSpeed'a, a może znacie jakieś inne programy, które są lepsze?
Słyszałem różne opinię, więc proszę o pomoc.

Mój internet to UPC 8 Mb/s, łączę się bezprzewodowo z ruterem, który jest oddalony ok. 4 m od notebooka.


RE: Optymalizacja sieci dla potrzeb gier fps - ihatebuffering - 26.07.2010 11:35

Ja testowałem i szczerze mówiąc nie dał żadnego efektu. Przy necie 8MB nie powinieneś się martwić Pingiem w grach. Może po konfiguracji tego programu coś pomoże, ale ja nie miałem na to czasu. Mój ping w na polskich serwerach wynosi 15-30 na necie 8MB albo 16 Mb (zależy od godzin).


RE: Optymalizacja sieci dla potrzeb gier fps - atomic - 26.07.2010 20:27

Nie mam problemów z pingiem, ale czuje, że jest problem z uploadem, które niby w speedtest wychodzi ok 1Mb


RE: Optymalizacja sieci dla potrzeb gier fps - ihatebuffering - 26.07.2010 21:16

Przy uplodzie 1 Megabit daje to transfer na poziomie 128 Kilobajtów. Ja przy necie 8 Mb mam upload 0.5 Mb i wysyłam max 60 KB na sekundę Smutny