Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Wyłączenie ekranu - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Wyłączenie ekranu (/wylaczenie-ekranu-7967-t)



Wyłączenie ekranu - napster - 24.07.2010 00:11

Witam,
posiadam notebook Dell Studio 1555.
Właśnie niedawno przeinstalowałem system. Zauważyłem jednak,że po zamknięciu pokrywy ekran wciąż się świeci, to bardzo niekorzystnie wpływa na baterie. Czy da się coś z tym zrobić?

Pozdrawiam Uśmiechnięty


RE: Wyłączenie ekranu - Nostromo - 24.07.2010 00:36

Wejdź w Opcje zasilania, albo z paska (ikonka baterii), albo z Menedżera urządzeń i zmień czasy w Wybierz moment wyłączenia ekranu dla baterii np.
przygaś ekran-1 min.
wyłącz ekran-3 min.
przełącz komputer w tryb uśpienia-5 min.
lub takie, które ci bardziej odpowiadają, następnie przycisk Zapisz zmiany i masz.


RE: Wyłączenie ekranu - napster - 24.07.2010 10:39

(24.07.2010 00:36)Nostromo napisał(a):  (...)
lub takie, które ci bardziej odpowiadają, następnie przycisk Zapisz zmiany i masz.

Niestety nie spowodowało to żadnej różnicy ;/ ekran dalej nie gaśnie przy zamkniętej pokrywie czy na baterii czy na prądzie..


RE: Wyłączenie ekranu - ihatebuffering - 24.07.2010 12:47

To pewnie przez nieaktualne sterowniki chipsetu na płycie głównej laptopa. Zaktualizuj je według tej porady Szukanie i aktualizacja sterowników oraz identyfikacja sprzętu (porada).


RE: Wyłączenie ekranu - Stacha990 - 24.07.2010 15:36

Mam tego samego laptopa co ty i wiem że po tym co kolega powyżej napisał zadziała Uśmiechnięty Jeżeli nie to napisz do mnie na GG, to może coś razem wymyślimy .


RE: Wyłączenie ekranu - napster - 24.07.2010 16:33

-------------
Wszystko zaczęło działać dopiero po ściągnięciu najnowszych sterowników ATI nie ze strony della lecz producenta karty. Tak czy inaczej dziękuje za naprowadzenie Uśmiechnięty

Pozdrawiam.