Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Klasyczny wygląd okien - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Multimedia i dodatki (/multimedia-i-dodatki-7-f)
+---- Dział: Kompozycje (/kompozycje-33-f)
+---- Wątek: Rozwiązany Klasyczny wygląd okien (/klasyczny-wyglad-okien-7939-t)



Klasyczny wygląd okien - MJfan - 22.07.2010 21:57

Witam,
próbuje na windows home basic ustawić klasyczny wygląd okien czyli taki szary jak z win98. Robię to poprzez ustawienia efektów wizualnych (Advanced system settings), jak tu ustawię na najlepsza wydajność to oczywiście wygląd zmienia się na właśnie taki klasyczny, jednak po ponownym zalogowaniu znowu ustawiony jest wygląd domyślny home basic? A gdy zaloguję się na konto administratora to tam okna są jeszcze w innym kolorze, są prawie białe. O co tu chodzi? Jak ustawić klasyczny wygląd okien?


RE: Klasyczny wygląd okien - xardas89 - 22.07.2010 22:45

Prawoklik na pulpit - Personalizuj. W motywach zjeżdżasz na dół i wybierasz kompozycję "klasyczny windows". Powinno pomóc.


RE: Klasyczny wygląd okien - marti_944 - 09.10.2010 20:20

Witam!

Może i stary temat, ale jak ktoś zajrzy to zobaczy. Może się przydać :]

Wchodzimy w Uruchom -> wpisujemy services.msc -> odnajdujemy usługę Kompozycje, wyłączamy ją.
I po problemie Cwaniak

Pozdrawiam! \m/

@EDIT: Nie doczytałem metody kolegi wyżej, ale jest równie skuteczna co moja. Z tym, że moja działa hmm... bardziej "dosadnie", tzn. żeby zmienić kompozycje po jej użyciu trzeba znowu uruchamiać tą usługę.