Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z literą "ś" - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Problem z literą "ś" (/problem-z-litera-s-7915-t)



Problem z literą "ś" - ostateczny - 21.07.2010 17:01

Mam nietypowy problem. Mianowicie, żeby napisać literę "ś" potrzebuję wcisnąć kombinację klawiszy alt+win+s. Inne polskie znaki można napisać normalnie. Duże "Ś" też daje się napisać normalnie, problem jest tylko z małym. Ustawienia klawiatury są prawidłowe, nie mam pojęcia w czym jest problem. Nie jest to też raczej żaden skrót, bo kombinacja alt+s nie powoduje żadnej akcji.

Może ktoś spotkał się z czymś takim i potrafi pomóc.


RE: Problem z literą "ś" - fourup - 21.07.2010 20:58

Prawdopodobnie jakiś proces przechwytuje przerwania klawiatury w poszukiwaniu "swoich" skrótów. Najczęściej za literkę ś odpowiedzialny jest ATI Catalist. Jeśli posiadasz właśnie kartę ATI - wyłącz skróty klawiszowe w Catalist Center i problem powinien się rozwiązać.
Jeśli nie masz ATI - trzeba poszukać który proces przechwytuje kombinację AltGr+S i w ustawieniach tegoż programu szukać rozwiązania.


RE: Problem z literą "ś" - ostateczny - 22.07.2010 09:47

Faktycznie mam ATI i wiem, że czasem Catalyst czasem korzysta z tego skrótu, ale sprawdziłem to jako jedną z pierwszych rzeczy.
Skrót nie jest przypisany do ATI.

Jak można sprawdzić do czego jest przypisany, skoro po naciśnięciu kombinacji nic się nie dzieje?


RE: Problem z literą "ś" - bodziulla - 22.07.2010 14:22

Hej.
Tak jak kolega wspomniał powyżej. Musisz wejść w ustawienia ATI i tam masz zakładkę HotKey i zmieniasz skrót klawiatury lub usuwaszCwaniak
Tzn co się nie dzieje?


RE: Problem z literą "ś" - ostateczny - 22.07.2010 14:48

(22.07.2010 14:22)bodziulla napisał(a):  Hej.
Tak jak kolega wspomniał powyżej. Musisz wejść w ustawienia ATI i tam masz zakładkę HotKey i zmieniasz skrót klawiatury lub usuwaszCwaniak
Tzn co się nie dzieje?

Tak jak napisałem wyżej - sprawdziłem czy ATI nie ma przypisanego tego skrótu i nie ma. Moja karta to Radeon HD 4670.

Kiedy wciskam alt+s nic się nie dzieje, po prostu nic, nie włącza się żadna aplikacja, nie zmieniają sie ustwienia, nie dzieje się nic.


RE: Problem z literą "ś" - bodziulla - 22.07.2010 14:51

A chcesz aby się coś zmieniało?. Bo wiem, że ten skrót w przeglądarce IE daje możliwość pokazania zakładekCwaniak
Bo teraz już nie rozumiem, masz niemożność pisania "ś" w wordzie itp


RE: Problem z literą "ś" - ostateczny - 22.07.2010 16:01

(22.07.2010 14:51)bodziulla napisał(a):  A chcesz aby się coś zmieniało?. Bo wiem, że ten skrót w przeglądarce IE daje możliwość pokazania zakładekCwaniak
Bo teraz już nie rozumiem, masz niemożność pisania "ś" w wordzie itp

Nie, nie chcę, żeby coś się zmieniało. Chcę tylko móc pisać normalnie "ś" w edytorach tekstu i wszędzie indziej.

Właśnie tak, nie mogę normalnie uzywając kombinacji altgr+s pisać litery ś w wordzie itp. Mogę normalnie napisać duże Ś, ale małego nie mogę.


RE: Problem z literą "ś" - bodziulla - 22.07.2010 16:04

Hm dziwne, ale może to być prozaiczne. Jakie alt naciskasz?. Spróbuj z "alt" samym, ale prawym?.


RE: Problem z literą "ś" - ostateczny - 22.07.2010 17:09

(22.07.2010 16:04)bodziulla napisał(a):  Hm dziwne, ale może to być prozaiczne. Jakie alt naciskasz?. Spróbuj z "alt" samym, ale prawym?.

Wiem, że to może być prozaiczne, ale już mnie od tej prozaiczności leb boli.

Naciskam AltGr+s, samo Alt+s też nic nie daje. Najciekawsze jest, że duże Ś pisze się normalnie.


RE: Problem z literą "ś" - bodziulla - 22.07.2010 17:29

Oki spróbujemy, żeby Ciebie łeb nie bolałCwaniak
Możesz mi dać lub pokazać w screenie jakie masz aplikacje?


RE: Problem z literą "ś" - ostateczny - 22.07.2010 17:53

Proszę bardzo

[Obrazek: 2h5inub.jpg]

[Obrazek: b486yr.jpg]

[Obrazek: 23wvdz6.jpg]

[Obrazek: 23wvdz6.jpg]


RE: Problem z literą "ś" - Deron - 22.07.2010 20:51

Zmień klawiaturę, albo jeśli masz lapka podłącz dodatkowa klawiaturę i wówczas zobacz


RE: Problem z literą "ś" - stingear - 22.07.2010 20:58

Wejdź w CCC i wyłącz całkowicie klawisze skrótów, problem ustąpi. Do pisania polskich znaków używaj prawego ALT'u, gdyż lewy jest funkcyjnym do obsługi menu itp.
[attachment=1259]


RE: Problem z literą "ś" - ostateczny - 23.07.2010 08:00

(22.07.2010 20:58)stingear napisał(a):  Wejdź w CCC i wyłącz całkowicie klawisze skrótów, problem ustąpi. Do pisania polskich znaków używaj prawego ALT'u, gdyż lewy jest funkcyjnym do obsługi menu itp.

Klawisze skrótów w CCC już od dawna wyłączone. To była jedna z pierwszych rzeczy jakie zrobiłem, kiedy stwierdziłem problem.

Do pisanie polskich znaków zawsze używam prawego Alt.


RE: Problem z literą "ś" - stingear - 23.07.2010 21:10

Czyli masz jeszcze jakąś inną aplikację która ma funkcję klawiszów skrótu. Np. Daemon Tools albo coś innego. Poszukaj.


RE: Problem z literą "ś" - bodziulla - 23.07.2010 21:19

Hej.
Wiesz co jak na razie nie umiem się doszukać w jakiej aplikacji powoduje Tobie konflikt. Zobacz może w Notepad zakładka ustawienia/ preferencje/ ogólne. Jest tam opcja alt lub f10 zobacz czy nie masz tego włączonego?


RE: Problem z literą "ś" - ostateczny - 24.07.2010 11:32

(23.07.2010 21:19)bodziulla napisał(a):  Hej.
Wiesz co jak na razie nie umiem się doszukać w jakiej aplikacji powoduje Tobie konflikt. Zobacz może w Notepad zakładka ustawienia/ preferencje/ ogólne. Jest tam opcja alt lub f10 zobacz czy nie masz tego włączonego?

Sprawdziłem nie mam. Sprawdziłem też wszystkie skróty w Notepadzie i to też nie tutaj go boli.

do stingear - Deamona instalowałem dużo później po stwierdzeniu problemu.