Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Jak sprawdzić IP w Windows 7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Jak sprawdzić IP w Windows 7 (/jak-sprawdzic-ip-w-windows-7-7808-t)



Jak sprawdzić IP w Windows 7 - Ola55 - 16.07.2010 13:07

Witam!

Niby nie jest to problem, ale bardzo mnie to denerwuje, bo np w Vista i XP jak wpisywałam ipconfig to miałam od razu pięknie podane IP
w Windows 7, natomiast wpisuje ipconfig/all i widzę tylko [Obrazek: Przechwyt_eqhxre.JPG]
Jak mam sprawdzić jakie mam IP nie korzystając z żadnej strony do sprawdzania IP?
A zapomniałam dodać mam liveboxa i dwa komputery w sieci.


RE: Jak sprawdzić IP w Windows 7 - HrabiaHodon - 16.07.2010 13:10

[attachment=1232]


RE: Jak sprawdzić IP w Windows 7 - Ola55 - 16.07.2010 13:11

No tak to niby wiem, tyle, że tam mam cały czas taki sam adres IP, on się nie zmienia w ogóle


RE: Jak sprawdzić IP w Windows 7 - HrabiaHodon - 16.07.2010 13:13

Widocznie masz stały adres IP.
Ola55 napisał(a):A zapomniałam dodać mam liveboxa i dwa komputery w sieci.

Masz router?


RE: Jak sprawdzić IP w Windows 7 - Ola55 - 16.07.2010 13:16

Nie, adres mam zmienny mam Neostradę, i jeżeli rozłączę livebox'a np ręcznie albo livebox reconnect to wtedy mam inne IP ( sprawdzane na stronie ) tyle, że tutaj jest takie samo i właśnie o to mi chodzi jak sprawdzić je za pomocą CMD?


RE: Jak sprawdzić IP w Windows 7 - HrabiaHodon - 16.07.2010 13:21

Jeśli masz livebox'a, do którego podpięty jest router to wygląda to następująco: otrzymujesz dynamiczny adres IP o providera (czyli zmienny jak słusznie prawisz Cwaniak ), lecz router jako urządzanie aktywne z obsługą DHCP (tj. przypisywania adresów IP) rozdaję Twojej wewnętrznej sieci LAN lokalne adresy (niewidoczne w sieci Internet).

Więc, aby zobaczyć jaki mas adres IP musisz zalogować do routera poprzez przeglądarkę i sprawdzić w ustawieniach.


RE: Jak sprawdzić IP w Windows 7 - Ola55 - 16.07.2010 13:31

Aha, ok Dzięki wielkie :*


RE: Jak sprawdzić IP w Windows 7 - stingear - 16.07.2010 17:36

Jak chcesz sprawdzić jaki masz zewnętrzny IP to tu: KLIK. Nawet geolokalizacja jest.