Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Aero po formacie wszystko jest inaczej - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Aero po formacie wszystko jest inaczej (/aero-po-formacie-wszystko-jest-inaczej-7760-t)



Aero po formacie wszystko jest inaczej - sirred - 13.07.2010 14:42

Witam serdecznie.
Mam na imię Mateusz mam 25 lat jestem z Łodzi. Wiem , że nie jestem pierwszym laikiem proszącym o pomoc dlatego też czuje się bardziej pewnie Zadowolony Mam taki problem.
W styczniu kupiłem komputer, wszytko robiłem format w marcu i było okay do ok. 5 lipca. Zrobiłem imprezkę w domu , i po imprezie komputer musiał mieć formata. Zrobiłem formata , zainstalowałem Windows 7 Home Premium 64bit. oryginał.
I wszystko jest kompletnie inaczej niż przed formatem. Wcześniej też miałem Windows7 tą samą wersję z tej samej płyty. Teraz nie mogę nigdzie ustawić Aero.
Co jest dla mnie ważne gdyż Aero nadaje estetykę wyglądowi systemu.
Kompletnie inne są opcje ustawienia, zrobiłem kilka screenów , i proszę o pomoc w ustawieniu Aero.


[Obrazek: aero1.th.png]

Uploaded with ImageShack.us

Gdy wchodzę w pomoc to to okno wygląda zupełnie inaczej, jest inna paleta barw etc... o co chodzi ?

[Obrazek: aero2.th.png]

Uploaded with ImageShack.us

grafika to Radeon HD 4890...
Procek Phenom AMD II x4 965 3.4 GhZ
Ram 4GB


PS. Wiem , że macie duuuużo takich tematów więc zrozumiem poślizg w odpowiedzi... a forum ciekawe, zostaję z Wami na dłużej... Uśmiechnięty
Miłego dnia.


RE: Aero po formacie wszystko jest inaczej - bodziulla - 13.07.2010 18:58

Hej.
Podejrzewam, że nie masz wgranego sterownika dla swojej karty graficznej. Czy po formacie wgrywałeś sterowniki dla swojego sprzętu?Cwaniak
PS. Laptop czy stacjonarny?. Jak coś proszę o modelCwaniak


RE: Aero po formacie wszystko jest inaczej - sirred - 13.07.2010 19:44

Wiesz co mam jakąś płytkę...a nawet dwie
1sza, Graphic Cards Multi-language Manual.
2ga , VGA Driver
Oby dwie odpaliłem , i coś sie zainstalowało... w sumie nie wiem co ty jest , instalacja była automatyczna Uśmiechnięty
Kilkałem tylko dalej , dalej itp...
No okay , to już jeden trop... posiedzę troszkę nad tą płytą zobacze może coś mi się uda...
Pozdrawiam miłego wieczoru Uśmiechnięty


RE: Aero po formacie wszystko jest inaczej - danybany - 14.07.2010 09:45

Jeżeli w indeksie wydajności Windows masz kartę graficzną ocenioną na 7,6 (dla Aero), tzn. że system zainstalował do niej sterowniki.

Kliknij PPM na pulpicie i wybierz Personalizuj (masz zrobiony screen tego okna), następnie wybierz opcję znajdującą się na dole:
Rozwiązywanie problemów z przezroczystością i innymi efektami Aero.

Mi to pomogło, może Tobie także.


RE: Aero po formacie wszystko jest inaczej - sirred - 15.07.2010 17:19

Witaj , zrobiłem tak jak pisałeś i wsykoczyło mi , że "Menadżer okien pulpitu jest wyłączony".... rozumiem , że trzeba go włączyć... okay tylko gdzie ?
Pozdrawiam


RE: Aero po formacie wszystko jest inaczej - bodziulla - 15.07.2010 19:15

Hej.
Tzn co zrobiłeś?
Masz już funkcję aero?
I jeszcze jedno zadałem pytanie masz laptopa czy stacjonarny?
Możesz mieć konflikt z sterownikiem do karty jak coś źle zrobiłeś, bo napisałeś że masz dwie płyty i coś tam instalujesz. Odpowiedź na Twoje teraźniejsze pytanie może być takie:
Start/ uruchom wpisujesz polecenie services.msc i opcja " Menedżer sesji Menedżera okien pulpitu" ustaw na automatycznyCwaniak
Pzdr


RE: Aero po formacie wszystko jest inaczej - sirred - 15.07.2010 19:39

Mam stacjonarny...
Dokładne parametry to "
1 PROCESOR CPU AMD PHENOM II X4 965 QUAD CORE 3.4GHZ 6MB BOX S-AM3 140W BLACK EDITION
2 WENTYLATOR BOX (komplet z procesorem)
3 PLYTA GLOWNA PŁYTA GŁ GIG MA770T-UD3P AM3 AMD770 DDR3 SATA2 RAID FW GBLAN ATX
5 PAMIEC PAM DIMM 4GB (2X2GB) DDR3 1333MHZ A-DATA EXTREME DUAL CL7
7 KARTA GRAFIKI K GRAF ASUS RADEON HD4890 1024MB DDR5
17 DODATKI PROG MS Windows 7 HOME PREMIUM EDITION 64BIT OEM PL

Monitor etc daruje sobie...
Kurcze wyskakuje , że ten menadżer jest włączony-tzn. , że automatycznie się włącza... , może jakiś sterowników brakuje :-/... ale i tak jest lipa...
Nie wiem kompletnie o co chodzi... nawet chwile temu chciałem zainstalować Win. od nowa ale płyty mi nie czyta :-/ nie wiem co się znów dzieje...
Chyba oddam gdzieś do serwisu niech mi to zrobią...Albo jak jest ktoś z Łodzi to zapraszam wole zapłacić komuś z Was Uśmiechnięty
Piszę jak najbardziej poważnie !
Bo mam dosyć tego systemu (wyglądu)
Masakra...
Pozdrawiam


RE: Aero po formacie wszystko jest inaczej - bodziulla - 15.07.2010 19:56

Zrobisz jak uważasz, ale moim zdaniem nie potrzebny serwis tylko wysłuchanie nas i Twoja praca. Może tak nie wiem co zrobiłeś i jakie są sterowniki i nie wiem czy coś niechcąco źle wgrałeś. Może tak poczytaj o aktualizacji sterowników poradę i zrób tak jak tam pisze okiCwaniak. Tak będzie najszybciej i najprościej oto link to porady:

http://windows7forum.pl/szukanie-i-aktualizacja-sterownikow-oraz-identyfikacja-sprzetu-porada-t-3501.html

i podejrzewam, że to załatwi Twój problemCwaniak


RE: Aero po formacie wszystko jest inaczej - sirred - 15.07.2010 20:35

Zainstalowałem program , zarejestrowałem się i go użyłem...
W efekcie wyskoczyła mi strona ze sterownikami jakie posiadam itp... i ku mojemu zdziwieniu wszędzie mam zielone "ptaszki" a więc rozumiem , że wszytsko jest okay...
Więc sam już nie wiem...
Przypomniało mi się , że gdy robiłem przeinstalowanie systemu to wybrałem opcję jedną z 2 ... była instalacja standardowa i niestandardowa... jakoś tak... ja wybrałem tę niestandardową... może to tu leży problem ?
Pozdrawiam no nic... idę się dalej bawić w szukanie rozwiazania...


RE: Aero po formacie wszystko jest inaczej - bodziulla - 15.07.2010 20:38

Czy patrzyłeś w usłudze jak podałem wcześniej services.msc post wyżej?


RE: Aero po formacie wszystko jest inaczej - sirred - 15.07.2010 21:22

Typ urychamiania :automatyczny
Stan usługi |: Uruchomiono...

Tak tam jest napisane... Było Typ uruchamiania : Recznie to zmieniłem na automatycznie i zrobiłem res kompa to teraz jest tak jak napisałem wyżej.
Ale gdy wchodzę w personalizację i wybieram "rozwiązywanie problemów z Aero" to w dalszym ciągu wykrywa , że ten menadżer jest wyłączony mimo iż w menadżerze jest napisane iz jest aktywny...
Ja nie kumam tego , albo jestem idiotą albo ten komputer jest jakiś inny...
Pozdrawiam Dobranoc Wszystkim Uśmiechnięty


RE: Aero po formacie wszystko jest inaczej - adriano_2009 - 26.12.2010 21:19

Witam
Nie jest zainstalowany sterownik od karty graficznej. Możesz go łatwo zainstalować wchodząc w menadżer urządzeń i tam klikając na ikonke karty graficzne/PPM/aktualizuj oprogramowanie sterownika/wyszukaj automatycznie zaktualizowane oprogramowanie sterownika i wydaje mi się, że już jest po sprawie Zadowolony
Pozdrawiam