Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Błąd Windows 7 - zielony piksel (porada) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Inne (/inne-11-f)
+--- Dział: Pozostałe systemy Windows (/pozostale-systemy-windows-31-f)
+--- Wątek: Błąd Windows 7 - zielony piksel (porada) (/blad-windowsa-7-zielony-piksel-porada-7651-t)



Błąd Windows 7 - zielony piksel (porada) - Artur WADI.pl - 07.07.2010 22:18

witam
Nie wiem czy to sie komuś przyda?
ale...

przy pierwszym uruchomieniu Windows 7 BEZ JESZCZE uaktualnień jest pewien błąd systemu:
mniej więcej w 2/3 po lewej stronie monitora świeci zawsze samotny jeden ZIELONY piksel ;-)

tak samo w VISCIE....!

po ściągnięciu uaktualnień już jest GIT ;-)

może to komuś się przydać bo pozornie wgląda to na uszkodzony monitor a.... to system! ;-) z błędem.
nam pokazywało się to za każdym razem przy pierwszych instalacjach!! ;-)


RE: Błąd Windows 7... piksel - House - 07.07.2010 22:27

Może to nie błąd systemu, ale i samego początkowego braku odpowiednich sterowników Cwaniak


RE: Błąd Windows 7 - zielony piksel (porada) - Artur WADI.pl - 08.07.2010 00:29

Nie wiem, nie jestem specem ;-)
w każdym razie na kilka komputerów jest to samo + w Viście tez ten sam PIKSEL :-)

Co ciekawe na różnych producentach, na różnych monitorach...


RE: Błąd Windows 7 - zielony piksel (porada) - House - 08.07.2010 15:51

Monitor nie ma nic do tego. Chodziło o kartę graficzną.


RE: Błąd Windows 7 - zielony piksel (porada) - smuga100 - 08.07.2010 18:52

A jaka masz wersje tego Windowsa bo jestem ciekaw czy rzeczywiście będzie ten piksel wszędzie miałem instalacje systemu na 3 komputerach i specjalnie patrzyłem na ten piksel i nic nie zauważyłem.


RE: Błąd Windows 7 - zielony piksel (porada) - House - 08.07.2010 19:06

Smuga to jest sytuacja losowa. Jest tyle set tysięcy rodzajów kart, że nie wiadomo w której felery się zdarzą.


RE: Błąd Windows 7 - zielony piksel (porada) - Artur WADI.pl - 08.07.2010 23:30

My chyba mamy Radeony?
Na laptopie z Vistą tez jest faktycznie RADEON... :-))...

Wrażenie takie, że "walnięty" jest monitor :/... Pomyślałem ekstra nowy a już coś nie tak?
może to i karta? Swoja drogą ciekawe dla czego ten jeden piksel świeci?


RE: Błąd Windows 7 - zielony piksel (porada) - stingear - 12.07.2010 22:34

Ja mam ASUS'a z radeonem, ale nigdy nie zauważyłem czegoś takiego. Ani na Viście, ani na W7, zarówno na swoim komputerze, jak i na żadnym innym. Może to kwestia przypadku, konkretnego sterownika albo poprostu W7 nie w wersji finalnej.


RE: Błąd Windows 7 - zielony piksel (porada) - smuga100 - 12.07.2010 22:54

Najciekawsze jest to ze ten piksel świeci nie tylko na jednym komputerze. Wina Windowsa najprawdopodobniejsza tylko co może ja powodować ? Bo to tylko jeden piksel.