Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Czarne paski po bokach w grach (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Gry (/gry-29-f)
+---- Wątek: Rozwiązany Czarne paski po bokach w grach (rozwiązany) (/czarne-paski-po-bokach-w-grach-rozwiazany-7637-t)



Czarne paski po bokach w grach (rozwiązany) - vezovi - 07.07.2010 15:49

Witam,
Mam monitor LCD 21.5" i rozdzielczość w cs 1600x1200. Chciałbym ustawić 1280x1024 lecz gdy to zrobię to mam czarne paski po bokach i nie da się grać ;/ Tryb opengl, próbowałem znaleźć skalowanie obrazu w ustawieniach karty graficznej ale ani śladu.


RE: Czarne paski po bokach w grach - stingear - 07.07.2010 16:00

Jaka karta graficzna? To nie wina monitora tylko sterowników dla karty graficznej. Jeżeli masz płytę ze sterownikami do swojej karty graficznej dla Visty, zainstaluj sterowniki z niej. Wtedy będziesz miał w ustawieniach karty zakładkę "Atrybuty"(w przypadku ATI) albo coś w tym rodzaju. Tam wybierasz opcję "Pełen ekran" Nie zapomnij odinstalować obecnych i zrestartować komputera.
Dla grafiki z rodziny Ati Radeon, wygląda to tak:
[attachment=1205]


RE: Czarne paski po bokach w grach - vezovi - 07.07.2010 16:12

Mam system win7 karta graficzna geforce gtx 260, świeżo zakupione. Sterowniki działają poprawnie więc nie chce ich odinstalowywać. Nie ma innego sposobu?


RE: Czarne paski po bokach w grach - House - 07.07.2010 16:15

Nie w innych tematach na forum (związanych z paskami w CS), pomoc przyniosło zainstalowanie starszych wersji sterowników itp. W monitorach marki Samsung jest opcja "Autodopasowania do rozdzielczości". Poszperaj w menu swojego czy nie ma tam czegoś podobnego.


RE: Czarne paski po bokach w grach - vezovi - 08.07.2010 13:07

Moglibyście podać mi jakieś do mojej karty na których będzie ta opcja? Tylko aby nie były strasznie stare.


RE: Czarne paski po bokach w grach - ihatebuffering - 08.07.2010 14:23

A czy w panelu sterowania Nvidia nie masz takiej opcji ?
[Obrazek: attachment.php?aid=136]


RE: Czarne paski po bokach w grach - vezovi - 08.07.2010 18:55

Niestety nie.
@EDIT
Cytat:Moglibyście podać mi jakieś stery do mojej karty na których będzie ta opcja? Tylko aby nie były strasznie stare.



RE: Czarne paski po bokach w grach - ihatebuffering - 09.07.2010 09:44

Na próbę sprawdź najstarsze dostępne na stronie Nvidii, czyli 185 WHQL Pobierz.


RE: Czarne paski po bokach w grach - vezovi - 09.07.2010 12:50

Ale mój system to Windows7 64 bit. Mówiłem, że nie chce najstarszych.


RE: Czarne paski po bokach w grach - House - 09.07.2010 15:53

A rozumiesz: na próbę ?


RE: Czarne paski po bokach w grach - vezovi - 09.07.2010 16:13

A rozumiesz, że one są na win7 32 bit, a ja mam 64 ?


RE: Czarne paski po bokach w grach - ihatebuffering - 09.07.2010 17:39

Rozumiem, po prostu nie wiedziałem jaką masz wersję systemu, poprawiony link KLIK. vezovi co Ci szkodzi spróbować? Odinstaluj aktualne sterowniki, następnie reset, zainstaluj te starsze i sprawdź czy w nich będzie ta opcja. Jeśli będzie to nie odinstalowuj tych starszych tylko zrób uaktualnienie do nowszych (bez usunięcia starych zainstaluj nowe). Napisz jakie będą efekty.

Cytat:A rozumiesz: na próbę ?

Piszę na próbę, ponieważ nie jestem pewny czy w tych starszych sterownikach opcja ta będzie dostępna (skalowanie).


RE: Czarne paski po bokach w grach - vezovi - 10.07.2010 17:56

Ok, ja także zrozumiałem. Aktualnie jestem na wakacjach więc pobiorę je za jakieś 2 tyg.


RE: Czarne paski po bokach w grach - vezovi - 21.07.2010 21:03

Niestety dalej występuje problem. Nie ma tej opcji. Pomocy!!


RE: Czarne paski po bokach w grach - stingear - 21.07.2010 21:52

Spróbuj tak. Będąc na pulpicie, wejdź w ustawienia rozdzielczości(PPM na pulpit i rozdzielczość) i ustaw ją na 800x600, będzie wyglądać tragicznie i będą paski po bokach i ewentualnie na górze i dole.
Następnie wejdź w panel nVidii i poszukaj opcji skalowania ekranu, teraz powinna być dostępna taka opcja. Zmień tam "Pełen ekran/FullScreen". Dopasuje Ci obraz do rozmiarów ekranu i paski znikną. Zapisz opcje i wyjdź z ustawień nVidii. Znowu wejdź w ustawienia rozdzielczości jak na początku i ustaw normalną rozdzielczość. Od teraz powinno działać normalnie.


RE: Czarne paski po bokach w grach - vezovi - 22.07.2010 07:21

Zrobiłem tak ale dalej nic. Nie wiem już co robić.
Czytałem na tym forum, że ta opcja jest w sterownikach 182.50. I tutaj mam pytanie, cz działają one pod Windows 7 i czy mocno spadnie wydajność w grach?


RE: Czarne paski po bokach w grach - fibu - 28.07.2010 08:33

vezovi: Czy spadnie? Nie mam pojęcia. Zależy to też od twojego sprzętu, czy Ci uciągnie system, bo jeżeli nie, to wiadomo...
Sterowniki musiałbyś pobrać nowe ze strony producenta na system win7.


RE: Czarne paski po bokach w grach - fourup - 28.07.2010 08:56

A może na chwilę zapomnijmy o karcie...
napisz jaki masz DOKŁADNIE monitor - marka, model, typ i nr seryjny...
Rozwiązanie Twojego problemu istnieje... wystarczy je znaleźć... Cwaniak


RE: Czarne paski po bokach w grach - StoProcent - 28.07.2010 09:17

fourup ma rację.. podaj sprzęt a pomożemy.


RE: Czarne paski po bokach w grach - vezovi - 06.09.2010 16:33

Znalazłem rozwiązanie dla każdej wersji sterowników nvidia. Wszedłem tak: PPM na pulpit > panel sterowania nvidia>zmiana rozdzielczości>zaznaczamy naszą aktualną rozdzielczość i wybieramy Dodaj rozdzielczości...>utwórz rozdzielczość dostosowaną...>rozwijamy Taktowanie (strzałka w dół) i z listy wybieramy Automatycznie. Potem naciskamy test>tak i już.

Dzięki za wszelką pomoc.