Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Dwie karty Wi-Fi? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Dwie karty Wi-Fi? (/dwie-karty-wi-fi-759-t)



Dwie karty Wi-Fi? - matias4_1993 - 24.07.2009 19:26

Czy da się korzystać z 2 połączeń neta naraz (2 oddzielne karty wifi) zeby nieco przyspieszyć neta?
Czy moze jest do tego jakis program?


RE: Wi-Fi - Admin - 24.07.2009 19:38

Nie spotkałem się z tym i wątpię, ale wiele rzeczy mnie w życiu zaskoczyło.. zapytaj tutaj: http://www.wififorum.pl

Siedzą tam największe głowy od bezprzewodowej w Polsce.


RE: Dwie karty Wi-Fi? - Romanek100 - 11.08.2009 16:12

Uśmiechnięty Ale fajnie. A może zwiększ sobie ilość połączeń w protokole TCPIP. Proponuję taki trick z tej stronki http://www.tricks.com.pl/limit-polaczen-system-windows-Vista


RE: Dwie karty Wi-Fi? - Dzejkop - 11.08.2009 17:09

Nie nie da się. Jak by to miało wyglądać niby? O.O


RE: Dwie karty Wi-Fi? - pawelarc - 12.08.2009 06:05

dlaczego tylko dwie karty?
kilka kompów, po kilka kart wifi w każdym, do tego jakiś routerek mądry i mamy receptę na porządne łącze szerokopasmowe Uśmiechnięty
pzdr
pawelarc


RE: Dwie karty Wi-Fi? - matias4_1993 - 12.08.2009 14:38

Parę razy udało mi się zmusić Windowsa do używania dwóch połączeń, trzeba by było zrobić modyfikacje OS pozwalającą na ustawianie programom z jakich połączeń maja korzystać, ale pewnie nikt się tego nie podejmie znając życie Zadowolony


RE: Dwie karty Wi-Fi? - pawelarc - 13.08.2009 08:05

(12.08.2009 14:38)matias4_1993 napisał(a):  Parę razy udało mi się zmusić Windowsa do używania dwóch połączeń...
jaki sens tego? bo chciałeś uzyskać "przyspieszenie net'a", a tego nie osiągniesz...
a co do zmuszania win'a, to nie jest to wielkim problemem i "zmuszać" go nie trzeba do tego;
(ja mam wifi i kabel, w obu net, ale poza przełączaniem między providerami niczego w sensie przyspieszenia nie da się z tego uzyskać...)
pzdr
pawelarc


RE: Dwie karty Wi-Fi? - matias4_1993 - 13.08.2009 09:35

(13.08.2009 08:05)pawelarc napisał(a):  
(12.08.2009 14:38)matias4_1993 napisał(a):  Parę razy udało mi się zmusić Windowsa do używania dwóch połączeń...
jaki sens tego? bo chciałeś uzyskać "przyspieszenie net'a", a tego nie osiągniesz...
a co do zmuszania win'a, to nie jest to wielkim problemem i "zmuszać" go nie trzeba do tego;
(ja mam wifi i kabel, w obu net, ale poza przełączaniem między providerami niczego w sensie przyspieszenia nie da się z tego uzyskać...)
pzdr
pawelarc
jeśli bym dał 1. program do pobierania na pierwsze połączenie a 2. program na drugie to pobrał bym dane pliki dwa razy szybciej bo wykorzystywało by obydwa połączenia. (przy pobieraniu dwóch plików równocześnie)


RE: Dwie karty Wi-Fi? - rysio_pysio - 19.08.2009 11:02

Cytat:Czy da się korzystać z 2 połączeń neta naraz (2 oddzielne karty wifi) zeby nieco przyspieszyć neta?
Nie da się, wynika to z samej obsługi prot. w systemie windows.


RE: Dwie karty Wi-Fi? - matias4_1993 - 19.08.2009 14:21

(19.08.2009 11:02)rysio_pysio napisał(a):  
Cytat:Czy da się korzystać z 2 połączeń neta naraz (2 oddzielne karty wifi) zeby nieco przyspieszyć neta?
Nie da się, wynika to z samej obsługi prot. w systemie Windows.
Albo występują u mnie jakieś anomalie skoro udało mi się go do tego zmusić Zadowolony (widziałem to po % wykorzystania połączeń w menedżerze zadań i po tym że radio w winampie się nie tnie, oraz filmiki na YT ładują się szybciej)
albo niemasz racji Zadowolony


RE: Dwie karty Wi-Fi? - Chamelleon - 19.08.2009 15:25

Teoretycznie to miało by sens ale tylko podczas korzystania z 2 łącz internetowych.Zrobiłem kiedyś dokładnie to o czym napisałeś i nie odniosłem wrażenia jakbym miał lepsze efekty.Za to jeśli masz 2 łącza i odpowiednio to skonfigurować to miało by wtedy sens.


RE: Dwie karty Wi-Fi? - matias4_1993 - 19.08.2009 15:38

(19.08.2009 15:25)Chamelleon napisał(a):  Teoretycznie to miało by sens ale tylko podczas korzystania z 2 łącz internetowych.Zrobiłem kiedyś dokładnie to o czym napisałeś i nie odniosłem wrażenia jakbym miał lepsze efekty.Za to jeśli masz 2 łącza i odpowiednio to skonfigurować to miało by wtedy sens.
Chodzi mi o to żeby wykorzystać cala przepustowosc obu połączeń bo jedno połączenie to max 107KB/s a gdy zmusiłem go do używania obu połączeń wykorzystywał limit jednego i drugiego.


RE: Dwie karty Wi-Fi? - Chamelleon - 19.08.2009 15:42

Znaczy rozumiem,że masz 2 dostawców internetowych??Bo w przypadku 1 to jest nie możliwe bo łącze jest dzielone i fakt można troszkę podciągnąć to ale w przypadku stałego obciążenia i tak wyrówna to podstawowej wartości czyli 64/64 (wnioskuję,że masz łącze 1m).

Jeżeli masz 2 łącza internetowe to masz 2 opcje:
1. Zainstalować linuxa i http://www.ipworld.only.pl/portal/articles.php?id=2
2. Zmusić Windę tak aby można było ustawić osobne bramy lokalne na każdą sieciówkę (normalnie w przypadku WinVista oraz Win7 jest tak,że system korzysta z pierwszego połączenia internetowego,które się uruchomi,drugie jest jakby nieaktywne choć widnieje jako podłącznone i bez błędów).
2a. Zmusić poszczególne programy do korzystania z różnych bram lokalnych.
Jak to zrobić na windzie nie wiem.Kiedyś próbowałem ale mi nie wyszło.


RE: Dwie karty Wi-Fi? - rysio_pysio - 20.08.2009 07:27

matias4_1993, nie jest to możliwe, może przy połączeniach bridgeowych, jeżeli jakimś cudem zrobiłeś to, to pochwal się wszystkim w jaki sposób tego dokonałeś. Zapewne ściemniasz ale jak opiszesz jak to zrobiłeś, zastosuje to w praktyce i dopiero uwierzę.

Pozdr.


RE: Dwie karty Wi-Fi? - matias4_1993 - 20.08.2009 11:13

Jak włączę np przeglądarkę i winampa to wyłąnczam połączenie z którego to wszystko korzysta (nr2) wciskam play w winampie (radio przez neta) korzysta z aktywnego polonczenia (nr1) potem z powrotem włączam połączenie nr2 i wciskam odśwież, widzę że przeglądarka korzysta z połączenia nr2 a winamp z nr 1. Wchodzę na YT i widzę (w menedżerze zadań) ze przegl wykorzystuje całą przepustowość drugiego połączenia a winamp korzysta z pierwszego.
I jest tak do czasu aż nie zmienię stacji radiowej w winampie bo wtedy zaczyna z powrotem korzystać z tego połączenia co przeglądarka.


RE: Dwie karty Wi-Fi? - rysio_pysio - 20.08.2009 11:28

No dobrze, ale jak to zrobiłeś od strony technicznej? Na windowsie to jest praktycznie niewykonalne, dlatego pytam w jaki sposób?


RE: Dwie karty Wi-Fi? - matias4_1993 - 20.08.2009 12:15

Gdybym sam to wiedział...