Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Jak zapisać aktualny stan Windows 7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Jak zapisać aktualny stan Windows 7 (/jak-zapisac-aktualny-stan-windowsa-7-7550-t)



Jak zapisać aktualny stan Windows 7 - pu5z3k - 03.07.2010 09:32

Witam! mam takie dość trudne do sprecyzowania pytanie. Mianowicie, jestem świeżo po formacie systemu, zainstalowałem sobie najważniejsze komponenty:
k. dźwiękową, sieciową, graficzną
antywirusa, przeglądarke internetową

Ogólnie wszystko co jest mi potrzebne, czy jest jakiś sposób, aby aktualny stan systemu zapisać i gdyby coś mi się kiedyś przydarzyło powrócić do tych ustawień? Próbowałem to zgooglować, ale jedyne co znalazłem to kopia zapasowa dysków i jakoś tam nic nie wskazywało na to by można było zapisać aktualny stan win7

Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam!


RE: Jak zapisać aktualny stan Windows 7 - bartholo - 03.07.2010 10:09

A opcja przywracania systemu, sprawdzałeś ?
Jest jeszcze opcja zgrana partycji na pendrive albo dvd, aby można było zainstalować system z tymi duperelkami Zadowolony
Można jeszcze zgrać system na dysk i za pomocą programu Nlite zrobić własny system, z aplikacjami i sterownikami jakie mają się tam zawierać.


RE: Jak zapisać aktualny stan Windows 7 - pu5z3k - 03.07.2010 10:16

No właśnie chodzi mi o przywracanie systemu, ale tam widzę tylko opcje, że mogę powrócić do jakiś tam ustawień, a jak zapisać te bieżące ustawienia?


RE: Jak zapisać aktualny stan Windows 7 - bodziulla - 03.07.2010 10:19

Hej opcję przywracania systemu masz:
start/ panel sterowania/ system i zabezpieczenia/ kopia zapasowa&przywracanie. W tej ostatniej zakładce już sobie sam wybierasz jakie przywracanie chcesz odnośnie autumatycznie czy wg określonej daty.Cwaniak


RE: Jak zapisać aktualny stan Windows 7 - pu5z3k - 03.07.2010 10:25

No właśnie wykonuje jakąś kopie, bo zależy mi właśnie aby przy jakieś awarii wrócić do początkowych ustawień z podstawowymi programami i będę zadowolony. Właśnie robię jakąś kopie zapasową.


RE: Jak zapisać aktualny stan Windows 7 - bodziulla - 03.07.2010 10:37

Czyli to jest to czego potrzebujesz bo kopia zapasowa powstaje na innym nośniku bądź na innej partycji i możesz potem skorzystać w trakcie awarii systemu itd czyli to jest inne pojęcia jak przywracanie systemu. Przywracanie systemu identyczna ścieżka jaką napisałem, ale masz tam "Odzyskaj ustawienia na tym komputerze" i to jest właśnie przywracanie systemu czyli tworzy znany dobry punkt sprawnie działającego systemu automatycznie bądź polecony przez Ciebie.Cwaniak