Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows 7 i XP bootowanie, problem inny niż dotychczasowe - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Windows 7 i XP bootowanie, problem inny niż dotychczasowe (/windows-7-i-xp-bootowanie-problem-inny-niz-dotychczasowe-7534-t)



Windows 7 i XP bootowanie, problem inny niż dotychczasowe - olhitp - 02.07.2010 12:29

Witam
Mam następujący problem. Postępowałem wg tych postow i miałem elegancko skonfigurowane (przez easybcd) bootowanie 2 systemów XP i 7. Musiałem jednak zrobić formata partycji na której była zainstalowana 7 i ponownie zainstalować system. Teraz jednak: konfiguracja bootowania easybcd kończy się tylko tym ze przy starcie systemu jest linia możliwości wyboru XP. Gdy jednak ja wybieram jest błąd z /ntloader.
Na tej stronie jest napisane by zgrać 3 pliki:boot.ini, ntldr, NTDETECT.COM z dysku na którym mam XP do dysku "system". Problem w tym ze nie mam tych plików na dysku e (tym z XP).
Bardzo proszę o pomoc tym bardziej ze na XP mam zainstalowany ważny program
Z góry dzięki


RE: 7 + XP bootowanie, problem inny niz dotychczasowe - bodziulla - 02.07.2010 19:19

Hej.
1. Użyj Konsole Odzyskiwania (włóż plytę instalacyjną Windows XP),
2. Wybierz partycje na którą będziesz kopiować pliki,
3. Podaj hasło jakie zostalo użyte podczas pierwszej instalacji systemu lub "Enter" gdy nie uwzględniono hasła,
4. Wykonaj polecenie

copy x:\i386\ntldr c:\
copy x:\i386\ntdetect.com c:\
copy x;\i386\boot.ini c:\

gdzie x - to literka napędu CD
i powinno załatwić sprawę.
Pytanie jak instalowałeś systemy najpierw XP a potem W7 czy na odwrót?
Pzdr


RE: 7 + XP bootowanie, problem inny niz dotychczasowe - olhitp - 03.07.2010 07:32

Witaj
Kolejność:
1) instalacja 7
2) instalacja XP
3) instalacja naprawcza 7, bo nie był widoczny przy bootowaniu
4) konfiguracja easybcd -> działało ok
5) format dysku systemowego z 7
6) ponowna instalacja 7 na tym samym dysku
7) konfiguracja easybcd tak żeby tez się uruchomiał XP NIE DZIAŁA -> PROBLEM

Czy mogę te 3 pliki skopiować z poziomu 7 na dysk, na którym jest zainstalowany XP?
Na płycie w katalogu i386 nie widzę pliku boot.ini (przez TotalCommander z pokazywaniem ukrytych), dwa pozostałe pliki są...


RE: Windows 7 i XP bootowanie, problem inny niż dotychczasowe - bodziulla - 03.07.2010 10:15

Hej.
Dla każdego systemu naprawę, kopiowanie robisz tylko i wyłącznie dla danego systemu, który chcesz naprawić. Gdy chcesz coś robić dla WXP to robisz to z pozimou XP dla W7 robisz tylko i wyłącznie z W7 i nie może być inaczejCwaniak. Dwa Ty nie masz szukać plików na płycie tylko masz uruchomić konsole odzyskiwania i gdy będzie stosowny komunikat do naprawy systemu wpisujsz następujące poleceniaZadowolony


RE: Windows 7 i XP bootowanie, problem inny niż dotychczasowe - olhitp - 15.07.2010 17:51

Bodziulla niestety Twoja porada nic nie dała; nie mam pliku boot.ini na płycie z windowsem XP. Jeśli ktoś wie jak mi pomóc proszę dać znać.