Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Dziwny problem z wykrywaniem pamięci RAM (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Dziwny problem z wykrywaniem pamięci RAM (rozwiązany) (/dziwny-problem-z-wykrywaniem-pamieci-ram-rozwiazany-741-t)



Dziwny problem z wykrywaniem pamięci RAM (rozwiązany) - malojd2 - 23.07.2009 15:07

Witam wszystkich
Mam dość dziwny problem kolega zdecydował sie zainstalować Windows 7 64 bit kompilacja 7100 i problem wygląda tak:

Stary systemem był windows XP 32 bit no i wgrał Windows 7 32 bit 7100 który zainstalowałem mu bez problemu (XP usunięty) i śmigał na nim prawie 2 miesiące . Teraz postanowił wgrać ponownie Windows 7 7100 ale 64 bit same botowanie idzie sprawnie aż do momentu wyboru języka pc staje żadnej reakcji nawet po formatowaniu dysku twardego (całego) wymianie napędu z mojego pc (bluray u mnie na pc chodzi i też mam windows7) oraz resetu i nawet wgraniu nowego biosu jest nadal to samo.

Na pewno odpada problem z płytą mam ich 4 i na moim pc każdy z nich instaluje się . Nawet teraz sprawdzaliśmy z dyskiem przełożonym z mojego pc i też to samo .Tylko XP oraz viste obojętnie jaką czy 32 czy 64 bit idzie instalować wszystko przebiega sprawnie.
Występuje ten problem tylko z windowsem 7 x64 bit

Czy ktoś się spotkał z takim problemem ?
Z góry dziękuje za odpowiedz


RE: dziwny problem - draxterix - 23.07.2009 18:41

Możesz jeszcze napisać ile masz pamięci RAM i czy próbowałeś na innych buildach?


RE: dziwny problem - malojd2 - 23.07.2009 20:44

(23.07.2009 18:41)draxterix napisał(a):  Możesz jeszcze napisać ile masz pamięci RAM i czy próbowałeś na innych buildach

Udało się w końcu system poszedł dopiero po odjęciu 4 gb ramu na 8 gb nie chciał.
Nie rozumiem tego pierwszy raz coś takiego widzę. Po wgraniu Windowsa dołożyłem pozostałe 4 gb , 3 razy pojawił się blue screan ale teraz jest już ok.
Wszystkim dzięki.