Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Jak wyłączyć komunikat kontroli rodzicielskiej - konto administratora nie ma hasła - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Jak wyłączyć komunikat kontroli rodzicielskiej - konto administratora nie ma hasła (/jak-wylaczyc-komunikat-kontroli-rodzicielskiej-konto-administratora-nie-ma-hasla-7371-t)



Jak wyłączyć komunikat kontroli rodzicielskiej - konto administratora nie ma hasła - bb_pl - 24.06.2010 07:17

Witam,

Mam pytanie, od jakiegoś czasu mam problem z komunikatem kontroli rodzicielskiej.
Chciałem dodać nowe konto użytkownika więc chciałem się zapoznać jakie ograniczenia mogę mu dać przez kontrolę rodzicielską.
Od tamtej pory mam teraz problem bo przy odpaleniu się windy wyświetla mi się komunikat w prawym dolnym rogu coś na zasadzie że przynajmniej jedno konto administratora nie posiada hasła.

Czy jest opcja żeby to jakoś wyłączyć? Kontrolę rodzicielską mam wyłączoną i nie chciałbym tworzyć hasła do konta administratora.


RE: Jak wyłączyć komunikat kontroli rodzicielskiej - konto administratora nie ma hasła - House - 24.06.2010 08:25

Panel sterowania\System i zabezpieczenia\Centrum akcji\Zmień ustawienia Centrum akcji - kontrola konta użytkownika.


RE: Jak wyłączyć komunikat kontroli rodzicielskiej - konto administratora nie ma hasła - bb_pl - 24.06.2010 19:52

Mam to zaznaczone na samym dolej i nic nie daje


RE: Jak wyłączyć komunikat kontroli rodzicielskiej - konto administratora nie ma hasła - House - 24.06.2010 19:54

Masz to odznaczyć.


RE: Jak wyłączyć komunikat kontroli rodzicielskiej - konto administratora nie ma hasła - bb_pl - 24.06.2010 20:11

Miałem już wcześniej odznaczone przy wcześniejszych próbach pozbycia się tego ustrojstwa.


RE: Jak wyłączyć komunikat kontroli rodzicielskiej - konto administratora nie ma hasła - House - 24.06.2010 20:14

Takie podstawowe pytanie, czy potwierdziłeś zmiany i resetowałeś komputer po odznaczeniu tej pozycji ?.


RE: Jak wyłączyć komunikat kontroli rodzicielskiej - konto administratora nie ma hasła - bb_pl - 24.06.2010 20:21

Słuchaj przetestowałem najpierw sam różne kombinacje, jestem z branży IT także restarty itp to sprawa oczywista.
Jest przecież rozwiązanie żeby wpisać hasło, i tak wszystko ustawić żeby start sys. odbywał się bez logowania.
Tylko ja nie chce w ogóle ustawiać hasła zastanawiam się co może być przyczyna że ten komunikat cały czas się pojawia przy starcie :/


RE: Jak wyłączyć komunikat kontroli rodzicielskiej - konto administratora nie ma hasła - bodziulla - 24.06.2010 22:26

Hej.
Nie wiem czy nadal będziesz chciał korzystać z kontroli może po prostu wyłącz ją w usłudze?.


RE: Jak wyłączyć komunikat kontroli rodzicielskiej - konto administratora nie ma hasła - bb_pl - 24.06.2010 22:28

Nie będę chciał, możesz rozszerzyć info jak to wygląda w win7?


RE: Jak wyłączyć komunikat kontroli rodzicielskiej - konto administratora nie ma hasła - bodziulla - 24.06.2010 22:52

Praktycznie wygląda to jak w pozostałych systemach.
Start/ uruchom wpisujemy services.msc. Pokazuje się okno i znajdujemy usługę Parental Controls (wyłączamy). Myślę, że powinno to załatwić sprawę. Jak nie prześledzę co można z tym zrobićCwaniak


RE: Jak wyłączyć komunikat kontroli rodzicielskiej - konto administratora nie ma hasła - bb_pl - 25.06.2010 12:39

Dziwne że działa z automatu (wyświetla wiadomość) bo jest wpisany typ jako ręczny z tego co pamiętam,
ponieważ piszę teraz z pracy więc sprawdzę jak będę przy w/w kompie i dam znać czy poskutkowało.


RE: Jak wyłączyć komunikat kontroli rodzicielskiej - konto administratora nie ma hasła - slawektor - 25.06.2010 13:56

Odznacz może w opcjach zasilania:

[Obrazek: beztytuumlu.png]


RE: Jak wyłączyć komunikat kontroli rodzicielskiej - konto administratora nie ma hasła - bodziulla - 25.06.2010 13:57

Hej.
Oks nie ma spr. Wiesz w sumie zrobiłem to co Ty i nie ma żadnego komunikatu, być może coś przy tworzeniu nacisnąłeś (niechcąco) i masz taki efekt.
Pzdr


RE: Jak wyłączyć komunikat kontroli rodzicielskiej - konto administratora nie ma hasła - bb_pl - 25.06.2010 14:04

(25.06.2010 13:56)slawektor napisał(a):  Odznacz może w opcjach zasilania:

Ja nie mam problemu że winda chce hasło przy wznowieniu,
na starcie systemu dostaje informację że nie mam ustawionego hasła - hasła nie muszę podawać. Po prostu po pokazaniu się pulpitu win w prawym dolnym rogu pokazuje info kontroli rodzicielskiej o braku ustawionego hasła dla adma.

(25.06.2010 13:57)bodziulla napisał(a):  Hej.
Oks nie ma spr. Wiesz w sumie zrobiłem to co Ty i nie ma żadnego komunikatu, być może coś przy tworzeniu nacisnąłeś (niechcąco) i masz taki efekt.
Pzdr

No tak tylko że ja założyłem wcześniej konto dla testu;
chciałem włączyć tam kontrolę rodzicielską, ale jak zobaczyłem "mnogość" opcji w których nie znalazłem tych co mnie interesują to zakończyłem zabieg kasacją konta i wyłączeniem tej kontroli;

Niestety, ale ten zabieg zostawił właśnie ślad w postaci tego głupiego komunikaty przy starcie systemu


RE: Jak wyłączyć komunikat kontroli rodzicielskiej - konto administratora nie ma hasła - dziki314 - 25.06.2010 16:08

Możesz zobaczyć w pliku user32.mui on jest za to odpowiedzialny za wyświetlanie komunikatów na pulpicie.Zacieszacz


RE: Jak wyłączyć komunikat kontroli rodzicielskiej - konto administratora nie ma hasła - bb_pl - 25.06.2010 17:57

Niestety wyłączenie usługi nie pomogło :/

Wkurzało mnie już to więc obszedłem problem wprowadzając hasło administratora i wyłączając obowiązek logowania.
Co nie zmienia faktu ze nie jest to rozwiązanie jakie chciałem wprowadzić Uśmiechnięty


RE: Jak wyłączyć komunikat kontroli rodzicielskiej - konto administratora nie ma hasła - bodziulla - 25.06.2010 18:02

Tzn czyli jak teraz sprawa wygląda?


RE: Jak wyłączyć komunikat kontroli rodzicielskiej - konto administratora nie ma hasła - bb_pl - 25.06.2010 20:20

no teraz już się nie wyświetla, ale przez to że wprowadziłem hasło.
docelowo nie miałem wprowadzać hasła, chciałem to ustrojstwo wyłączyć bez takiego rozwiązania Uśmiechnięty


RE: Jak wyłączyć komunikat kontroli rodzicielskiej - konto administratora nie ma hasła - bodziulla - 25.06.2010 21:38

Hej.
Mam pytanie czy masz może wyłączony UAC?. Czy masz może program anty z kontrolą rodzicielską?.
A tak na marginesie jak chcesz coś testować to zrób to na wirtualnym systemieCwaniak
Pzdr
Może ewentualnie zrób przywracanie systemu sprzed tej opcji co zrobiłeś?.