Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows 7 Ultimate x64 & x86 - problem z mikrofonem - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Windows 7 Ultimate x64 & x86 - problem z mikrofonem (/windows-7-ultimate-x64-x86-problem-z-mikrofonem-7368-t)



Windows 7 Ultimate x64 & x86 - problem z mikrofonem - siemasiema91 - 23.06.2010 21:59

Windows 7 Ultimate x64 & x86 - problem z mikrofonem

Witam, dziś przeinstalowałem Windowsa z XP na 7 64 bit i przed reinstalacją z mikrofonem wszystko było ok, po reinstalacji muszę drzeć się dosłownie żeby było coś słychać. Moja płyta główna to ASUS M4N78 PRO, zainstalowałem sterowniki z dołączanej płytki DVD do płyty. Kartę dźwiękową mam zintegrowaną, a mikrofon zwykły za 20 zł ze słuchawkami. Proszę o pomoc.


Ustawienia dźwięku - sprawa wygląda tak.
[Obrazek: mikro.jpg]
Dalej szukam pomocy.
Nadal cichutko słychać, prawie że nic. Wciąż szukam pomocy Uśmiechnięty


RE: Windows 7 Ultimate x64 & x86 - problem z mikrofonem - bodziulla - 23.06.2010 22:49

Hej.
Praktycznie wszystko wygląda gut. Mam pytanie a na płycie dołączonej są to sterowniki do W7 x64?. Jeszcze jedna sugestia, bo znajomy pieklił się i miał taki sam problem. A okazało się, że gniazdo w komputerze było już nadwyrężone i dlatego nie było głosu lub znikał. Przymocowałem gniazdo i teraz działa.
Pzdr


RE: Windows 7 Ultimate x64 & x86 - problem z mikrofonem - siemasiema91 - 23.06.2010 23:03

Przy instalacji sterowników z płyty nie było żadnych błędów, więc sterowniki chyba dobre, a gniazdo jest w porządku, komputer ma niecałe pół roku. Nadal szukam pomocy. Na XP działało bez zarzutów.


RE: Windows 7 Ultimate x64 & x86 - problem z mikrofonem - House - 23.06.2010 23:07

Nie odpowiedziałeś na pytanie czy to sterowniki przeznaczone dla Windows7. Dla uniknięcia wątpliwości polecam zaznajomienie się z wątkiem Szukanie i aktualizacja sterowników oraz identyfikacja sprzętu (porada).


RE: Windows 7 Ultimate x64 & x86 - problem z mikrofonem - siemasiema91 - 23.06.2010 23:59

Zrobiłem to, pobrałem sterowniki ze strony producenta (asus) pod Windows 7 64 bit, lecz wciąż jest problem ze muszę krzyczeć aby co nieco było słychać przez mikrofon.
wciąż szukam pomocy.
Ktoś coś zaproponuje ?Uśmiechnięty


RE: Windows 7 Ultimate x64 & x86 - problem z mikrofonem - House - 24.06.2010 17:18

Pobierz sterownik przez poradę do której dostałeś odnośnik.
Jeśli to również nie pomoże to wtedy pomyślimy.


RE: Windows 7 Ultimate x64 & x86 - problem z mikrofonem - siemasiema91 - 25.06.2010 03:09

http://yfrog.com/j6drivermaxp

Jak widać zrobiłem aktualizacje sterowników i wciąż funkcje mikrofonu szwankują. Wciąż szukam rozwiązania.
A więc po długich staraniach doszedłem prawie do sedna sprawy. Słuchawki były podłączone przez głośniki do komputera, a mikrofon od słuchawek bezpośrednio do komputera i aby było słychać mikrofon muszę podłączyć słuchawki i mikrofon bezpośrednio do komputera.
Pytanie nr 2.

Jest możliwość aby mikrofon od słuchawek był podłączony do komputera a głośniki grały zamiast słuchawek. Czy muszę kupić sobie oddzielny mikrofon ?
teraz w rejestratorze dźwięków nagrywa mi dźwięk i mogę go normalnie odsłuchać ale nie słychać mnie na TS 3 :/


RE: Windows 7 Ultimate x64 & x86 - problem z mikrofonem - House - 25.06.2010 13:09

To, że nie słychać Ciebie w programie jest to wina ustawień samego programu. Dla testu powyłączaj wszystkie antywirusy/zapory i inne.


RE: Windows 7 Ultimate x64 & x86 - problem z mikrofonem - siemasiema91 - 26.06.2010 12:47

Nic to nie dało.