Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows 7 widzi sieci bezprzewodowe ale nie może się połączyć - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Windows 7 widzi sieci bezprzewodowe ale nie może się połączyć (/windows-7-widzi-sieci-bezprzewodowe-ale-nie-moze-sie-polaczyc-7290-t)



Windows 7 widzi sieci bezprzewodowe ale nie może się połączyć - vfr4 - 19.06.2010 10:57

Potrzebuję pomocy bo mam Win'a7 Ulitimate i normalnie jak wyszukuję sieci bezprzewodowe to znajduje ale jak klikam połącz to pisze że jakiś błąd wystąpił i nie można, a z innego laptopa normalnie to działa. Nie wiem czy to wina sterowników bo nie mogę sprawdzić czy są nowe bo na działającym kompie nie mogę znaleźć a tam nie ma neta (przez kabel też). Karta sieciowa to:
1. NetLink Fast Ethernet (wersja sterownika to 10.100.4.0)
2. Intel PRO/Wireless 394ABG Network Connection

Piszę 2 bo nie wiem która odpowiada za WiFi

Jeśli potrzebujecie czegoś więcej to piszcie
I proszę o pomoc Zacieszacz

@edit
Zorientowałem się że chyba nie w tym wątku. Sorry

PS. Na sztywno wpisywałem też nie działa


RE: Windows7 widzi sieci bezprzewodowe ale nie może się połączyć - vfr4 - 20.06.2010 19:51

Halo! Proszę o pomoc


RE: Windows7 widzi sieci bezprzewodowe ale nie może się połączyć - stingear - 20.06.2010 21:17

Proponuję zrestartować Zaporę systemu Windows. START -> Panel sterowania -> Zapora systemu Windows -> Włącz lub wyłącz Zaporę systemu Windows i tam zaznaczasz obydwie opcje na wyłączony. Następnie restart komputera i ponowne uruchomienie Zapory w taki sam sposób, tylko zaznaczając opcje, które miałeś przed wyłączeniem.
Bezprzewodowa to Intel PRO/Wireless 394ABG Network Connection, wyraz Wireless oznacza kartę bezprzewodową.


RE: Windows7 widzi sieci bezprzewodowe ale nie może się połączyć - Majorr - 21.06.2010 11:33

Może to być wina antywirusa lub jakiegoś szkodnika z internetu.


RE: Windows7 widzi sieci bezprzewodowe ale nie może się połączyć - vfr4 - 24.06.2010 20:21

Nic z tych rzeczy nie zadziałało ;/ Proszę o pomoc


RE: Windows7 widzi sieci bezprzewodowe ale nie może się połączyć - HrabiaHodon - 25.06.2010 09:59

vfr4 napisał(a):ale jak klikam połącz to pisze że jakiś błąd wystąpił i nie można, a z innego laptopa normalnie to działa.

To istotna informacja. Jaki to błąd?


RE: Windows 7 widzi sieci bezprzewodowe ale nie może się połączyć - vfr4 - 27.06.2010 21:30

System Windows nie mógł nawiązać połączenia z siecią (i tu nazwa)


RE: Windows 7 widzi sieci bezprzewodowe ale nie może się połączyć - HrabiaHodon - 28.06.2010 12:23

System widzi, a nie może się połączyć to dwie różne kwestie. Klucz WPA/WEP wpisany (o ile wymagany?), filtrowanie adresów MAC (opcja wyłączona). Możesz dać także logo z routera.


RE: Windows 7 widzi sieci bezprzewodowe ale nie może się połączyć - vfr4 - 30.06.2010 10:53

To znaczy łączę się bezprzewodowo z liveboxa


RE: Windows 7 widzi sieci bezprzewodowe ale nie może się połączyć - HrabiaHodon - 30.06.2010 14:35

Livebox ma jakiś mechanizm logów?


RE: Windows 7 widzi sieci bezprzewodowe ale nie może się połączyć - Darkman - 04.07.2010 23:26

(30.06.2010 10:53)vfr4 napisał(a):  To znaczy łączę się bezprzewodowo z liveboxa

A REG'a na liveboxie nacisnąłeś ? a WEP wpisałeś?