Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Stan uśpienia - czy da się wybrać klawisz powrotu? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Stan uśpienia - czy da się wybrać klawisz powrotu? (/stan-uspienia-czy-da-sie-wybrac-klawisz-powrotu-7194-t)



Stan uśpienia - czy da się wybrać klawisz powrotu? - HESEE - 13.06.2010 10:45

Witam, mam problem ale nie jest zbyt wielki ale nie potrafię go rozwiązać.
Kiedy mam komputer w stanie uśpienia to jeśli kliknę w obojętni jakiś klawisz to się włącza komputer.


RE: Problem ze stanem uśpienia. - House - 13.06.2010 11:19

Bo tak to już jest.


RE: Stan uśpienia - czy da się wybrać klawisz powrotu? - bodziulla - 13.06.2010 19:08

Hej.
Mam pytanie, bo trochę nie rozumiem. W jaki sposób chciałbyś swój mały problemik rozwiązaćZadowolony. Czy chcesz aby za pomocą tylko i wyłącznie jednego przycisku się włączał komp lub może coś innego. Ale jak Dell wspomniał tak to już jest z uśpieniem. Może jeżeli Ciebie to irutuje wyłącz tryb uśpienia.
Takie moje sugestie, bo nie wiem do końca jak chcesz z tego wybrnąć?.
Pzdr


RE: Stan uśpienia - czy da się wybrać klawisz powrotu? - HESEE - 13.06.2010 19:27

Chcem aby tylko włączać komputer za pomocą przycisku od kompa.


RE: Stan uśpienia - czy da się wybrać klawisz powrotu? - bodziulla - 13.06.2010 19:30

Jak na razie mogę podać takie porady.
1. Stosujemy gdy masz hasło przy logowaniu w trakcie gdy wejdzie komp w tryb uśpienia rzeczywiście w tym czasie do Twojego kompa ma praktycznie dostęp każdy.Gdy zrobisz tę zmianę rejestrze to komp po przejściu w tryb uśpienia i po ponownym uruchomieniu automatycznie zapyta o hasło logowania a nie jak przedtem, że może każda dowolna osoba włączyć kompa (mówimy o trybie uśpienia)
(HKEY_LOCAL_MACHINE/ Software/ Policies/ Microsoft/ Windows/ System/ Power. Wartoś Dword PromptPasswordOnResume 1).
2. Może się Tobie przyda, ale może zamiast przechodzić w tryb uśpienia to może skorzystać z skrótu Win+ L (gdy odchodzisz od kompa) i prakycznie komp się blokuje tzn. przechodzi do strony logowania. Jak na razie mam taki pomysł, ale nie wiem czy dla Ciebie skuteczny i wystarczającyCwaniak
Pzdr
A odnośnie to o czym mówisz czyli włączanie za pomocą "włączania" itd. to moim zdaniem musisz wyłączyć tryb uśpienia Zadowolony.
Pzdr