Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Nie działa klawisz ESC - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Nie działa klawisz ESC (/nie-dziala-klawisz-esc-7159-t)



Nie działa klawisz ESC - JacekM3 - 11.06.2010 07:28

Witam wszystkich po raz pierwszy Uśmiechnięty

Pracuję na Windows 7 Premium 64 bit (ang.) od kilku miesięcy.

Do tej pory wszystko działało idealnie. Ostatnio jednak przestał działać klawisz ESC. Sprawdzałem na innej klawiaturze i jest tak samo.

Nie pamiętam co instalowałem, wydawało mi się, że tylko nowe sterowniki Ati. Niestety po odinstalowaniu i zainstalowaniu ponownie starszych ESC nadal nie działa.

Klawisz nie działa w programach Adobe, nie działa też np. w Wordzie z zestawu SB 2003.

Jak można przywrócić klawisz ESC do ustawień standardowych? Domyślam się, że coś zajęło go dla siebie ale nie wiem jak to sprawdzić i cofnąć.

Będę wdzięczny za sugestie
Pozdrawiam


RE: Nie działa klawisz ESC - Marys - 11.06.2010 08:06

Hmmmm ciekawe. Możesz zrobić tak:
1. Sprawdzić stery do klawiszy
2. Spróbować przywrócić system wtedy kiedy działał klawisz
3. Posprawdzać skróty klawiszowe w programach np. w Adobe jak sam wiesz możesz ustawiać skróty i może tam coś się pokiełbasiło
4. Może sprawdź klawiaturę XP
To się dzieje tylko w tych programach czy ogólnie Ci nie działa?

aaa i możesz mieć jakiś przycisk (f lock) na klawiszach który by to blokował więc radze zajrzeć do instrukcji


RE: Nie działa klawisz ESC - JacekM3 - 11.06.2010 10:31

(11.06.2010 08:06)Marys napisał(a):  2. Spróbować przywrócić system wtedy kiedy działał klawisz
3. Posprawdzać skróty klawiszowe w programach np. w Adobe jak sam wiesz możesz ustawiać skróty i może tam coś się pokiełbasiło
4. Może sprawdź klawiaturę XP
To się dzieje tylko w tych programach czy ogólnie Ci nie działa?
aaa i możesz mieć jakiś przycisk (f lock) na klawiszach który by to blokował więc radze zajrzeć do instrukcji

ad2. Spróbuję przywrócić system ale Windows nie chce mi tego zrobić z marszu bo mam Norton Internet Security i po wyłączeniu w programie wszystkich zabezpieczeń i tak przywrócenie nie działa (2 razy wołał - wyłącz antywirus). W autostrarcie nie widzę Nortona więc chyba pozostaje mi go całkowicie odinstalować (spróbuję wieczorem).

ad3. Skróty działają, sam problem zauważyłem natychmiast bo w InDesignie własnoręcznie zdefiniowany skrót do wychodzenia z tekstu przestał działać. Myślałem, że to tylko programy Adobe (we wszystkich nie zamykają się okienka po wciśnięciu ESC) ale to samo dzieje się np. w Wordzie.

ad4. Podłączyłem na próbę klawiaturę od komputera z XP czy o to chodziło? Tam niestety działa.

Wychodzi na to, że ESC nie działa nigdzie. Klawiatura jest najprostsza z możliwych nie mam do niej sterowników i instrukcji.

Pozdrawiam Uśmiechnięty


RE: Nie działa klawisz ESC - ihatebuffering - 11.06.2010 14:31

Cytat:ad2. Spróbuję przywrócić system ale Windows nie chce mi tego zrobić z marszu bo mam Norton Internet Security i po wyłączeniu w programie wszystkich zabezpieczeń i tak przywrócenie nie działa (2 razy wołał - wyłącz antywirus). W autostrarcie nie widzę Nortona więc chyba pozostaje mi go całkowicie odinstalować (spróbuję wieczorem).
Nie musisz go odinstalowywać, to że nie masz Nortona w autostarcie to nie znaczy, że jego usługi nie działają w tle. Zrób tak :
menu start wpisz msconfig, zakładka usługi i zaznacz ukryj wszystkie usługi firmy MS. Następnie wyłączasz wszystkie związane z nortonem. Po tym spróbuj przywrócić system.


RE: Nie działa klawisz ESC - JacekM3 - 11.06.2010 17:32

Niestety Norton się zaparł i nie chciał się wyłączyć, ale przeglądając to co podałeś zauważyłem dziwne śmieci, to mi coś dało Uśmiechnięty
Pomogło odtworzenie systemu (po odinstalowaniu Nortona). ESC znowu działa. Zacieszacz