Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Pokaz slajdów spowalnia - wygląda jak lagi - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Pokaz slajdów spowalnia - wygląda jak lagi (/pokaz-slajdow-spowalnia-wyglada-jak-lagi-7152-t)



Pokaz slajdów spowalnia - wygląda jak lagi - malinowy - 10.06.2010 12:00

Otóż posiadam dosyć dobry sprzęt, na którym spora ilość gier powinna chodzić na najwyższych detalach i tak w rzeczywistości jest. Gry działają, wszystko pięknie, jednak po krótkim czasie przychodzi moment w którym następuje tzw. pokaz slajdów, kiedy to wciągu dwudziestu sekund, obraz przechodzi klatka po klatce, raz na 1s-2s. Jednak nie dzieję się to tylko w grach. Mam procesor dwurdzeniowy i po ustawieniu koligacji na oba, ładnie, płynnie, po chwili znów problem ten sam. Przeczyszczenie jednostki centralnej pomaga, ale na dosyć krótki okres czasu, około dwóch tygodni, podobnie jak format, jednak ten, teraz nie pomaga w ogóle. Grafika jaką dysponuję to GeForce 9600GT, 512 MB, ramu posiadam 2GB, jednakże to nie w tym problem, gdyż nawet na XP to się działo, a jak wiemy on maksymalnie obsłuży nam jakieś 3,12 GB (?). Z góry dziękuje za pomoc.


RE: Problem z pokazem slajdów? Można nazwać to spadkiem FPS'ów. - stingear - 10.06.2010 12:49

Problem leży raczej po stronie karty graficznej albo sterowników do niej. Nie przegrzewa Ci się czasem grafika. Użyj SpeedFan'a oraz 3D-MAX'a i sprawdź jaką temperaturę osiągnie w stresie. Co do sterowników, użyj programu DriverMax, on Ci je zaktualizuje albo sam ściągnij sterowniki pod Vistę, działają bardzo dobrze pod W7.


RE: Problem z pokazem slajdów? Można nazwać to spadkiem FPS'ów. - malinowy - 10.06.2010 12:51

Sterowniki mam najnowsze, jakiś czas temu ja aktualizowałem, spróbuje SpeedFan'a i podam wam wyniki, może coś poradzicie na ich podstawie?


RE: Problem z pokazem slajdów? Można nazwać to spadkiem FPS'ów - ihatebuffering - 10.06.2010 18:31

Ja bym obstawiał na problem z dyskiem twardym lub pamięcią RAM. Jeśli problem występuje na wielu systemach i także nie podczas gry. Przetestuj dysk twardy np HDtune i Ramy Memtestem. Podaj także temp dysku, procesora, karty graficznej, chipsetu.