Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Nie mogę połączyć się w sieci Lan z innym komputerem - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Nie mogę połączyć się w sieci Lan z innym komputerem (/nie-moge-polaczyc-sie-w-sieci-lan-z-innym-komputerem-7123-t)



Nie mogę połączyć się w sieci Lan z innym komputerem - komp-stg - 08.06.2010 19:21

Witam posiadam 2 kompy .
1) PC z Windows 7 ultimatum.
2) laptop z Windows 7 Home premium.
PC połączony przez ruter ADSL 2 + WiFi" do internetu przez kabel. Laptop łączony poprzez WiFi do rutera i net działa.
Zamierzyłem się do podłączenia tych 2 kompów w siec ustawiłem grupę roboczą udostępniłem wszystkie dyski na obu kompach.
klikam na siec pokazuje mi laptop ,klikam na niego pokazuje mi dyski, klikam na wybrany dysk i to pokazuje się taki komunikat...
Kod:
Błąd sieciowy:  
System Windows nie może uzyskać dostępu do // przemek 1 //

Nie masz uprawnień dostępu do  Przemek 1 / Skontaktuj się z administratorem sieci , aby uzyskać dostęp.
[Obrazek: 81b977e725d8343dm.jpg]

Proszę o pomoc czytam udostępniłem wszystko, ale bez skutku.


RE: Windows 7 problem z połączeniem w sieć - House - 08.06.2010 19:26

Zmień ustawienia swoich antywirusów (dodaj sieć jako zaufaną), jeśli posiadasz windosowską zaporę, to na czas testów wyłącz.


RE: Windows 7 problem z połączeniem w sieć - HrabiaHodon - 08.06.2010 19:27

Pewnie na komputerze o nazwie "Przemek1" masz udostępniony cały dysk (partycję) "D" ?

Musisz sobie nadać prawa do tej lokalizacji. Kliknij PPM, we właściwościach masz dostępna narzędzia.


RE: Nie mogę połączyć się w sieci Lan z innym komputerem - komp-stg - 08.06.2010 19:54

Zrobiłem tak i nic nadal to samo, obecnie korzystam z tego opisu

http://windows7forum.pl/problemy-siecia-lokalna-odmowa-dostepu-do-niej-porada-t-2101.html

Nie mogę znaleźć tego: "uruchomić zasady zabezpieczeń lokalnych i następnie".


RE: Nie mogę połączyć się w sieci Lan z innym komputerem - HrabiaHodon - 08.06.2010 20:00

Wciskamy na klawiaturze klawisz z Logo Windows + R. Na pulpicie pojawi się okienko „Uruchom”, w które wpisujemy secpol.msc, potwierdzamy uruchomienie i naszym oczom powinno ukazać się okno: Zasady zabezpieczeń lokalnych.


RE: Nie mogę połączyć się w sieci Lan z innym komputerem - AndrzejGdz - 09.06.2010 14:07

(08.06.2010 20:00)HrabiaHodon napisał(a):  Wciskamy na klawiaturze klawisz z Logo Windows + R. Na pulpicie pojawi się okienko „Uruchom”, w które wpisujemy secpol.msc, potwierdzamy uruchomienie i naszym oczom powinno ukazać się okno: Zasady zabezpieczeń lokalnych.
Jestem tutaj "nowy" ale napisze krotko i na temat jak u mnie to dziala.

Laptop Toshiba z Windows 7 , PC z Windows XP . Ruter Linksys W200G
Tez mialem problemy bo pliki z 7 nie byly widoczne na XP ale sobie poradzilem w ten oto sposob (bardzo prosty)
Plik ktory chce udostepnic z 7 po prostu daje udostepnij "Wszystkim" zadne tam grupy domowe , gosc , zaznaczylem tylko Wszyscy zapis/odczyt i od tej chwili mam jakie chce pliki z 7 na XP.
Troszke utrudnienie bo 7 nie ma pod ikonka tej charakterystycznej dloni ale coz jak klikne to jest w opisie komu udostepniam plik z 7.


RE: Nie mogę połączyć się w sieci Lan z innym komputerem - komp-stg - 09.06.2010 18:07

Ja mam zrobione tak kolego jak ty i niestety nic nie działa. NOD 32 wyłączony w lapku zapora wyłączona tylko gdzie dodać jako sieć zaufana.


RE: Nie mogę połączyć się w sieci Lan z innym komputerem - House - 09.06.2010 18:12

Samo wyłączenie antywirusa nic nie da (z doświadczenia to piszę), opcje sieciowe masz w ustawieniach swojego antywirusa, albo "jakaś ochrona sieci" , albo Firewall, albo podobne.


RE: Nie mogę połączyć się w sieci Lan z innym komputerem - stingear - 09.06.2010 21:30

Zajrzyj tutaj: Udostępnianie plików i folderów bez hasła w sieci (tutorial)


RE: Nie mogę połączyć się w sieci Lan z innym komputerem - komp-stg - 15.06.2010 19:24

Panowie sprawa teraz wygląda tak , z PC łaczę się z laptopem bez problemu , ale od strony laptopa to bez zmian czyli info jak w pierwszym poście.



Widze że nikt nie potrafi rozwiązać tego problemu szkoda !


RE: Nie mogę połączyć się w sieci Lan z innym komputerem - lukjar6 - 11.07.2010 14:56

Witam.
Jeśli posiadacie KIS to należy wejśc we właściwości kart sieciowych na obu komputerach i wyłączyć opcję: Kaspersky Anti-Virus NDIS 6 Filter.
powinno zadziałać jeśli chodzi o blokowanie przez firewalla.
Pzdr