Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Problem z aktualizowaniem sytemu i przeglądarką IE8 (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Problem z aktualizowaniem sytemu i przeglądarką IE8 (rozwiązany) (/problem-z-aktualizowaniem-sytemu-i-przegladarka-ie8-rozwiazany-7093-t)



Problem z aktualizowaniem sytemu i przeglądarką IE8 (rozwiązany) - martin27a - 07.06.2010 13:23

Witam, posiadam system 7 Ultimate, w którym od paru dni nie mogę pobrać aktualizacji, nie działa IE8 oraz gadżet pogoda, chociaż połączenie z internetem mam aktywne, (działa Firefox , aktualizacje antyvirusa,itp.) Odnośnie internetu- zmieniłem operatora z telekom austria n Upc a w przeglądarce IE8 na pasku pisze wiadomość "Program Internet Explorer nie może wyświetlić witryny sieci Web - Telekom Austria TA AG" chociaż ja teraz korzystam z usług UPC. Dodam że przez pierwsze 3 dni wszystko działało. Komputer został przeskanowany AVG, SPYBOT , oraz Tune Up i Ashampoo WinOptimizer 6.5, korzystam również z programu DriverMax. Cofałem zmiany wprowadzane przez te programy (jeżeli takie były) ale nic to nie pomogło, wyłączyłem windows defender. I skończyły mi się pomysły...
Proszę o pomoc.Dodam parę zrzutów ekranu.
P.S> Jeżeli to nie ten dział, bądź źle opisałem problem, proszę się nie denerwować na "amatora" tylko podpowiedzieć.
Pozdrowienia.
[attachment=1095][attachment=1096]
[attachment=1097][attachment=1098]


RE: Problem z aktualizowaniem sytemu i przeglądarką IE8 - bodziulla - 07.06.2010 13:59

Hej.
Czyli ogólnie masz połączenie z siecią, ale masz problem z IE i pobraniem aktualizacji?.
Możesz skorzystać ewentualnie z programu Combofix link:
http://www.sendspace.com/file/doye56
(wypakuj na pulpit i uruchom z admina)
Warunek musisz mieć wyłączony obecny program antykoncepcyjnyZadowolony
Sprawdź tym i jak się nie uspokoi to będziemy myśleć.
Pzdr


RE: Problem z aktualizowaniem sytemu i przeglądarką IE8 - martin27a - 07.06.2010 14:24

Niestety nie mogę odpalić tego programu w żadnym trybie zgodności , ani jako administrator. Wyskakuje mi to: [attachment=1100]


RE: Problem z aktualizowaniem sytemu i przeglądarką IE8 - bodziulla - 07.06.2010 14:30

Ok.
Chyba masz wersję x64?.


RE: Problem z aktualizowaniem sytemu i przeglądarką IE8 - martin27a - 07.06.2010 14:51

Tak posiadam wersję 64bit.


RE: Problem z aktualizowaniem sytemu i przeglądarką IE8 - Portator - 07.06.2010 16:44

Witaj. Skoro wszystko działało jeszcze trzy dni temu, nie ma wirusa i żadnych śmieci, zrób przywracanie systemu
co najmniej o te trzy dni. Dla pewności w trybie awaryjnym ( F8 przed pojawieniem się logo Windows). Powodzenia


RE: Problem z aktualizowaniem sytemu i przeglądarką IE8 - martin27a - 07.06.2010 18:46

Niestety nie mam zapisanego żadnego punktu przywracania, usługę mam wyłączoną.Smutny
Korzystałem z tej opcji w takich programach jak Spyboot, czy TuneUp, nie pomogło. Wiem że to dotyczy zmian wprowadzonych konkretnie przez te programy, ale warto zawsze spróbować.


RE: Problem z aktualizowaniem sytemu i przeglądarką IE8 - Portator - 07.06.2010 19:44

(07.06.2010 18:46)martin27a napisał(a):  Niestety nie mam zapisanego żadnego punktu przywracania, usługę mam wyłączoną.Smutny
Korzystałem z tej opcji w takich programach jak Spyboot, czy TuneUp, nie pomogło. Wiem że to dotyczy zmian wprowadzonych konkretnie przez te programy, ale warto zawsze spróbować.
Wybacz, ale stosujesz dość dziwną i ryzykowną praktykę.
Wywołaj - funkcje systemu Windows - wyłącz IE8 oraz gadżety, wyłącz komputer. Po ponownym uruchomieniu, przywróć wyłączone funkcje. Powinny się odświeżyć. Powodzenia ( dysk naprawczy chyba Masz ? )


RE: Problem z aktualizowaniem sytemu i przeglądarką IE8 - martin27a - 07.06.2010 20:09

Niestety to nic nie pomogłoSmutny
Nawet jak próbuję połączyć się z centrum pomocy to wyskakuje mi że jestem offline. Ciekawe jest to że nie mogę się połączyć z windows update i wyskakuję mi błąd "WindowsUpdate_80072EFE" od paru dni, a teraz zauważyłem że o 16.17 zainstalował sobie jedną poprawkę.

Znalazłem rozwiązanie: w opcjach internetowych zresetowałem ustawienia IE do stanu domyślnego, i pomogło.
Teraz działają aktualizacje, gadżety i przeglądarkaZacieszacz
Przywracanie systemu i plików włączyłem z powrotemWstydniś
Problem rozwiązany.