Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozmieszczenie ikon w folderach - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozmieszczenie ikon w folderach (/rozmieszczenie-ikon-w-folderach-7053-t)



Rozmieszczenie ikon w folderach - Maćko - 05.06.2010 13:46

Co zrobić żeby ikony w folderach nie ustawiały się wg nazw, tylko tak jak ja tego sobie życzę, np. chciałbym żeby to co przerzucam do folderu pojawiało się na końcu,

Co zrobić żeby móc poukładać ikony w folderach wg własnego uznania? W XP było to możliwe, a w 7?


RE: Rozmieszczenie ikon w folderach - War_3_ - 05.06.2010 13:50

Wydaje mi się, że się nie da - XP to już dawna historia.


RE: Rozmieszczenie ikon w folderach - Portator - 05.06.2010 16:11

Witaj. W wybranym folderze kliknij organizuj, potem najedź na układ i wywołaj pasek menu. Pojawi się po staremu na górze.
Z zakładki Widok, wybierz - sortuj według a potem ustaw co Ci pasuje. Powodzenia


RE: Rozmieszczenie ikon w folderach - ihatebuffering - 05.06.2010 18:52

Niestety, to niemożliwe w Viście i Sevenie. Jedyne co możesz zrobić to ponumerować (dodać cyfrę do nazwy ikonki) w takiej kolejności w jakiej chcesz widzieć ikony w folderze.


RE: Rozmieszczenie ikon w folderach - Nostromo - 05.06.2010 19:18

Fundacja - masz rację (rep dla ciebie),
można to zrobić wybierając dowolną opcję z listy, przećwiczyłem:

[Obrazek: kok2031.th.jpg]

[Obrazek: kok2032.th.jpg]

Muszę przyznać Windows7 wciąż kryje niespodzianki.


RE: Rozmieszczenie ikon w folderach - Maćko - 06.06.2010 10:24

ok dzięki, ale mogę ustawić ikony tylko wg nazwy albo daty modyfikacji, a ja chciałbym sam poprzestawiać ikony myszą i gdybym dodawał kolejne foldery/pliki to dodawałyby się one na końcu, a reszta pozostałyby bez zmian bez względu na datę edycji

teraz jak chcę zamienić ikony miejscami to się nie da...


RE: Rozmieszczenie ikon w folderach - tomek0306 - 15.06.2010 11:26

Witam wtrącę się do tematu, myślę ze koledze chodzi o opcje jaka była w XP czyli auto rozmieszczanie i wyrównaj do siatki , sam próbuje ta funkcje znaleźć ale bez skutku, czy jest ona dostępna w 7 jak tak to jak ja włączyć.
pozdrawiam


RE: Rozmieszczenie ikon w folderach - slawektor - 15.06.2010 11:34

Prawoklik na pulpicie:

[Obrazek: beztytuuxcb.png]


RE: Rozmieszczenie ikon w folderach - Maćko - 23.07.2010 13:42

@up
slawektor: tylko gdzie są te opcje w folderach?


RE: Rozmieszczenie ikon w folderach - ihatebuffering - 23.07.2010 14:47

Maćko przecież w folderach pliki zawsze są rozmieszczone równo do siatki.


RE: Rozmieszczenie ikon w folderach - Maćko - 23.07.2010 17:37

ihatebuffering: no i co z tego? Ja chciałbym je przenosić wewnątrz i ułożyć wg własnego uznania.


RE: Rozmieszczenie ikon w folderach - ihatebuffering - 23.07.2010 18:13

Już to pisałem, no chyba że znajdziesz jakiś program który to udostępni

Cytat:Niestety, to niemożliwe w Viście i Sevenie. Jedyne co możesz zrobić to ponumerować (dodać cyfrę do nazwy ikonki) w takiej kolejności w jakiej chcesz widzieć ikony w folderze.