Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z komendą net user administrator /active:yes - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Problem z komendą net user administrator /active:yes (/problem-z-komenda-net-user-administrator-active-yes-7039-t)



Problem z komendą net user administrator /active:yes - Astaroth - 04.06.2010 18:25

Dzień dobry

Ponieważ miałem pewne problemy zastosowałem komendę net user administrator /active:yes by rozwiązać je z poziomu konta super-administratora.
Problemu nie rozwiązałem, więc wylogowałem się z konta super-administratora, wpisałem net user administrator /active:no i zrestartowałem komputer.
Zaraz po uruchomieniu przywitał mnie komunikat, że plik settings.ini jest używany przez inny proces i muszę wyłączyć program i spróbować ponownie, albo anulować. Cóż gadżety pulpitu nie są najważniejsze i można bez nich żyć, ale ten komunikat na dłuższą metę byłby denerwujący.
Gorzej, że próba uruchomienia Firefox-a zakończyła się wyświetleniem standardowego komunikatu, że jest on już uruchomiony, proszę wyłączyć proces firefox lub zresetować system. Menedżer zadań nie pokazuje żadnych procesów firefox.exe, nawet dla wszystkich użytkowników, reset nie pomaga, reinstalacja Firefox-a nie pomaga. (wersja FF 3.6.3)
Na koncie super-administratora (po ponownym wpisaniu net user administrator /active:yes) wszystko działa jak należy.

Bardzo proszę o pomoc w cofnięciu zmian wywołanych aktywacją konta super-administratora.

Korzystam z Windows 7 Home Premium.

Edit: cóż, przywracanie zakończone i pomogło (choć myślę, że to był overkill). Pozostaje mi wspomnienie XP, 3 lata pracy na nim i żadnych formatów, przywracań lub utraty plików.
Kliknąłem POMÓGŁ, do zamknięcia.


RE: Problem z komendą net user administrator /active:yes - War_3_ - 04.06.2010 20:06

Żeby wyłączyć to konto wpisujesz tą samą komendę z różnicą : /active:no .

Jeżeli chodzi o cofanie zmian, przywróć system do punktu sprzed użycia komendy.