Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Omyłkowo zakupiłem Windows 7 32 bit, czy jest szansa zmienić na 64 bit? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Dyskusja ogólna (/dyskusja-ogolna-5-f)
+--- Wątek: Omyłkowo zakupiłem Windows 7 32 bit, czy jest szansa zmienić na 64 bit? (/omylkowo-zakupilem-windows-7-32-bit-czy-jest-szansa-zmienic-na-64-bit-7015-t)



Omyłkowo zakupiłem Windows 7 32 bit, czy jest szansa zmienić na 64 bit? - kyle4 - 03.06.2010 11:06

Witam.


Omyłkowo zakupiłem Windows 7 32 bit, zamiast wersji 64-bit. Proszę poratujcie mnie i powiedźcie, czy jest jakaś legalna opcja poza zakupem, by przejść z 32 bit na 64? Po prostu nie chcę być ponad 1GB "w plecy".


Pozdrawiam.


RE: Windows 7 32 bit - House - 03.06.2010 11:18

Idź do sklepu i wymień - najprościej.


RE: Omyłkowo zakupiłem Windows 7 32 bit, czy jest szansa zmienić na 64 bit? - bodziulla - 03.06.2010 15:41

Hej.
Niestety najlepszym sposobem jest pójście do sklepu i wytłumaczenie, że chciałeś wersję x64 i po prostu przeoczyłeś w pośpiechu wersje przy zakupie. A przejścia niestety takiego nie ma o jakim myślisz!!.
Pzdr


RE: Omyłkowo zakupiłem Windows 7 32 bit, czy jest szansa zmienić na 64 bit? - rokko - 03.06.2010 17:29

@Romanek100, tyle że to będzie nielegalne, licencjonowanie wersji OEM jest jasno określone na stronie MS.


RE: Omyłkowo zakupiłem Windows 7 32 bit, czy jest szansa zmienić na 64 bit? - Romanek100 - 03.06.2010 19:49

Absolutnie nie. Ważne jest tylko wersja Home, Pro, Ult.


RE: Omyłkowo zakupiłem Windows 7 32 bit, czy jest szansa zmienić na 64 bit? - Sewer78 - 03.06.2010 21:23

Powiedz , czy już rozpakowałeś ? Może dopiero po instalacji zrozumiałeś swój błąd?Uśmiechnięty jeśli nie instalowałeś , nie otwierałeś to nie widze problemu w wymianie.


RE: Omyłkowo zakupiłem Windows 7 32 bit, czy jest szansa zmienić na 64 bit? - Cthulhu - 10.06.2010 07:34

Ja zakupiłem Windows ultimate i ku mojej uciesze znalazłem obie wersje 32 i 64 bity w pudelku Uśmiechnięty
Z tym ze zakup był dokonany na terenie uk wiec nie wiem czy to obowiązuje polskie wersje które i tak są sporo droższe od tych angielskich.


RE: Omyłkowo zakupiłem Windows 7 32 bit, czy jest szansa zmienić na 64 bit? - kkubik96 - 09.08.2010 19:35

@up
Ty zakupiłeś najprawdopodobniej wersje box gdzie są obie wersje systemu, a on OEM gdzie jest tylko jedna (x64 lub x86).


RE: Omyłkowo zakupiłem Windows 7 32 bit, czy jest szansa zmienić na 64 bit? - Deron - 10.08.2010 06:05

Wszystko zależy od dobrej woli sprzedawcy.


RE: Omyłkowo zakupiłem Windows 7 32 bit, czy jest szansa zmienić na 64 bit? - Driver - 12.08.2010 21:17

Ja pisałem o tym do Microsoftu kiedy zacząłem planować nowy komputer. Pisali coś, że można złożyć u nich jakieś pismo/podanie/zamówienie i oni przysyłają ale nie pamiętam czy to było płatne. Poczekajcie trochę to poszukam na skrzynce mailowej Cwaniak

@Edit: Przepraszam ale ta wiadomość gdzieś zniknęła. A już wiem. To był Podgląd oO Zacieszacz Miłej lektury Cwaniak I mówiłem że dawno? Szósty kwietnia 2010 roku Uśmiechnięty
Cytat:Windows 7 OEM zgodnie z umową licencyjną, daj możliwość zamiennej instalacji wersji inno-bitowej (32 bit lub 64 bit).

Jeżeli posiada Pan wersję OEM System Builder (nie preinstalowaną na komputerze firmowym) Windows 7 32 bit to na dzień dzisiejszy ma Pan możliwość zamówienia nośnika w wersji 64-bitowej posiadanego systemu poprzez stronę: http://support.microsoft.com/kb/326246/pl

Należy z "Wymiana nośników dla użytkowników końcowych będących klientami producentów systemów" wybrać pierwszy link przeznaczony dla Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Jeżeli jednak posiada Pan wersję OEM Windows 7 32 bit preinstalowaną na komputerze firmowym (np. HP, Dell, Fujitsu Siemens), to w celu uzyskania informacji na temat procedury zdobycia nośnika z inno-bitową wersją posiadanego systemu należy kontaktować się z producentem sprzętu.



Dopuszczalne jest również pożyczenie właściwego, oryginalnego nośnika od innego użytkownika, ale rozwiązanie zalecanym jest nabycie nośnika za pośrednictwem powyższych procedur.



Z poważaniem



Agnieszka Korczak

Centrum Obsługi Klienta Microsoft

Mam nadzieję że pomogło Cwaniak Pozdrawiam!

@Down: Nie czytałeś a skomentowałeś oO Zacieszacz


RE: Omyłkowo zakupiłem Windows 7 32 bit, czy jest szansa zmienić na 64 bit? - House - 12.08.2010 21:37

Jest to płatne Uśmiechnięty