Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Panel Sterowania - Pusty Skrót (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Panel Sterowania - Pusty Skrót (rozwiązany) (/panel-sterowania-pusty-skrot-rozwiazany-6980-t)



Panel Sterowania - Pusty Skrót (rozwiązany) - sha-dow - 01.06.2010 13:09

Może mi ktoś podać sposób na wyrzucenie skrótu z panelu sterowania? Skrót jest nieużywany, niezwiązany z żadnym programem, nie ma pliku .cpl i oczywiście nie działa, nie ma ikony itp.

Niby łatwy do rozwiązania problem a jednak nie mogę sobie z tym poradzić: w rejestrze nie ma nic w NameSpace, ani w całym Control Panel.

Wygląda to tak:
[Obrazek: 11b6flc.png]
(widać po czym pozostałość, po programie który zamiast odblokować lock rozszerzeń zniszczył mi niemal rejestr przy deinstalacji).

Bardzo proszę o pomoc.


RE: Panel Sterowania - Pusty Skrót - ihatebuffering - 01.06.2010 17:02

Zainstaluj np AML Free Registry Cleaner, przeczyść nim rejestr automatycznym skanerem, jeśli nie pomoże to kliknij tam Registry Search i wpisz "Creative Element Power Tools" i kliknij wyszukaj. Jeśli znajdzie jakieś wpisy w rejestrze to je usuń. Ale podejrzewam ze automatyczny skan rejestru usunie ten skrót Cwaniak
A próbowałeś ? Takie programy są od usuwania wszystkich pozostałości, z panelu także. Popróbuj kilkoma ccleaner, itp.


RE: Panel Sterowania - Pusty Skrót - sha-dow - 16.06.2010 14:14

Owszem automatyczny skan usunie skrót, ale nie z panelu sterowania, tu jest właśnie problem. W rejestrze też grzebałem, szukałem kluczy, szukałem plików, pozostałości, nic niema. Szczerze mówiąc dziwię się, że ten skrót pozostał.

Żeby nie było przeskanowałem i tym programem zrestartowałem i nic, wyszukałem wpisu w rejestrze jak mówiłeś i znowu nic jak w innych tego typu programach.

W końcu udało się naprawić, należało usunąć ten oto klucz:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ControlPanel\NameSpace\{65B15F​ 35-10FB-4090-B7D1-18B78C72DD82}

Niewiem jak mogłem to przeoczyć.