Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Poradnik Pełne prawa Administratora na stałe - Windows 7 (tutorial) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Tutoriale i poradniki Windows 7 (/tutoriale-i-poradniki-windows-7-38-f)
+---- Dział: Instalacja, konfiguracja (/instalacja-konfiguracja-43-f)
+---- Wątek: Poradnik Pełne prawa Administratora na stałe - Windows 7 (tutorial) (/pelne-prawa-administratora-na-stale-windows-7-tutorial-6974-t)

Strony: 1 2 3 4


RE: Pełne prawa Administratora na stałe - Windows 7 (tutorial) - stingear - 13.09.2010 08:17

Pamiętaj aby uruchomić aplikację jako Administrator. START- > Programy -> Akcesoria -> PPM na Wiersz poleceń -> Uruchom jako Administrator. Następnie wpisz "mmc.exe", a zostanie ono uruchomione w trybie Administratora.


RE: Pełne prawa Administratora na stałe - Windows 7 (tutorial) - ats55 - 13.09.2010 14:13

Witam.Na infolinii Microsoft poradzili mi też taki sposób:otworzyć Wiersz poleceń jako administrator,wklepać "net user administrator /active:yes",enter,restart i tworzy się konto Administrator z pełnymi uprawnieniami.U mnie się utworzyło więc spróbuję czy wszystko funkcjonuje.
(01.06.2010 07:08)stingear napisał(a):  Zabieg ten pozwoli na stałe uzyskać pełne prawa Administratora na naszym komputerze. Odradzam osobom nie zaawansowanym.
START -> Uruchom -> Wpisujemy "MMC" -> OK -> Plik -> Dodaj/usuń przystawkę... -> Dodaj... -> Pozycja "Użytkownicy i grupy lokalne" -> Dodaj -> Zakończ -> Zamknij -> OK -> Użytkownicy i grupy lokalne(lokalnie) -> Użytkownicy -> Twoja nazwa -> PPM -> Właściwości -> Zakładka "Członek grupy". Będą tam dwie pozycje: Administratorzy i Użytkownicy.
Usuwamy pozycję Użytkownicy, klikamy OK, zamykamy konsolę MMC bez zapisywania jej, wylogowywujemy się i logujemy ponownie. Od teraz cieszymy się pełnymi prawami administratora na

EDIT:
----------------------------------------------------
W przypadku wersji Home, aby uzyskać dostęp do przystawki, klikamy PPM na komputer i wybieramy "Zarządzaj". Na liście po lewej będziemy mieli dostępną opcję "Użytkownicy i grupy lokalne". Działą to na każdej wersji Windows 7.

Sposobu powyżej też próbowałem,ale kończy się następującym komunikatem:
[attachment=1483]



RE: Pełne prawa Administratora na stałe - Windows 7 (tutorial) - stingear - 14.09.2010 13:02

To co poradzili Ci w MS, to aktywowanie konta Administratora, a nie jego stworzenie. Użytkownik Administrator jest wbudowanym kontem i nie można go sobie dorobić. Po prostu dla bezpieczeństwa zostało ono wyłączone, a użytkownik, mimo iż posiada praw administratora, to tym administratorem nie jest.


RE: Pełne prawa Administratora na stałe - Windows 7 (tutorial) - ats55 - 14.09.2010 18:23

Już to stwierdziłem naocznie.Jakie mam jeszcze opcje?


RE: Pełne prawa Administratora na stałe - Windows 7 (tutorial) - stingear - 14.09.2010 20:00

Czytałeś pierwszy post w wątku. Jest tam napisane, w jaki sposób zachować się w przypadku wersji Home Premium. Klikasz PPM na Komputer i wybierasz Zarządzaj. Tam będziesz miał dostępną opcję Użytkownicy i grupy lokalne. Pamiętaj aby wyłączyć UAC.


RE: Pełne prawa Administratora na stałe - Windows 7 (tutorial) - Portator - 15.09.2010 06:54

Witam. Pisałem o tym w poście wyżej. W wersji HP nie ma takiej opcji ( pozycja użytkownicy w aplecie Zarządzaj nie występuje ).
Ta informacja jest dla ats55. Pozdrawiam


RE: Pełne prawa Administratora na stałe - Windows 7 (tutorial) - devill4 - 23.10.2010 14:07

Ja zrobiłem już wcześniej tak jak tu jest opisane i podczas włączania mam kłódkę przy swoim koncie jako że niby jestem zablokowany chociaż moje konto pokazuje się też jako administrator nie mam problemu z programami mogę instalować używać nie muszę otwierać ich jako admin ale nie mogę zapisać nic z neta na żadnym z dysków jedynie w katalogu z moją nazwą użytkownika na dysku C WTF może ktoś wie??


RE: Pełne prawa Administratora na stałe - Windows 7 (tutorial) - zbig - 24.10.2010 12:13

A ja tak zapytam z ciekawości: Po co psuć coś, co z założenia ma służyć bezpieczeństwu? Rozumiecie zagrożenia wynikające z logowania na konto posiadające pełne prawa administracyjne?


RE: Pełne prawa Administratora na stałe - Windows 7 (tutorial) - ihatebuffering - 24.10.2010 13:35

zbig sposób z tego tutoriala, daje tylko uprawnienia Administratora, nie zamienia konta w prawdziwego Administratora Cwaniak Prawdziwego admina się odblokowuje poprzez wpisanie komendy w cmd.


RE: Pełne prawa Administratora na stałe - Windows 7 (tutorial) - War_3_ - 24.10.2010 14:03

Myślę, że zbigowi chodzi o konsekwencje operacji na koncie/z uprawnieniami admina. No i kwestia bezpieczeństwa wiruso/trojano/spyware'ego.


RE: Pełne prawa Administratora na stałe - Windows 7 (tutorial) - ihatebuffering - 24.10.2010 14:07

Chyba tak, ale ja nie wyobrażam już sobie pracy na koncie ze standardowymi uprawnieniami Uśmiechnięty Przyzwyczajenia do grzebania w systemie mają swoje konsekwencje. A na trojany i wirusy nie narzekam przy Comodo IS, a pracuję od prawie roku tylko i wyłączne na koncie Prawdziwego Administratora, bez UAC, zapory itp Cwaniak


RE: Pełne prawa Administratora na stałe - Windows 7 (tutorial) - Tomo7999 - 25.10.2010 18:40

Ja mam pewien problem (dość dziwny), ponieważ nie mogę zastosować żadnego ze sposobów podanych w poradniku.
Posiadam Windows 7 HP
Gdy próbuję pierwszym sposobem oczywiście nie mogę dodać przystawki.
A przy drugim sposobie nie mam opcji "Użytkownicy i grupy lokalne".
[Obrazek: screenshot2010102203015.jpg]
I teraz moje pytanie, czy da się jakoś to ominąć, lub czy coś robię źle?
Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam, Tomo.


RE: Pełne prawa Administratora na stałe - Windows 7 (tutorial) - stingear - 26.10.2010 15:31

Najszybszym rozwiązaniem będzie, jeżeli aktywujesz konto Administrator, przelogujesz się na nie i usuniesz zwykłe konto. Od tej pory będziesz działał na pełnych prawach. Uruchom CMD poprzez PPM -> Jako Administrator i wpisz:
Cytat:net user Administrator /active:yes



RE: Pełne prawa Administratora na stałe - Windows 7 (tutorial) - NiceOne - 04.12.2010 18:09

(01.06.2010 07:08)stingear napisał(a):  Usuwamy pozycję Użytkownicy, klikamy OK, zamykamy konsolę MMC bez zapisywania jej, wylogowywujemy się i logujemy ponownie. Od teraz cieszymy się pełnymi prawami administratora na stałe.

Tak więc, jestem świeżo po formacie komputera. Przerzuciłem się z XP na Win7 i pingi mi wzrosły znacząco do góry, ale to mało istotne.
Problemy które mnie napotkały sprowadziły mnie do tego tutoriala.

Wykonując wszystko po kolei jak zostało podane w 1 poście, wszystko elegancko 0 problemów to praw jak nie było tak nie ma (chodzi mi dokładnie tylko o wpisanie jednej linijki do cmd, ale muszę mieć do tego te prawa.).

Interesuje mnie dlaczego konsola "MMC" ma być zamknięta bez zapisywania ? Zrobiłem dokładnie tak jak było napisane i nie mam tych praw. Jakieś propozycje ?

PS: z Ciekawości zapisałem konsole MMC i jest to samo.

PS2: Już sobie poradziłem.


RE: Pełne prawa Administratora na stałe - Windows 7 (tutorial) - stingear - 07.12.2010 22:20

Zapisanie konsoli MMC powoduje tylko zapisanie profilu z przystawkami, ponieważ konsola MMC jest tylko powłoką, a przystawki to tak naprawdę narzędzia, którymi operujesz na systemie. Co do CMD, wchodzisz w START -> Wszystkie programy -> Akcesoria -> Wiersz polecenia -> PPM -> Właściwości -> Zgodność i na samym dole zaznaczasz opcję "Uruchom jako Administrator". Od teraz wiersz zawsze będzie uruchamiany w prawach Administratora. Opis, który podałem w pierwszym poście jest jak najbardziej skuteczny, ale tu chodzi o uzyskanie "Praw Administratora", a nie stanie się "Administratorem". Aby być całkowicie Administratorem, musisz aktywować konto Administratora, przelogować się na nie i usunąć zwykłe konto. Od teraz zawsze będziesz się logował na konto Administratora i będziesz miał pełne prawa bez ograniczeń. Oczywiście możesz sobie zmienić nazwę konta na dowolną, ale to nie zmieni faktu, że to "wbudowane konto administracyjne".


RE: Pełne prawa Administratora na stałe - Windows 7 (tutorial) - Elokwent - 10.01.2011 05:59

Cześć, chciałbym odświeżyć ten post.

żadna z wyżej wymienionych sugestii, która mogłaby pomóc, nie działa. co robić ?
mam ograniczone konto, a administrator nie jest chętny do pomocy. chciałbym 'strzelić mu pstryczka w noc'.
pomóżcie.


RE: Pełne prawa Administratora na stałe - Windows 7 (tutorial) - Crowell - 20.02.2011 17:29

Sposób z konsolą mmc mi nie wychodzi (Win 7 hp) i szczerze mówiąc zamiast próbować dalej postanowiłem pójść na łatwiznę i uaktywniłem konto admina.. Jestem teraz na nim i nadal nie mogę grzebać w plikach system32.. ciągle wyskakuje że nie mam uprawnień :-/
Jakieś pomysły?


ps. Świetne forum! Zacieszacz W wolnej chwili pewnie będę latał od poradnika do poradnika i konfigurował ten dziwny system bo mam go od prawie roku i ciągle na jakieś problemy natrafiam :-/ Nie do ogarnięcia.


RE: Pełne prawa Administratora na stałe - Windows 7 (tutorial) - ihatebuffering - 21.02.2011 16:41

Crowell jeśli chcesz podmienić plik systemowy lub go edytować itp to najpierw robisz tak na pliku:

Cytat:Klikamy na niego PPM, Właściwości, zakładka Zabezpieczenia. Klikamy na Zaawansowane, zakładka Właściciel, Edytuj, w nowym oknie wybieramy swoją nazwę usera i klik na OK. W oknie zaawansowane też zatwierdzamy OK. W zakładce zabezpieczenia wybieramy Edytuj. Dla każdej z grup zaznaczamy fajkę Pełna kontrola. Klikamy OK i potem znów OK.

Potem np zmieniasz nazwę explorer.exe na explorer.exe.bac Teraz wklejasz zmodyfikowany explorer. Oryginalny zostawiasz dla bezpieczeństwa. Tak samo z plikami .dll.


RE: Pełne prawa Administratora na stałe - Windows 7 (tutorial) - laik78 - 13.04.2011 00:39

Wtrącę się do dyskusji i powiem Wam jak jest w moim przypadku.
Uruchomiłem konto Administratora poprzez wiersz poleceń. Już kiedyś musiałem stworzyć te konto, bo mam pod nazwą Obcy7, a pamietam jak przez mgłe iż na początku poznawania Win7 tworzyłem o tej nazwie jakieś konto.
Później stworzyłem jeszcze kilka kont a na dzień dzisiejszy nie mogę się połapać które jest właściwe.
Czy istnieje możliwość pousuwania wszystkich kont i stworzenia prawdziwego Admina? Zaznaczę że jak loguję się na konto Admina pulpit mam prawie goły zero przeglądarek tylko IE. Czy mogę w jakiś sposób przenieść obecny stan pulpitu i plików na konto Administratora? Mój sys Windows Home Premium
Z poważaniem Marcin "laik78"


RE: Pełne prawa Administratora na stałe - Windows 7 (tutorial) - War_3_ - 13.04.2011 06:45

Po za tym, że to głupota mieć uprawnienia admina na stałe/pracować na adminie w Win 7 to zrób tak:
C:/users/nazwa_szkodnika/desktop -> kopiujesz ten folder na konto z którego korzystasz i masz pulpit (przynajmniej ikonki, pliki).
Konta prawdziwego admina nie da się stworzyć, można albo zrobić protezę jak tutaj opisana, albo reinstal Windowsa.