Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Sterownik do Adaptec SCSI RAID 2200S (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Rozwiązany Sterownik do Adaptec SCSI RAID 2200S (rozwiązany) (/sterownik-do-adaptec-scsi-raid-2200s-rozwiazany-6961-t)



Sterownik do Adaptec SCSI RAID 2200S (rozwiązany) - tupti - 31.05.2010 18:17

Witam

Mam pewien problem z zainstalowaniem kontrolera.
Sprzęt jak w temacie, na stronie producenta jest info, że do tego modelu sterowniki są dostarczone wraz z systemem (win7 ultimate 64)
link:
adaptec - support
Po podłączeniu urządzenia pojawia się w menadżerze. PPM --> aktualizuj sterowniki --> przeglądaj mój komputer... --> pozwól mi wybrać z listy sterowników... --> wybieram producenta (Adaptec) --> model (PERC 320/DC).
I otrzymuję następujący komunikat: sysytem windows odnalazł oprogramowanie sterownika dla tego urządzenia, ale napotkał błąd podczas próby zainstalowania do.

Nie można uruchomić tego urządzenia (Kod 10)


Sprzęt sprawny na 100%, uruchamiany na winXP po doinstalowaniu sterowników śmiga.

Próbowałem inne modele, to samo. Wyłączyłem na wszelki wypadek wymuszanie podpisania sterowników cyfrowo, też nie działa. Myślałem że zabrakło przerwań na płycie i powyjmowałem wszystko oprócz grafiki, w BIOSie wyłączyłem wszystko poza kontrolerem SATA, niestety dalej ten sam komunikat.
Jakieś propozycje, sugestie?

Byłbym bardzo wdzięczny!!


RE: Sterownik do Adaptec SCSI RAID 2200S - andrew-jar - 31.05.2010 19:43

Czasami pomaga wskazanie ręczne pliku *inf.


RE: Sterownik do Adaptec SCSI RAID 2200S - tupti - 31.05.2010 20:30

A nie pomyślałem o tym, dzięki za podpowiedź.
Niestety, po wskazaniu pliku wyświetla komunikat o zainstalowaniu urządzenia i prosi o restart. Po restarcie ta sama sytuacja. Kod 10 w menedżerze.
Jedyne co mi przychodzi do głowy to zainstalować XP na kompie na którym mam 7 i na 2 maszynie siódemkę zamiast XP. Może problem tkwi w samej płycie głównej?

PS.
Do Nostromo.
Proszę wybaczyć moją nieuwagę, postaram się być bardziej spostrzegawczy.
A tak na marginesie to wypadało by zaznaczyć innym kolorem coś co się poprawia.


RE: Sterownik do Adaptec SCSI RAID 2200S - ihatebuffering - 31.05.2010 21:21

Sprawdź czy Drivermax sobie poradzi z wyszukaniem sterownika , Porada..


RE: Sterownik do Adaptec SCSI RAID 2200S - tupti - 01.06.2010 05:44

(31.05.2010 21:21)ihatebuffering napisał(a):  Sprawdź czy Drivermax sobie poradzi z wyszukaniem sterownika , Porada..

Patrzyłem, znajduje tą samą wersję sterowników. Dodatkowo "Download not available yet for this windows version" .

PS.
Nie muszę luzować, bo nie jestem spięty. Za to Ty Panie Nostromo... , jak się nie ma nic konkretnego do dodania to się posty poprawianiem kropek nabija. Grzecznie wyraziłem swoje zdanie, jeśli taka wypowiedź nie odpowiada to nie wiem czego oczekujesz.


EDIT:
Sprawa połowicznie rozwiązana.
Po zainstalowaniu win7, na maszynie na której był XP i kontroler działał, sterowniki z win7 poradziły sobie bez problemu.
Więc problem tkwi albo w płycie głównej 2 komputera, albo w samym systemie. Postawie czysty win7 na kompie na którym kontroler sprawiał problem i okaże się czy to wina aktualnie działającego systemu, czy też sprzętu.

EDIT2:
Temat do zamknięcia.
Problemem jest płyta główna, a właściwie jej BIOS (brak możliwości ustawienia konkretnego przerwania dla konkretnego PCI)