Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Brak "ś" Windows 7 sony Vaio (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Brak "ś" Windows 7 sony Vaio (rozwiązany) (/brak-s-windows-7-sony-vaio-rozwiazany-6960-t)



Brak "ś" Windows 7 sony Vaio (rozwiązany) - Zapytanie - 31.05.2010 15:20

Jeszcze raz proszę o pomoc, nie mam literki ś...po wpisaniu ś w Outlook pojawia się okno style "normalny" wcześniejsze porady aby ustawić w karcie Ati Radeon nie przyniosły rezultatu. Czy ktoś się z tym problemem spotkał?


RE: Brak "ś" Windows 7 sony Vaio - bodziulla - 31.05.2010 18:52

Hej.
Mam pytanie czyli w karcie ATI wyłączyłeś całkowicie HotKey?


RE: Brak "ś" Windows 7 sony Vaio - andrew-jar - 31.05.2010 19:53

Wejdz w ATI Catalyst control Center na pasku bocznym i w zakładkę klawisze dostępu. Zmień skrót na inny tak żeby nie było s. Teraz masz chyba atl+s wiec daj alt+p czy jakaś inna litera.


RE: Brak "ś" Windows 7 sony Vaio - Zapytanie - 31.05.2010 19:55

Ja jestem laikiem co to znaczy Hot key ?Jak jest menadżer klawiszy dostępu to nie jest zaznaczony żaden ptaszek, wcześniej ktoś na forum poradził aby było uruchom kl. dostępu Ctr+Alt+ np M ale to nic nie dało + S też...


RE: Brak "ś" Windows 7 sony Vaio - xardas89 - 31.05.2010 20:12

Układ klawiatury na polski zmieniałaś? Lewy Shift+Lewy ctrl.


RE: Brak "ś" Windows 7 sony Vaio - llena11 - 01.06.2010 06:28

(31.05.2010 19:55)Zapytanie napisał(a):  Ja jestem laikiem co to znaczy Hot key ?

Hot key to jest skrót klawiaturowy, to znaczy kombinacja klawiszy uruchamiająca określoną funkcję jakiegoś programu. Dotychczas miałeś hot keya uruchamiającego literkę ś, ale coś zamieniło tą funkcję na jakąś inną. Radzący Tobie wspominali o Ati, gdyż jest to najczęściej z nim związany problem. W Twoim przypadku to raczej nie Catalyst.
Problemu szukaj w ustawieniach tego programu, którego funkcja uruchamia się po naciśnięciu alt + s. Pisałeś "...po wpisaniu ś w Outlook pojawia się okno style "normalny".... i to właśnie tam powinieneś szukać przyczyny. Wejdź w ustawienia programu i szukaj czegoś o: klawisze szybkiego dostępu, klawisze szybkiego uruchamiania, hot key, skróty klawiaturowe... znajdź ten odpowiadający za alt + s i go wyłącz.


RE: Brak "ś" Windows 7 sony Vaio - Zapytanie - 01.06.2010 10:43

(01.06.2010 06:28)llena11 napisał(a):  
(31.05.2010 19:55)Zapytanie napisał(a):  Ja jestem laikiem co to znaczy Hot key ?

Hot key to jest skrót klawiaturowy, to znaczy kombinacja klawiszy uruchamiająca określoną funkcję jakiegoś programu. Dotychczas miałeś hot keya uruchamiającego literkę ś, ale coś zamieniło tą funkcję na jakąś inną. Radzący Tobie wspominali o Ati, gdyż jest to najczęściej z nim związany problem. W Twoim przypadku to raczej nie Catalyst.
Problemu szukaj w ustawieniach tego programu, którego funkcja uruchamia się po naciśnięciu alt + s. Pisałeś "...po wpisaniu ś w Outlook pojawia się okno style "normalny".... i to właśnie tam powinieneś szukać przyczyny. Wejdź w ustawienia programu i szukaj czegoś o: klawisze szybkiego dostępu, klawisze szybkiego uruchamiania, hot key, skróty klawiaturowe... znajdź ten odpowiadający za alt + s i go wyłącz.

Mnie się też wydaje, że to nie Ati ale jak szukać tych klawiszy ? To samo mam w dokumencie Word jak i w poczcie po naciśnięciu Ctr+Alt + s wyskakuje okno Style , zaznaczony jest "Normalny" , nie wiem gdzie szukać tych klawiszy ?


RE: Brak "ś" Windows 7 sony Vaio - llena11 - 01.06.2010 18:44

Jakiego masz Office?
Jeśli 2007 zrób tak: Kliknij przycisk Microsoft Office ,kliknij przycisk Opcje programu Word, Kliknij pozycję Dostosowywanie, a następnie kliknij przycisk Dostosuj (na dole okna, przy napisie skróty klawiaturowe). Tam to powinno być.


RE: Brak "ś" Windows 7 sony Vaio - Zapytanie - 02.06.2010 09:25

Wczoraj jeszcze siedziałam nad tym i zrobiłam tak, że do danej czcionki przypisaam znak "ś" - Alt+ s , i "Ś"- Alt+Shift+s . Sprawdzałam i wszędzie było u mnie w komp. ś - Ctrl+Alt +s ale nie wiem dlaczego to nie działało.... DZIĘKUJĘ ZA POMOC Uśmiechnięty Pozdrawiam serdecznie !
PS czy to prawda, że dla Int.Expl 64 bitowego nie ma jeszcze Adobe Flash ?