Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Co mogę wyłączyć z autostartu? (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Co mogę wyłączyć z autostartu? (rozwiązany) (/co-moge-wylaczyc-z-autostartu-rozwiazany-6778-t)



Co mogę wyłączyć z autostartu? (rozwiązany) - Zwiru_NS - 22.05.2010 10:11

Witam! Jako, że nie do końca jestem pewien czego mogę się "pozbyć", a nie chcę za bardzo namieszać żeby czegoś nie skopać, może ktoś kto bardziej się orientuje poradzi ? Jest tego trochę a myślę ze nie wszystko jest niezbędne. Z góry dziękuje Uśmiechnięty


RE: Co mogę wyłączyć z autostartu? - nunek21 - 22.05.2010 10:41

Prawie wszystkie usługi TOSHIBA-y, które są widoczne na screen-ach są od programów które mają status opcjonalnych, czyli nie koniecznych do poprawnego działania systemu. Teraz pytanie, jakie dodatkowe opcjonalne oprogramowanie TOSHIB-y aktualnie używasz?


RE: Co mogę wyłączyć z autostartu? - Zwiru_NS - 22.05.2010 11:09

Z tego co widzę włączone mam TOSHIBA buletin board ( zasadniczo nie wiem po co ), Toshiba Tempro ( To w sumie może zostać bo tam pokazują mi się komunikaty o nowych wersjach sterowników) , TOSHIBA PC Health Monitor (temperatury, stan zasilania i baterii dysku twardego.. Zasadniczo chyba nie musi być włączone) Nic więcej nie używam zasadniczo, w sensie nie jest włączone(nie pokazuje się w tray'u) aaa i TOSHIBA HDD Protection..


RE: Co mogę wyłączyć z autostartu? - nunek21 - 22.05.2010 11:20

Więc, jak już zdiagnozowałeś co i jak używasz, to resztę możesz spokojnie wyłączyć. A w razie potrzeby,możesz zawsze uruchomić jakiś program TOSHIB-y, który chcesz używać z menu start.


RE: Co mogę wyłączyć z autostartu? - Zwiru_NS - 22.05.2010 11:30

Teraz sprawdzę czy faktycznie będzie szybciej Cwaniak było 71 sekund


RE: Co mogę wyłączyć z autostartu? - nunek21 - 22.05.2010 11:33

Pamiętaj, że nie tylko od autostartu zależy szybkość ładowania się systemu. Na pewno wiesz, że zależy to jeszcze od tego w jakim stopniu masz po defragmentowany dysk.


RE: Co mogę wyłączyć z autostartu? - ihatebuffering - 22.05.2010 11:40

Ja bym jeszcze powyłączał zbędne usługi, bo to że procesy programów od Tohsiby są wyłączone to nie oznacza że usługa jest w tym momencie nie aktywna Zadowolony


RE: Co mogę wyłączyć z autostartu? - Zwiru_NS - 22.05.2010 11:45

(22.05.2010 11:33)nunek21 napisał(a):  Pamiętaj, że nie tylko od autostartu zależy szybkość ładowania się systemu. Na pewno wiesz, że zależy to jeszcze od tego w jakim stopniu masz po defragmentowany dysk.

Tak, wiem że to zależy od wielu czynników, natomiast jeśli chodzi o defragmentację to sobie na bieżąco monitoruje to. Używam TuneUp'a, odkurzacza więc jeśli chodzi o sam dysk to raczej nie ma większych problemów. Co do czasu to spadł do 65 sekund.

@ihatebuffering ... Zbędne usługi to znaczy ? Chodzi o cos z tego drugiego screena ?


RE: Co mogę wyłączyć z autostartu? - nunek21 - 22.05.2010 20:02

Zwiru_NS, koledze ihatebuffering chodzi o usługi widoczne w narzędziu msconfig.
Wpisujesz w konsoli msconfig, przechodzisz na zakłądkę usługi, zaznaczasz ""Ukryj wszystkie usługi firmy Microsoft", a potem odznaczasz te usługi, które są według Ciebie nie potrzebne podczas ładowania się systemu operacyjnego
Przykład :
[Obrazek: usugi.th.png]
Jeśli nie wiesz co dokładnie możesz wyłączyć w usługach, to polecam poniższe informacje http://neuber.com/taskmanager/process/index.html
http://www.processlibrary.com/
Jeśli znasz trochę angielski, to na pewno ta lektura będzie Ci pomocna Uśmiechnięty


RE: Co mogę wyłączyć z autostartu? - Zwiru_NS - 22.05.2010 20:13

Kolega ihatebuffering miał racje, niektóre z pozycja które wyłączyłem w zakładce uruchamianie były nadal aktywne w zakładce usługi. Pozmieniałem to sobie tyle mogę zrobić. Nie ma potrzeby żeby tyle aplikacji startowało, skoro ja ich i tak nie używam Cwaniak Dzięki Panowie.