Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Zmiana atrybutów/tagów plików wideo - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Zmiana atrybutów/tagów plików wideo (/zmiana-atrybutow-tagow-plikow-wideo-6735-t)



Zmiana atrybutów/tagów plików wideo - paulfranco - 19.05.2010 15:38

Witam,
Chciałbym zrobić porządek na swoim kompie z plikami wideo, chciałbym przy tym pozmieniać/edytować atrybuty tych plików jakimi są np.: gatunek, reżyserzy, komentarze, aktorzy itp. jednak windows "nie pozwala mi na to" :/ moje konto ma rangę: administrator, wszelkie uprawnienia wskazują, że mam możliwość edycji tych tagów a mimo to nie mogę do tego doprowadzićSmutny
Dodam tylko, że przy plikach mp3 nie mam z tym w ogóle problemu... mogę wszystko zmieniać jak mi się tylko podoba...
Proszę o pomoc,


RE: Zmiana atrybutów/tagów plików wideo - ihatebuffering - 19.05.2010 15:43

Tak naprawdę nie jesteś prawdziwym administratorem, żeby uaktywnić te konto uruchom cmd jako administrator, następnie wpisz to : "net user administrator /active:yes", wyloguj się i zaloguj na konto o nazwie Administrator. Z tamtego konta powinno się dać zrobić wszystkie operacje. Możesz też przejąć pliki na własność, aby to zrobić to : "Klikamy na niego PPM, Właściwości, zakładka Zabezpieczenia. Klikamy na Zaawansowane, zakładka Właściciel, Edytuj, w nowym oknie wybieramy swoją nazwę usera i klik na OK. W oknie zaawansowane też zatwierdzamy OK. W zakładce zabezpieczenia wybieramy Edytuj. Dla każdej z grup zaznaczamy fajkę Pełna kontrola. Klikamy OK i potem znów OK."


RE: Zmiana atrybutów/tagów plików wideo - paulfranco - 19.05.2010 16:21

Niestety nic nie pomogłoSmutny. Ciągle nie mogę ruszyć tych tagów:/


RE: Zmiana atrybutów/tagów plików wideo - yczwał - 19.05.2010 20:14

Jeżeli film jest ściągnięty bądź przerobiony to istnieje szansa, że programy zablokowały dostęp do tagów.