Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Brak internetu na Windows7, na XP działa bez zarzutu - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Brak internetu na Windows7, na XP działa bez zarzutu (/brak-internetu-na-windows7-na-xp-dziala-bez-zarzutu-6734-t)



Brak internetu na Windows7, na XP działa bez zarzutu - zaczo - 19.05.2010 15:36

Witam serdecznie. Problem jest następujący. Mam dwa systemy operacyjne XP i Windows 7. Gdy włącze XP internet działa jak należy a gdy przełącze się na 7 jest brak połączenia z internetem. Zaktualizowałem stery od karty sieciowej, wybrana jest sieć publiczna, adres, bramka, DNSy są na sztywno zapisane i nic. Proszę o pomoc


RE: Brak internetu na Windows7, na XP działa bez zarzutu - HrabiaHodon - 19.05.2010 16:15

Co rozumiemy przez stwierdzenie "Gdy włączę XP Internet działa jak należy, a gdy przełączę na 7 jest brak połączenia"? Opisz dokładnie infrastrukturę Twojej sieci (urządzenia aktywne, sposób komunikacji itd.).


RE: Brak internetu na Windows7, na XP działa bez zarzutu - zaczo - 19.05.2010 16:48

Dzięki za zainteresowanie tematem. Nie bardzo się na tym znam ale postaram się to opisać. Podczas uruchamiania kompa mam menu wyboru systemu między XP a 7 dla tego tak napisałem o przełączaniu systemów.
Moja sieć to typowa kablówka, gdzie od dostawcy otrzymałem adres IP, bramkę i DNSy.
Karta sieciowa to: Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC. Sterowniki od karty aktualizowałem.
Sieć ustawiłem na publiczna, podane "literki od dostawcy zapisałem w protokole TCP/IPv4 a internetu dalej nie ma w W7.
Gdy zrobię restart i z menu wyboru wybiorę XP internet działa jak należy a gdy powrócę do 7 dalej go nie ma.
Myślę, że przybliżyłem troszkę sytuację.
Jeszcze dodaję, że zrobiłem format i ponownie ustawiłem połączenie i nic. Nie instalowałem AV ani żadnych zapór.


RE: Brak internetu na Windows7, na XP działa bez zarzutu - stingear - 19.05.2010 19:06

Proponuję, abyś zrestartował Zaporę systemu Windows. Start -> Panel sterowania -> Zapora systemu Windows -> Włącz lub wyłącz Zaporę systemu Windows i tam zaznacz obydwie opcje na wyłączony, zapisz zmiany, restart kompa i uruchom zaporę na nowo. Powinno pomóc.


RE: Brak internetu na Windows7, na XP działa bez zarzutu - zaczo - 20.05.2010 10:12

No tak, że na to nie wpadłem i niepotrzebnie robiłem format. Dziękuję Stingear pomogło. Klikam Pomógł i siadam na Neta.:-)