Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Obraz Płyty Windows 7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Obraz Płyty Windows 7 (/obraz-plyty-windows-7-6692-t)



Obraz Płyty Windows 7 - Acer5740 - 17.05.2010 17:14

Witam. Mam Laptopa ACER ASPIRE 5740 przywiezionego z USA i do dzisiejszego dnia miał Windows 7 home edition (eng), teraz jest wgrany windows XP ale niestety nigdzie nie ma sterowników do karty graficznej wi-fi dźwięku itp i postanowiłem ściągnąć Windows 7 tylko ze w polskiej wersji(oczywiście mam oryginalny serial) i Tu mój problem. Pobieram Win w formacie .iso jak mam wypalić płytkę aby mi komputer odczytał przy bootowaniu??


RE: Obraz Płyty Windows 7 - House - 17.05.2010 17:26

Ściągnij nero - nagrywasz jako "obraz bootowalny". Odpalasz PC\wkładasz płytę\Ustawiasz bootowanie z napędu DVD(w biosie).
Co do aktualizacji sterowników to polecam zaznajomienie się z wątkiem Szukanie i aktualizacja sterowników oraz identyfikacja sprzętu (porada).


RE: Obraz Płyty Windows 7 - Acer5740 - 17.05.2010 18:43

A co mam rozumieć przez "obraz bootowalny"?


RE: Obraz Płyty Windows 7 - House - 17.05.2010 18:47

Zapraszam do lektury : Naciśnij, a przekonasz się jak łatwo można pogłębić swoją wiedzę w dziedzinie komputerów.


RE: Obraz Płyty Windows 7 - Acer5740 - 17.05.2010 19:00

Myślę że prostsze będzie jak mi wytłumaczysz co znaczy obraz bootowalny niż znajdę to w googlach.!


RE: Obraz Płyty Windows 7 - ihatebuffering - 17.05.2010 19:58

Jest to obraz płyty który po poprawnym nagraniu będzie się uruchamiał przed zainstalowanym systemem gdy ustawimy jako 1 urządzenie bootowalne (odczytujące dane) napęd CD/DVD-Rom . Bootowanie może odbywać się także np z dysków zewnętrznych na USB lub FireWire, pendrive, dyskietek.