Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Brak internetu mimo aktywnego połączenia - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Brak internetu mimo aktywnego połączenia (/brak-internetu-mimo-aktywnego-polaczenia-6673-t)



Brak internetu mimo aktywnego połączenia - szkarlatny - 16.05.2010 14:14

Mam problem z połączeniem do internetu (z sieci mogę korzystać). Korzystam z laptopa firmy Asus.
Asus F50SV przystosowany do Windows Vista (z możliwością upgrade do Windows 7).
Bardzo rzadko zdarza się, że nagle wszystko działa jak należy. Internet biorę z kabla. Komputer, do którego na stałe jest podłączony internet nie ma najmniejszych problemów (Windows XP). Jednak o czasu do czasu jak chociażby chcę coś ściągnąć i podłączam mojego laptopa, to Internet (głównie) nie działa.
Adres IP, maskę, bramę oraz adresy DNS wpisałem poprawnie. Jednak kiedy klikam na ten żółty trójkącik i daję diagnozuj (chyba diagnozuj problem) to pisze, że coś jest nie tak z DNS. Tylko co, jeśli czasami działa?
Proszę o pomoc. Umieszczam trochę screenów dla informacji.
[Obrazek: ipconfig.jpg]
[Obrazek: wlasciwoscikomputer.jpg]
[Obrazek: wlasciwoscisiec.jpg]
[Obrazek: tcpipv4.jpg]

[Obrazek: ipconfigallm.th.jpg]


RE: Brak internetu. - House - 16.05.2010 15:49

Rozwiązanie jest proste. Twój usługodawca Internetu zablokował możliwość podłączania dowolnego urządzenia do internetu. Zakładam, że włączona jest filtracja MAC u niego na serwerze.


RE: Brak internetu - andrew-jar - 16.05.2010 19:52

Witam
Dokup router z możliwością klonowania adresu MAC. (np. "TP-LINK Wireless Router WR340G" - kupisz już za ok.60-70zl)

a klonowanie adresu MAC to jedna z najprostszych rzeczy
Możemy to zrobić w zakładce Network >> MAC Clone.

[Obrazek: mac%20clone.jpg]

* WAN MAC Address - aktualny MAC Adres na porcie WAN. Możemy skorzystać z automatycznego skopiowana adresu bądź wpisać adres ręcznie.
- Restore Factory MAC - przywraca domyślny adres MAC na porcie WAN dla tego urządzenia
* Your PC`s MAC Address - Adres MAC karty, przy pomocy której jesteśmy podłączeni do routera
- Clone MAC address - po wybraniu tej funkcji automatycznie zostanie przekopiowany adres MAC wyświetlający się w ciemnym polu, czyli naszej karty LAN


RE: Brak internetu mimo aktywnego połączenia - Nostromo - 16.05.2010 20:43

Spróbuj opcji , z którą nie miałem nigdy żadnych problemów, bez względu na miejsce używania:

[Obrazek: przechwytywanienq.th.png]

[Obrazek: przechwytywanieho.th.png]

Uploaded with ImageShack.us

Na tych ustawieniach jestem od początku.
Moja sieć zaznaczona jako domowa.


RE: Brak internetu mimo aktywnego połączenia - szkarlatny - 17.05.2010 08:45

Administrator sieci poinformował mnie o MAC, dlatego poprosiłem go o dodanie tego z laptopa. Miało działać raz na jednym komputerze raz na drugim (przełączanie w razie potrzeby internetu ze stacjonarnego do laptopa - tylko na 1 komputerze miał być internet - rozwiązanie, żeby nie płacić dodatkowo). I podobno jest tak ustawione.

Przy opcji uzyskaj adres automatycznie również nie ma internetu. Sieć zaznaczana była jako domowa, publiczna itd i także nie działało.

Jeśli chodzi o routery. Czy jeśli to jednak jest MAC, a w mojej sieci każdy posiada swój własny, to router rozwiąże problem?

Czy to ten router?
http://www.allegro.pl/item1030138744_router_tp_link_tl_wr340g_wireless.html


RE: Brak internetu mimo aktywnego połączenia - House - 17.05.2010 08:48

Router rozwiąże problem. Posiadam ten do którego podałeś link i jest jak najbardziej OK.
Zatem administrator jednym słowem zapomniał o Twoim MACu, bo objawy są jednoznaczne. Spróbować możesz jeszcze: dodać w swoim antywirusie sieć do zaufanych (ale bardzo wątpię, że to coś da).


RE: Brak internetu mimo aktywnego połączenia - HrabiaHodon - 17.05.2010 11:59

[attachment=1011]

W menedżerze urządzeń znajdź swoją kartę sieciową, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz właściwości. Znajdź opcję Network Address (albo coś podobnego) i wpisz adres MAC karty sieciowej, do której normalnie podłączony jest Internet. Restart komputera i powinien zadziałać. Oczywiście włącz automatyczne pobieranie adresu IP.


RE: Brak internetu mimo aktywnego połączenia - szkarlatny - 17.05.2010 13:07

Zmieniłem adres MAC na taki jak w stacjonarnym. Na laptopie internet w dalszym ciągu nie działa. Czy w takim wypadku to na pewno problem z MACem?? To także nie wina antywirusa.


RE: Brak internetu mimo aktywnego połączenia - HrabiaHodon - 17.05.2010 13:24

To nie adres MAC. Wpisz takie ustawienia jak wpisywałeś lecz użyj tych DNSów: 8.8.8.8 i 8.8.4.4


RE: Brak internetu mimo aktywnego połączenia - szkarlatny - 17.05.2010 13:57

Wpisałem nowe DNSy i pojawił się internet. Byłem bliski świętowania, ale pomyślałem, że zrestartuję komputer i zobaczę dla pewności, czy nadal będzie. Uruchomiłem ponownie i dalej ten sam problem. Internet jak się pojawił tak zniknął.
Czy ma ktoś jeszcze jakieś propozycje??
(Mam zamiar kupić ten router, jednak do czasu, gdy dostanę go w swoje ręce przydałby mi się jakiś prowizoryczny pomysł rozwiązania problemu)


RE: Brak internetu mimo aktywnego połączenia - HrabiaHodon - 17.05.2010 19:01

Po restarcie komputera w przypadku braku Internetu spróbuj wpisać w konsole CMD komendę ipconfig /flushdns. Prawdopodobnie nie włącza Ci się jakaś usługą odpowiedzialna za DNS. Jak będę miał chwile czasu zastanowię się nad tym Uśmiechnięty

Profilaktycznie przeskanuj komputer czymś od wirusów i trojanów.


RE: Brak internetu mimo aktywnego połączenia - szkarlatny - 18.05.2010 12:45

Po uruchomieniu komputera szok. Działa internet. Myślę o co chodzi? Sprawdzam dnsy: 8.8.8.8 i 8.8.4.4. Uruchamiam ponownie dalej działa. Samo się naprawiło myślę? Uruchamiam kolejny raz i tyle już nie ma internetu. Trochę się poprawiło internet jest tak jakby częściej, ale miło by było, gdyby był przy każdym włączeniu komputera.
Następnie wpisałem w wiersz poleceń:
[Obrazek: ipconfigfdns.jpg]


RE: Brak internetu mimo aktywnego połączenia - stingear - 18.05.2010 20:43

Sprawa wygląda następująco. To że usługodawca dodał Twojego MAC'a to nie znaczy że od razu będziesz miał internet. Jeżeli brama Cię nie wypuści, to niewiadomo co byś kombinował, ale tego internetu mieć nie będziesz, zarówno jak połączysz się bezpośrednio, jak i poprzez udostępnienie internetu z drugiego komputera. Poruszając się po sieci zawsze używasz własnego identyfikatora, wiec nie masz możliwości korzystania z internetu dostępnego na drugim komputerze. Jedynie gdyby Twój dostawca przepuścił Twój komp przez bramę, będziesz miał dostęp do internetu. W przeciwnym wypadku nie ma żadnej innej możliwości. To takie zabezpieczenie, jeżeli jakiś klient chciałby czasem komuś "podać dalej" internet i mieć z tego kasę. Pozostaje Ci się tylko dogadać z dostawcą. Innej opcji nie ma. Dobre serwery u dostawców działają właśnie w taki sposób.


RE: Brak internetu mimo aktywnego połączenia - HrabiaHodon - 19.05.2010 16:22

Cytat:Jeżeli brama Cię nie wypuści, to nie wiadomo co byś kombinował, ale tego internetu mieć nie będziesz, zarówno jak połączysz się bezpośrednio, jak i poprzez udostępnienie internetu z drugiego komputera. Poruszając się po sieci zawsze używasz własnego identyfikatora,

Cytat:Jedynie gdyby Twój dostawca przepuścił Twój komp przez bramę, będziesz miał dostęp do internetu. W przeciwnym wypadku nie ma żadnej innej możliwości. To takie zabezpieczenie, jeżeli jakiś klient chciałby czasem komuś "podać dalej" internet i mieć z tego kasę.

To się nazywa flitowanie adresów MAC.

Kolega ma problem z usługą DNS. Prawdopodobnie po restarcie komputera nie wstaje jakaś usługą z nimi związana.


RE: Brak internetu mimo aktywnego połączenia - szkarlatny - 04.06.2010 21:09

HAHA
Wreszcie. Kupiłem opisany wcześniej router TP link.
Wszystko działa, aż miło. Wszystkim z takim problemem polecam kupno routera. Trochę pieniędzy straciłem, ale internet mimo, że miał działać tylko na 1 komputerze, to działa na obu, więc tym bardziej jest świetnie!
BARDZO DZIĘKUJĘ ZA FACHOWĄ POMOC I ZAINTERESOWANIE

Problem rozwiązany.

//Nie zapomnę kliknąć w [POMÓGŁ]