Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Brak polskich napisów w filmach (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Brak polskich napisów w filmach (rozwiązany) (/brak-polskich-napisow-w-filmach-rozwiazany-6625-t)



Brak polskich napisów w filmach (rozwiązany) - zubu - 14.05.2010 16:37

Witam. Mam problem z napisami, a mianowicie wyświetlają mi się bez polskich znaków. W systemie jest wszystko ok, nawet rzutowanie napisów działa. Zależy mi na rozwiązaniu tego problemu bo używam lektora napisów, wiec bez polskich znaków nie da się nic zrozumieć. Instalowałem już Win7codecs_v249, ffdshow_rev3425, bo przeczytałem ze powinno pomoc, ale bez żadnych efektów. Wcześniej do wyświetlania filmów używałem Subedit ale okazało się ze w pewnym sensie nie jest kompatybilny z Windows 7, wiec próbowałem Allplayer, Bestplayer, lecz nic nie pomogło. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam


RE: Brak polskich napisów w filmach - House - 14.05.2010 16:42

Trochę nie wiadomo o co chodzi. Rozjaśnij czy chodzi Ci o to, że w samym filmie brakuje Ci polskich znaków?. Czy lektor/syntezator którego używasz nie rozpoznaje polskich znaków ?.
Kolejnym pytaniem jest, czy film który oglądasz to DVD z wbudowanymi napisami?, czy jakiś serial do którego ściągnąłeś napisy?
Moja rada: Odpal film przez Windows Media Player.


RE: Brak polskich napisów w filmach - kacperekonline - 14.05.2010 16:43

Do napisów NapiProjekt.


RE: Brak polskich napisów w filmach - House - 14.05.2010 16:47

(14.05.2010 16:43)kacperekonline napisał(a):  Do napisów NapiProjekt.

A co ma do tego problemu NapiProjekt. O ile wiem to program służący tylko do pobierania napisów. Więc jeszcze raz jak to się ma do problemu ?


RE: Brak polskich napisów w filmach - zubu - 14.05.2010 16:59

Lektor nie czyta polskich znaków, ale jest to spowodowane złym wyświetlaniem napisów przez program. W WMP (z tego co wiem) nie da się wyświetlić napisów, z opcji samego programu ,tylko poprzez nazwę ( czyli nazwa filmu i napisów musi być taka sama) to u mnie działa. Problem pojawia się jak chce wyświetlić napisy programem. Skąd wiem ze to nie wina syntezatora? bo sprawdzałem i czyta wszystkie znaki bez problemu.


RE: Brak polskich napisów w filmach - kacperekonline - 14.05.2010 17:00

Ale w programie NapiProjekt można wybrać język.


RE: Brak polskich napisów w filmach - House - 14.05.2010 17:03

@Zubu do wyświetlenia napisów w WMP wystarczy doinstalować kodek DirectVobSub.
@kacperekonline - w dalszym ciągu uważam, że nie ma to nic wspólnego z tematem.


RE: Brak polskich napisów w filmach - zubu - 14.05.2010 17:26

Hmm odinstalowanie kodeku chyba nie ma z tym nic wspólnego, nie chodzi mi o wyświetlenie napisów w WMP, bo z tego co wiem nie posiada obsługi syntezatora. Problem polega na tym ze mam serial, pobrałem do niego napisy poprzez napiprojekt, i chcę teraz uruchomić syntezator, żeby mi czytał napisy. Uruchamiam film w programie Bestplayer, i zamiast wyświetlać mi polskie znaki to zastępuje je innymi, przez to syntezator nie potrafi poprawie przeczytać napisów. Wygląda to tak jakby czcionka nie obsługiwała mi liter polskiego alfabetu. Próbowałem zmieniać czcionkę lecz bez efektu. W samym Windowsie i innych programach są polskie znaki.


RE: Brak polskich napisów w filmach - kacperekonline - 14.05.2010 17:47

W ALLPlayer 4.6 klikasz znaczek z narzędziami i klikasz w "Napisy" potem http://picasaweb.google.pl/118226607823296721151/Pomoc?authkey=Gv1sRgCLWYwO6Ygrr2lwE#5471167973518259170 masz link zamiast ci opisywać dałem zdjęcie.


RE: Brak polskich napisów w filmach - zubu - 14.05.2010 19:40

Hmm no niby pomogło, ale teraz pojawił mi się drugi problem Uśmiechnięty syntezator nie czyta napisów w ALLplayer XD nie wiem dlaczego, w innych programach czyta normalnie, ale nie ma polskich znaków. Dodam że mam syntezator Expresivo, może ALLplayer nie współpracuje z tym lektorem, choć w opcjach można przestawić rodzaj syntezatora pomiędzy IVONA a Expresiwo. Próbowałem także instalować Ivone ale brak jakiejkolwiek reakcji:/ może źle dobieram wersje programów, nie mam już pomysłu jak mogę to rozwiązać. Wcześniej miałem zainstalowany Windows XP i wszystko ładnie działało a teraz na każdym kroku są jakieś problemy.


RE: Brak polskich napisów w filmach - kacperekonline - 15.05.2010 10:13

Zubu masz [urln=http://picasaweb.google.com/118226607823296721151/Pomoc?authkey=Gv1sRgCLWYwO6Ygrr2lwE#5471422390234249842]KLIK[/urln] ta opcja jest tylko w 4.6.


RE: Brak polskich napisów w filmach - zubu - 15.05.2010 16:13

Ok dzięki wielkie za pomocUśmiechnięty podziałało, pobrałem odpowiednie sterowniki i Expresiwo przemówił Cwaniak. Pozdrawiam