Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z nagraniem kopii zapasowej systemu Windows 7 na płyty - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Problem z nagraniem kopii zapasowej systemu Windows 7 na płyty (/problem-z-nagraniem-kopii-zapasowej-systemu-windows-7-na-plyty-6623-t)



Problem z nagraniem kopii zapasowej systemu Windows 7 na płyty - fosgen - 14.05.2010 15:38

Jak w temacie. Córa dostała lapka z zainstalowanym Win7 Home Premium. Próbowaliśmy zrobić backup i wsio idzie oki do 4 płyty. Tam przy sprawdzeniu wywala błąd. Pewnie jak znów będziemy chcieli backupować, to zacznie się od początku, czyli 5 płytek do kosza pójdzie. A może pobrać system od producenta i go sobie zaaplikować samemu? Tym bardziej, że ten jest za mocno "brandowany" jak na mój gust. Co Wy na to??

PS. Czytałem podobny wątek i wnioskuję, że to pełny legal. A może jest jakiś sposób, żeby przy próbie backupu nie wołał od początku o płyty, tylko żeby zaakceptował już nagrane w ilości sztuk 3?


RE: Problem z nagraniem kopii zapasowej systemu Windows 7 na płyty - House - 14.05.2010 16:29

Pozwolę sobie na odrobinę refleksji. Tworzenie kopii zapasowej na dyskach CD/DVD jest bezcelowe. Kopie zapasową w przypadku sporej używalności PC powinno wykonywać się co 2-4 tygodnie. Zbankrutujesz na samych płytach. Jeśli córka dostała laptopa z preinstalowanym systemem, tzn że na dysku ma utworzoną partycję recovery, która pozwala zastąpić "zepsuty system czystą instalacją". Pliki/ważne foldery można zapisywać na dyskach wymiennych (pendrive itp.)

A teraz wrócę do meritum sprawy. Mógłbyś opisać ten błąd, który podczas nagrywania dostajesz, miło by było zobaczyć screena.


RE: Problem z nagraniem kopii zapasowej systemu Windows 7 na płyty - fosgen - 14.05.2010 17:42

Screena niestety nie mogę w tej chwili załączyć, bo lapek jest z córą w szpitalu. Komunikat w skrócie mówi o tym, że nie powiodła się weryfikacja kompilacji.

Hmm, a może ja coś popitoliłem.. Przy starcie system woła o tworzenie backupu. Czy to nie jest to recovery??


RE: Problem z nagraniem kopii zapasowej systemu Windows 7 na płyty - House - 15.05.2010 11:47

Recovery jest na partycji. Przy starcie woła Cię zapewne powiadomienie (centrum akcji) o wykonaniu kopii zapasowej.