Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Sieć LAN przestała działać - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Sieć LAN przestała działać (/siec-lan-przestala-dzialac-6525-t)



Sieć LAN przestała działać - bohr - 10.05.2010 16:30

Witajcie

Mam bardzo nietypowy problem z połączeniem sieciowym na Win7Pro w laptopie Dell vostro1520.

Otóż w pracy mam konkretne ustawienia DNS i WINS na których do tej pory wszystko było w porządku, logowałem się do Domeny, internet działał.

Wziąłem laptopa do domu, (nie podłączałem go do internetu) i po powrocie do pracy nie mogę korzystać z internetu.
W przypadku rozwiązywania problemów i diagnostyki dostaje takie komunikaty (patrz załącznik).

Czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi co moge zrobić żeby ten problem rozwiązać?

EDIT:
łączę sie przez sieć LAN 100, w laptopie jest karta 1000.


RE: problem: sieć LAN przestała dziać - House - 10.05.2010 16:34

A czy jesteś pewien, że w pracy wszystko ok? (pod kątem połączenia), skoro nic nie robiłeś, to samo się przestawić nic nie mogło. Czasem informatycy firmowi lubią sobie przestawiać parametry/ustawienia sieci Cwaniak


RE: Sieć LAN przestała dziać - bercikk - 10.05.2010 16:54

Zgodzę się z kolegą Dell. Być może chłopaki pozmieniali DNSy. Czy po podłączeniu kabla system dostaje dobrze przydzielone IP?


RE: Sieć LAN przestała dziać - bohr - 11.05.2010 09:56

Nic w konfiguracji sieci się nie zmieniło, pozostałe komputery mają dokładnie takie same ustawienia (IPv4) i tam działa.

Wcześniej miałem problemy z połączeniem (podejrzewam ze karta sieciowa nie dogadywała się ze switchem cisco) do czasu aż windows ściągnął sobie uaktualnienia. od tamtej pory wszystko działało.

Adresy są przydzielone właściwie, mogę pingować router/bramę ale zewnętrznych stron już nie.