Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Jak przywrócić domyślny pasek zadań? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Jak przywrócić domyślny pasek zadań? (/jak-przywrocic-domyslny-pasek-zadan-6517-t)



Jak przywrócić domyślny pasek zadań? - kacperek - 09.05.2010 19:53

Witam.
Mam mały problem z którym nie mogę sobie poradzić, otóż dotyczy on paska zadań. Owy pasek zmienił się na pasek z Windowsa 98, gdy próbuje go zmienić na pasek domyślny Windows 7, nie zmienia się. Przypuszczam ze może to być spowodowane instalacją gry, ponieważ dopiero po restarcie komputera pasek zmienił się z "siódemkowego" na pasek z 98. System Windows 7 Professional 32bit. Chodzi mi o ten pasek gdzie jest "Start". Proszę o szybką odpowiedź.
Mój sprzęt:
RAM - 2.5GB, Intel Pentium CPU 2x2.66 GHz, Radeon hd 3750


RE: Problem z paskiem zadan - House - 09.05.2010 20:50

Prawoklik - personalizuj - wybierz dowolny.

Jeśli nie o to chodzi to, wybierz opcję zasilania (zrównoważoną lub maksymalną wydajność).

Pozdrawiam


RE: Problem z paskiem zadan - kacperek - 09.05.2010 20:54

Personalizacje próbowałem, nie działa. Gdzie zrobię z tym zasilaniem?


RE: Problem z paskiem zadan - House - 09.05.2010 20:56

Panel sterowania\Sprzęt i dźwięk\Opcje zasilania.
Ale zapewne to nie będzie problemem.
Zobacz również Click!


RE: Problem z paskiem zadan - kacperek - 09.05.2010 21:05

Zasilanie ustawione na maksymalną wydajność, a rozwiązanie problemu z odnośnika nie pomaga.


RE: Jak przywrócić domyślny pasek zadań? - Portator - 10.05.2010 07:33

Witaj.
Użyj programu Revo Uninstaller do odinstalowania ( może wadliwego programu ). On usunie wszystkie pozostałości. Przeskanuj system i usuń śmieci przez CCleaner. Jeżeli to nie poprawi sytuacji, spróbuj panel sterowania > napraw problemy. A w ostateczności przywróć system do wcześniejszej daty. Powodzenia.


RE: Jak przywrócić domyślny pasek zadań? - kacperek - 10.05.2010 13:33

[Obrazek: pulpitxs.th.jpg]

Uploaded with ImageShack.us

Tak to wygląda. Revo Unistaller nie dał rady. Naprawienie również nie pomogło, jak widać na screenie.


RE: Jak przywrócić domyślny pasek zadań? - Portator - 10.05.2010 14:58

W tej sytuacji, proszę przełącz na kompozycję ( podstawowy Windows 7 ), po ponownym uruchomieniu powinien się włączyć menedżer okien pulpitu a Ty zmień na kompozycję systemu aero i sprawdź, w ( kolor okna ), czy jest włączona przezroczystość. Powodzenia
Nie próbowałeś przywracania systemu?


RE: Jak przywrócić domyślny pasek zadań? - ihatebuffering - 10.05.2010 14:58

Ja obstawiam na uszkodzony explorer.exe, jak masz system 32 bitowy w wersji Ultimate to mogę Ci udostępnić swój czysty explorer.exe . Aha a sprawdź czy na innym koncie (stwórz nowe jak nie masz) problem też występuje, bo czasami konto użytkownika jest uszkodzone.


RE: Jak przywrócić domyślny pasek zadań? - kacperek - 10.05.2010 15:11

Stworzyłem nowe konto, problem na nim również występuje. System mam Professional. Czy ten plik explorer.exe mogę pobrać z internetu?
"W tej sytuacji, proszę przełącz na kompozycję ( podstawowy Windows 7 ), po ponownym uruchomieniu powinien się włączyć menedżer okien pulpitu a Ty zmień na kompozycję systemu aero i sprawdź, w ( kolor okna ), czy jest włączona przezroczystość. Powodzenia
Nie próbowałeś przywracania systemu? "

Po ponownym uruchomieniu komputera?