Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Temp na osobnej partycji? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Temp na osobnej partycji? (/temp-na-osobnej-partycji-6403-t)



Temp na osobnej partycji? - kenjiro75 - 05.05.2010 10:55

Witam

Jestem przyzwyczajony do tego, że od czasów XP i Visty i obecnej instalacji 7 mam osobną partycję "śmietnikową", którą wskazuję w zmiennych środowiskowych systemu jako TEMP. Chodziło mi w zawsze w tym głównie o to, żeby partycja systemowe nie puchła od śmieci w tempach. Teraz planuję zmienić dysk na nowy, chcę rozplanować układ partycji i zastanawiam się, czy nadal to robić? Co o tym myślicie?


RE: Temp na osobnej partycji? - House - 05.05.2010 11:16

Że tak powiem: to jest Twój wybór czy dalej chcesz mieć osobną partycję na wszelakie śmieci, czy nie. Z praktycznego i użytkowego punktu widzenia ma to swoje zalety, przy dbaniu o "czystość" PC. Kiedyś te śmieci zawsze "spowolnią maszynę", przy Twoim rozwiązaniu problem zniknie Cwaniak


RE: Temp na osobnej partycji? - mlmFMpl - 05.05.2010 11:22

Słyszałam że jest to korzystne dla wydajności systemu... ja niestety nie mogę sobie pozwolić na ten luksus...
bo temp musiałabym robić na dysku zewnętrznym do którego mogę nie mieć dostępu i co wtedy?


RE: Temp na osobnej partycji? - andrzejw - 06.05.2010 13:54

Wprowadź do rejestru plik.reg:


Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Environment]
"TEMP"="D:\\TEMP"
"TMP"="D:\\TEMP"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Session Manager\Environment]
"TEMP"="D:\\TEMP"
"TMP"="D:\\TEMP"