Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Zawieszanie się komputera podczas grania, oglądania filmów, gry nie działają itp. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Zawieszanie się komputera podczas grania, oglądania filmów, gry nie działają itp. (/zawieszanie-sie-komputera-podczas-grania-ogladania-filmow-gry-nie-dzialaja-itp-6395-t)

Strony: 1 2


Zawieszanie się komputera podczas grania, oglądania filmów, gry nie działają itp. - MateuszLGFT - 04.05.2010 23:13

Witam,
mam poważny problem, system jest oryginalny, wersja Professional x64, komputer mam nowy, ma około 2 tygodnie, komputer się często zawiesza i to tak że trzeba go zresetować, kilka razy zwiesił się podczas oglądania filmów na YouTube, bardzo często się restartuje podczas grania w różne gry. Mam także problem z GTA 4, początkowo działało jakoś, ale strasznie zacinało na minimalnych ustawieniach, a nie powinno w ogóle zacinać, w trybie zgodności z każdym innym systemem się nawet nie uruchamiało, przeinstalowałem tą grę trzykrotnie i wtedy w ogóle się zaczęła nie włączać, po kliknięciu każdą z ikon jaka była nie reaguje ona na to, nic się nie dzieje, nie wiem w czym jest problem. Ale najbardziej mnie drażni problem z tym wieszaniem się komputera, naprawdę występuje to bardzo często, czasem nawet i co 20 - 30 minut, i zawsze przy zacięciu albo ekran robi się ciemny albo, co mnie dziwi pojawiają się dziwne paski, którym towarzyszy dziwny dźwięk, jakby jakiś alarm, syrena. Czym mogą być spowodowane owe błędy?


RE: Zawieszanie się komputera podczas grania, oglądania filmów, gry nie działają itp. - mlmFMpl - 04.05.2010 23:43

Jakieś parametry sprzętowe może podaj?
bo to że jest "nowy" niewiele mówi.


RE: Zawieszanie się komputera podczas grania, oglądania filmów, gry nie działają itp. - MateuszLGFT - 04.05.2010 23:57

Procesor: Intel Core2 Duo E7500 2.93 GHz BOX (LGA775, FSB 1066, 3MB, 64-bit)
Pamięci: DDR2 4096MB 1066MHz Geil Black Dragon (2x 2048MB) CL5
Karta graficzna: Radeon HD5770 Asus 1024MB GDDR5, HDMI, DVI, D-Sub PCI-E 2.0 (went. CuCore)

Wirusów brak, od samego początku korzystania z komputera wgrany jest Kaspersky Internet Security 2010, i bardzo często skanuję swój komputer.


RE: Zawieszanie się komputera podczas grania, oglądania filmów, gry nie działają itp. - mlmFMpl - 05.05.2010 00:53

Sterowniki wszystkie masz zaktualizowane do najnowszych [wspierajÄ…ce Win7 x64]?
Zwróć uwagę na kartę graficzną, ponoć Radeony mogą mieć problemy z Win7.

Druga myśl że coś nie tak może być ze sprzętem.


RE: Zawieszanie się komputera podczas grania, oglądania filmów, gry nie działają itp. - StoProcent - 05.05.2010 07:57

Może Bios - reset CMOS'a , wątpię bo to inna działka ale może jakiś błąd w tym i też przeszkadza - ja tak miałem na XP że się po prostu zacinał, myszka jeszcze z 2 sek. kontaktowała i stoi, reset i jest ok. reset pomógł i komputer od tamtego czasu nie ma kłopotów, swoją drogą, wyczyść kartę graficzną itd, może za duża temperatura i staje w miejscu. Propozycją ode mnie będzie zrobić wymianę kart, Ty dasz komuś swoją i niech ją katuje w grach a on Ci da swoją, zobaczymy czy coś z tego wyjdzie.

Edit. Z tego co doczytałem - ekran szaleję. Zrób najpierw sprzątanie świata, może coś wpadło w wiatrak i nie dmucha, też to miałem że po 30 min po prostu koniec, brudny wiatrak. Ale na moje będzie trafna karta graficzna, ostatnio oddałem HD4850 Sonic, Palit których już nie produkują na DDR5 więc jest lipa a wyskakiwały paski, w 3D pograłem 15 min i gra się kończyła, reset i mogłeś grać dalej... Zacieszacz

Radeony niby mają problemy ale takowych nie ma - moim zdaniem to zwykłe pociski na AMD/ATI bo Nvidia nie daje rady sobie z konkurencją.

Uaktualnij sterowniki DriverMax'em.


RE: Zawieszanie się komputera podczas grania, oglądania filmów, gry nie działają itp. - MateuszLGFT - 05.05.2010 09:29

No właśnie sterowników nie aktualizowałem, instalowałem to co było na płytkach, za chwilę zaktualizuję Uśmiechnięty


RE: Zawieszanie się komputera podczas grania, oglądania filmów, gry nie działają itp. - ihatebuffering - 05.05.2010 09:50

Jak zaktualizujesz sterowniki drivermaxem to przetestuj pamięć RAM programem Memtest, dysk twardy np HDtune, temperatury procka, karty graficznej,chipsetu np Everestem. I napisz czy są w normie, obstawiam na sterowniki, zainstaluj te sterowniki do grafiki ale przed tym odinstaluj stare [urln=http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx?p=win7/windows-7-64bit]Pobierz[/urln]


RE: Zawieszanie się komputera podczas grania, oglądania filmów, gry nie działają itp. - MateuszLGFT - 05.05.2010 11:20

Sterowniki zaktualizowane, problem występuje nadal

MemTest wykonałem sprawdzanie pamięci, mam 4 GB RAM ale w tym programie w oknie gdzie trzeba podać ilość RAM do sprawdzenia mogłem wpisać zaledwie 2000.
Badanie stwierdziło że komputer nie może poprawnie danych zapisywać w pamięci, ale może to spowodowane tym że niepodałem prawdziwej ilości RAM, bo niemogłem.


RE: Zawieszanie się komputera podczas grania, oglądania filmów, gry nie działają itp. - mlmFMpl - 05.05.2010 11:25

To możesz mieć coś z kościami RAM lub coś na płycie głównej.
Może przejdź się do serwisu żeby Ci to zdiagnozowali?


RE: Zawieszanie się komputera podczas grania, oglądania filmów, gry nie działają itp. - MateuszLGFT - 05.05.2010 11:28

Mógłbym, chociaż nie chcę mi się zbytnio no ale jak trzeba to pójdę Uśmiechnięty ale to dopiero w poniedziałek


RE: Zawieszanie się komputera podczas grania, oglądania filmów, gry nie działają itp. - mlmFMpl - 05.05.2010 11:30

Niestety nic innego nie przychodzi mi do głowy - tylko problem ze sprzętem.


RE: Zawieszanie się komputera podczas grania, oglądania filmów, gry nie działają itp. - ihatebuffering - 05.05.2010 13:19

Zanim pójdziesz do serwisu, spróbuj jeszcze przetestować te pamięci Memtestem w wersji 4.0 podobno obsługuje 4GB RAM, jeśli masz 2 kości to wyciągnij 1 i przetestuj wtedy PC, zrób tak samo z 2 kością, wtedy możesz wykluczyć np która kość jest uszkodzona. Możesz podać model płyty głównej, ponieważ problemem może też być nieaktualny bios.
Edit.
Obstawiam, że będzie coś pisać o fizycznej pamięci itp. Aha sam Windows 7 zapisuje logi o BSOD, w menu start wpisz podgląd zdarzeń i poszukaj coś o krytycznych błędach.


RE: Zawieszanie się komputera podczas grania, oglądania filmów, gry nie działają itp. - MateuszLGFT - 05.05.2010 14:16

Nie wiem czy mogę grzebać w komputerze jako że jest on na gwarancji, ale mam dobry pomysł, podczas wystąpienia błędu wykonam zdjęcie ekranu, na około 5 sekund pojawia się niebieskie tło, na którym jest coś napisane na biało.


RE: Zawieszanie się komputera podczas grania, oglądania filmów, gry nie działają itp. - mlmFMpl - 05.05.2010 14:59

Jak jest na gwarancji i ma pozakładane plomby to niestety grzebać nie możesz - naruszenie plomb utrata gwarancji
Jest w sieci narzędzie do rejestrowania Blue Screenów, ale nie pamiętam jak się nazywa.
W każdym bądź razie czekamy na fotkę Uśmiechnięty


RE: Zawieszanie się komputera podczas grania, oglądania filmów, gry nie działają itp. - MateuszLGFT - 05.05.2010 23:57

Nareszcie udało mi się uchwycić ekran, występujący podczas samoistnego restartu komputera, zdjęcie z boku lekko ucięte ale mam nadzieje że nic ważnego nie ubyło Uśmiechnięty

[Obrazek: dscn3102j.jpg]

Uploaded with ImageShack.us


RE: Zawieszanie się komputera podczas grania, oglądania filmów, gry nie działają itp. - mlmFMpl - 06.05.2010 00:05

Miałam podobny problem przy grze The Sims 3 na XP... [też PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA]
aktualizacja sterownika karty graficznej [ze strony producenta] rozwiązała problem.

Ale znajomy też mówił że mogę mieć coś z RAMem.
Daj znać jak przeszedł Ci test RAMu w Memtest


RE: Zawieszanie się komputera podczas grania, oglądania filmów, gry nie działają itp. - MateuszLGFT - 06.05.2010 00:21

Zupełnie się nie łapię w tym co podałeś niestety,
co do sterowników zaktualizowałem je najnowsze programem DriverMax, no chyba że powinienem zaktualizować go bezpośrednio ze strony producenta.


RE: Zawieszanie się komputera podczas grania, oglądania filmów, gry nie działają itp. - mlmFMpl - 06.05.2010 00:29

Pytam czy robiłeś test programem polecanym wyżej [w wersji co najmniej 4.0].
Może na stronie producenta będzie wersja której w DriveMax nie ma?


RE: Zawieszanie się komputera podczas grania, oglądania filmów, gry nie działają itp. - MateuszLGFT - 06.05.2010 13:54

w programie MemTest nie moge dać 4000 Ram, max to 2000, nie znam dobrze angielskiego ale chyba musiałbym posiadać wersję Pro, która chyba jest płatna.

ale wstawię zdjęcie z wynikiem testu dla 2000 Ram, o ile poprawnie wszystko wykonałem bo widzę że dopiero 3,3% testu zostalo wykonane, ale to jest 1 błąd.
[Obrazek: memtesrt.jpg]


RE: Zawieszanie się komputera podczas grania, oglądania filmów, gry nie działają itp. - mlmFMpl - 06.05.2010 14:29

Która to wersja memtesta?
spróbuj ściągnąć najnowszą ze strony memtesta i wykonać test przed uruchomieniem się Windowsa
[jest tam do ściągnięcia obraz ISO do nagrania na CD lub exe do zgrania na pena]