Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Ściąganie plików z internetu - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Dyskusja ogólna (/dyskusja-ogolna-5-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Ściąganie plików z internetu (/sciaganie-plikow-z-internetu-6373-t)



Ściąganie plików z internetu - trick - 04.05.2010 11:29

Kiedy ściągamy jakiś plik przeglądarka zadaje nam pytanie czy chcemy go otworzyć czy zapisać. Moje pytanie dotyczy opcji "otwórz". Czy plik pobrany z opcji "otwórz" zapisuje się gdzieś na dysku ?


RE: Ściąganie plików z internetu - House - 04.05.2010 12:11

Nie. Plik przy pobieraniu zapisuje się do folderu tymczasowego (podczas pobierania) po otwarciu/zamknięciu pliki są samoczynnie kasowane.


RE: Ściąganie plików z internetu - dziki314 - 04.05.2010 13:46

I tu się mylisz pliki są zapisywane w C:\Users\Twoja nazwa\AppData\Local\Temp\ Dany plik po sciągnięciu


RE: Ściąganie plików z internetu - House - 04.05.2010 14:57

Racja. My mistake.


RE: Ściąganie plików z internetu - trick - 04.05.2010 16:36

Dzięki Panowie!


RE: Ściąganie plików z internetu - Nostromo - 04.05.2010 19:45

(04.05.2010 11:29)trick napisał(a):  Kiedy ściągamy jakiś plik przeglądarka zadaje nam pytanie czy chcemy go otworzyć czy zapisać. Moje pytanie dotyczy opcji "otwórz". Czy plik pobrany z opcji "otwórz" zapisuje się gdzieś na dysku ?

------------------------------------------------------------------
To ty zarządzasz i tylko od twoich ustawień zależy czy zapyta i gdzie zapisze, moja nie pyta tylko wykonuje moje polecenia...a stało się to wtedy gdy kolejny raz zniknęły mi pliki ściągane do folderu domyślnego i nie mogłem z nich skorzystać po pewnym czasie. Plusy tego rozwiązania to czas (brak pytań - tylko akcja), nie pakuję nic na dysk C (z 25 GB zajęte 15 na wszystko łącznie z systemem), tej chwili zapisują się do folderu DOWNLO na partycji F , nie zdarzyło się żebym nie znalazł jakiegoś choćby sprzed miesiąca :

[Obrazek: kok2040.th.jpg]

[Obrazek: dowg.th.png]



hej.

[Obrazek: 34949289.gif]